Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg fogja szokni a felnőtt...

Meg fogja szokni a felnőtt cicám valaha a gyerekét?

Figyelt kérdés
A cicám 8 éves, nemrég fialt, már nem szerettük volna, hisz elég "idős", bár jól tartja magát, játékos, sokat vadászik, stb., de véletlenül becsúsztak a kiscicák. Megtartottunk egyet pont azért, mert a cicám már idős, és ha netán elpusztulna nem szerettünk volna macska nélkül maradni. Sosem volt egy kedves macska, nem nagyon lehetett simogatni, sokszor harapott karmolt minket is, de azért megvoltunk, csak tartani kellett a 3 lépés távolságot. Mióta azonban a kiscica is itt van, ő is járkál szabadon a lakásban és a kertben az anyja nagyon sokszor megtámadja, neki ugrik, fúj rá, harapja. Mit lehetne tenni, hogy elfogadja a felnőtt, hogy mostmár ketten vannak? Egyiküktől sem szeretnénk megválni. De mostmár mindig figyelnünk kell, hogy az egyik kint a másik pedig bent legyen, hogy meg ne öljék egymást? Nem számítottam rá, hogy ilyen nehéz lesz. :(
2012. aug. 2. 19:41
 1/10 borcsi02 ***** válasza:
Huh,a saját kölykével ilyen a viszonya? Biztos megszokta már az egyedüllétet az 'öreglány':).. Én csak abból tudok kiindulni,amit tapasztaltam nálunk,amikor idősebb cicámhoz kölyköket hoztunk.Eleinte megy a morgás,fújás meg a többi,de ez idővel megszűnik,napok,inkább hetek kérdése.Még úgy is,hogy nálunk egymásnak teljesen idegen cicákról volt szó.Csak légy türelemmel,nem hiszem,hogy komolyabban bántaná,épp hogy csak helyreteszi.Féltékenykedik és próbálja őrizni,fenntartani a saját kis megszokott birodalmát. De ha végül rájön,hogy ez már így marad,a kiscica marad, akkor megszokja,és ki fognak jönni egymással.Nem kell megválni egyikőjüktől sem! Az idő megoldja a helyzetet.:)
2012. aug. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vicuska87 ***** válasza:
48%
Hátha ennyire nem szerettétek volna akkor ivartalanítattátok volna!
2012. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak köszönöm. Az az igazság, hogy már lassan egy hónapja ittvan a kiscica és egyre inkább durvul a mami...

2. válaszolónak: a cica mindig kapott fogamzásgátló injekciót, amit 3 havonta kell neki beadni. Ezúttal is megkapta, valamiért mégis elkezdett tüzelni. Amint észrevettük (az első nap, a keserves nyávogásból) szobafogságra ítéltük, nem mehetett ki a kertbe elkerülve ezzel a kandúrokkal való találkozást, csak a lakásban tartottuk szigorúan. Ez majdnem két hétig tartott. Miután abbahagyta a tüzelést, kiengedtük. Sőt, ahogy abbahagyta, még pár napig a "biztonság kedvéért" bent tartottuk, csak akkor engedtük ki, mikor már jó pár napja nem mutatott tüzelős tüneteket. Ám egy hónap múlva kerekedni kezdett a pocakja. Szóval a "védekezésére" mi mindig odafigyeltünk, ezúton hiba csúszott a gépezetbe, ahogy az embereknél is megesik néha sajnos. Nem szerettük volna őt ivartalanítani sosem, háromszor szándékosan hagytuk őt fialni, hisz az állatorvos is mondta, hogy egészségesebb lesz úgy egy nőstény, ha fial. Aztán 6 éves korában a fialások után már nem akartuk ivartalanítani, mert egy ilyen műtét kockázatokkal is járhat, valamint nem is olyan olcsó. Lényeg a lényeg, nem is tudom miért magyarázkodom: nem vagyunk műtét pártiak, sosem műttettünk meg egy cicánkat sem, csak ha betegség miatt volt rá szükség.

2012. aug. 2. 22:08
 4/10 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló injekció nem tesz jót a cicának, ahogyan embernek sem a tabletta folyamatos, éveken át történő szedése. S ennyi év alatt biztos többe is került a sok injekció, mint került volna az egsyzeri műtét.


