Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica nevelés! Mit tegyek?

Cica nevelés! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyik reggel találtunk két kiscicát az udvaron. Még a szemük se nyílt ki és a mi macskáink nem akarják őket etetni. Én etetem őket fecskendőve. Sokat sírnak, pedig kapnak enni. A hasuk nagy de viszont azt leszámítva elég vékonyak. Nem tudom hogy jó e ha sima bolti tejet isznak. Hogyan tisztítsam őket? Mit tehetnék még értük?

2012. aug. 6. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
bolti tej helyett vegyél macska tápszert!Azt 3-4 óránként add nekik és kaja után melegvízes vattával törölgesd a végvélnyílást és környékét és ezáltal jön az inger.Csak így tudnak ilyen korban űríteni.Tartsd őket melegen(könnyű most a kánikulában :))Az egész kiscicát langyos vízes szivaccsal tudod simogatni és ezután szárazzal áttörölni.
2012. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha majd pl. kezd kinyílni a szemük akkor langyos kamillás teával borogathatod nekik hogy ne csipásodjon be és szép legyen. Tisztítani nem hinném hogy nagyon szükséges mert amikor nagyobbak lesznek akkor tudják magukat..Szerintem elég ennyit ha teszel értük. :D
2012. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
igen minek tisztogatni hisz 5 -6 hét múlva már megy nekik addig meg felesleges :D Viccet félretéve kakiltatni pisiltetni kell őket minden etetés után.
2012. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bolti tej nem jó!! Venni kell neki dokitől vagy állatpatikából tápszert. Etetés után nedves kendővel simogasd a pocijuktól lefelé a feneküket. Fel vannak puffadva, mert férgesek. Ezt is dokival tudod megbeszélni, hátha van féregelleni oltás ilyen piciknek, vagy kivárod, hogy pasztában adhasd nekik. Ez a kövérség ne tévesszen meg, nem az ételtől van. Azért nyávognak, mert a bolti tej neki semmi, olyan, mint a víz. Ha kapnak tejpótlót, amivel 2-3 óránként kell etetni reggel, este, már nem fognak nyávogni. Legyenek jó meleg helyen (mondjuk 40 fok van) és adj nekik egy plüssállatot vagy valamit, amihez bújhatnak! Ezt olvassd el: [link] Sok sikert! :)
2012. aug. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon sokat segítettetek. Már azt is sikerült elérni hogy pisiljenek de kakilni még mindig nem akarnak.
2012. aug. 7. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!