Na de te tudod, a te döntésed volt. Azért ne lepődj meg, ha pár év múlva daganatos lesz a cica (nem feltétlenül azonnal rák).

2012. aug. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sosem hittem az ilyenekben, hogy valaki ettől vagy attól lett rákos. Főleg mióta elvesztettem a nagypapámat tüdőrákban, aki életében nem szívott el egy szál cigarettát sem. Így a cicám daganatát (már ha lesz) sem a fogamzásgátlónak fogom betudni, ugyanúgy, ahogy a sajátomat sem, ha lesz egyszer, hisz én is fogamzásgátlózok egy ideje, és valószínűleg a javasolt kihagyásokon kívül fogok is, ameddig csak kell.
2012. aug. 3. 13:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Soha senki nem állított olyat, hogy tüdőrákot csak cigarettától lehet kapni. Van még egy rakás egyéb karcinogén anyag, pl. anno az azbeszttől sokan kaptak rákot, hogy csak egyet említsek a sokból.


"Így a cicám daganatát (már ha lesz) sem a fogamzásgátlónak fogom betudni"


Az, hogy te minek fogod betudni, a te dolgod. A valóság pedig egy egészen más dolog, mindenhol írják az állatorvosok, hogy a huzamosabb használatnak komoly kockázatai vannak. De te biztos jobban tudod, mint az állatorvosok:


[link]


[link]


[link]


Állatorvosok írják ( [link] ):


"Speaking as a vet I can honestly say I have never seen side effects either - because it is given so rarely though that I personally have never used it in cats in 12 years! Seriously I wouldn't touch the stuff for your pet if I were you. If you want her to have a litter keep her indoors/away from males until you want the litter. Better still look at why you want the litter and decide if this is really in her best interests or yours? Think seriously about spaying - it is a very simple straightforward procedure."


"We will really try not to give the injection if at all possible. Most people when given the facts decide not to go ahead. It's true that the side effects aren't that common, but of all of them, the mammary cancers we see enough for it to be an issue. And cat mammary tumours are almost always malignant. However, obviously in certain cases it is the better option than unwanted litters, and if only used ONCE is unlikely to cause side effects in the long run."


"Birth Control Injection

Ask your vet about birth control injections for un-spayed cats. The name of the drug is Depo-Provera, and it contains a hormone that prevents ovulation in cats. Although Depo-Provera is safe for cats, it puts the animal at higher risk for diseases such as mammary tumors, diabetes and uterine infections. Depo-Provera can also cause a cat to gain weight because of reduced energy.


Prescription Birth Control

Ovaban is a prescription birth control tablet that prevents the heat cycle in un-spayed cats and dogs. Ovaban contains megestrol acetate, which is a hormone supplement. The side effects of Overban include an increased risk of mammary gland cancer, liver disease, diabetes and uterine disease. The risk of developing these diseases is higher for cats that are on the drug long-term. ( [link] )


És még folytathatnám, de úgysem tudlak meggyőzni. Aztán ha mégis beteg lesz a cicád, te úgyis jobban fogod tudni, hogynem a fogamzásgátlótól lett az. :(

2012. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, kár, hogy egyáltalán semmi köze nem volt az eredetileg feltett kérdésemhez. Azzal kapcsolatosan is tudsz esetleg nyilatkozni valami okosat?
2012. aug. 3. 15:08
 8/10 anonim ***** válasza:
A kommentedre válaszoltam. Baj? Ha igen, akkor miért nem csak az eredetileg feltett kérdéseddel kapcsolatban írsz kommentet?
2012. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az én kommentem az előző válaszolóra vonatkozott, neki válaszoltam. Ennek ellenére te két választ is írtál csak a fogamzásgátló injekcióval kapcsolatban, az eredeti kérdésre pedig egyet sem. Bajnak nem baj, de úgy látom mestere vagy a hasztalan válaszoknak.
2012. aug. 3. 18:41
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az én kommentem az előző válaszolóra vonatkozott"


És ez miből látható a 13:29-es kommentedben? Elárulom, semmiből.


Na mindegy, ugye nem gondolod, hogy az ilyen ellenséges megjegyzéseid után még akarok neked bármi tanácsot adni? További jó kötekedést kívánok neked. :)

2012. aug. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!