Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet adni hasmenés ellen?

Mit lehet adni hasmenés ellen?

Figyelt kérdés
Már májusba megszületett, de már vagy egy hónapja hasmenése van. Nem érzi gondolom hogy kell neki, mert csak úgy egyből kijön belőle. mondjuk pl: ül, és ilyen furcsa hangokat ad ki, és szaladni sem tud az alomjába hanem egyből kijön ahol épp van. szegény sovány is, és ha igy folytatüdik ki fog száradni, és meghal:( én azt pedig nem szeretném. ne irjatok olyat hogy vigyem el állatorvoshoz, mert anyám ugysem fogja elvitetni.:/ aztunk már neki gyogyszert valami kapszulásat, de az nem lett jó mert este meg őrült volt. normaflorral is próbálkoztunk de az se segitett nagyon!

2012. aug. 7. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
állatkínzó az anyád is és te is!
2012. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Erre is csak azt tudom írni,hogy nem kötelező az állat tartás!Kívánom neked és anyukádnak,hogy egy hónapig legyen ugyanez a bajotok,de ne menjetek orvoshoz!
2012. aug. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kiscicáknál a hasmenés gyakori oka vírusfertőzés. Adj neki 3-4 napig csak nyers tengeri halat, persze szobahőmérsékletre felmelegítve, nem hidegen. Ez persze önmagában nem elég, orvosi kezelés is kell.


A hasmenés ellen CSAK és KIZÁRÓLAG aktív szenet használj, más emberi gyógyszer komoly bajt okozhat, meg is mérgezheti. Egy-két kis széntabletta bőven elég, többet nem szabad, mert szorulást okozhat. De ez nem szünteti meg a hasmenést kiváltó okokat.


Végezetül hiába nem szeretnéd, csak azt a tanácsot adhatom, hogy ha anyád nem engedi, akkor vidd el te magad orvoshoz. Ha tudsz internetet használni, akkor orvoshoz is el tudod vinni. Ha az van, amire gondolok, akkor egy szurival meg lesz oldva a dolog, ha rendes az orvos, akkor még egy ezrest sem fog elkérni. Ha szereted a cicádat, akkor ennyit rá tudsz szánni a zsebpénzedből.


Sajnos egyet kell értenem az előző két válaszolóval abban, amit az anyádról írtak. A te korodat nem ismerem, de ha idősebb vagy kb. 12 évesnél, akkor rád is állnak az írtak. :(

2012. aug. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Normaflore, Laktiferm, Bolus.

Normaflore-ból napi 2x egy kávéskanálnyi.

Laktifermből kajájába fél evőkanálnyi (amíg el nem múlik).

Bolusból 2x negyed tabletta.

Csak az egyiket használd. Ezeket szoktuk kiscica hasmenés ellen használni.

Egyébként valamelyest egyet értek az előttem hozzászólókkal. Nem kötelező állatot tartani, ez pedig már hanyagság és állatkínzás. Persze hogy sovány, ha nem tudja magában tartani a kaját, magától pedig nem múlik el kiscicáknál. Ezzel csak a szervezetét gyengítettétek, úgyhogy valószínű, hogy más baja is van a picinek.

2012. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Négyes:


A Laktiferm és a Normaflore nem hasmenés elleni szerek, hanem probiotikumok. Közvetve lehet hasmenésgátló hatásuk, de alapvetően nem erre valók. A bolus meg egy tablettafajta neve, a szokásosnál jóval nagyobb tablettát jelenti, a hatóanyagtól függetlenül.


A kérdező szerint az anyja nem akarja orvoshoz vinni a cicát. Gondolod, hogy akkor majd kiad kb. ezer forintot Laktifermre? Erősen kétlem. Viszont széntabletta minden családban van.

2012. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vicuska87 ***** válasza:
54%

Ne tarts állatot!!!!!

És ha esetleg te is beteg leszel, anyád téged se vigyen orvoshoz!!!!

2012. aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Most nagyon ideges lettem.... KI MONDTA HOGY ÉN NEM AKAROM ELVINNI????? elvinném én, csak mivel mégy csak 13 éves vagyok, igy anyám nem enged el a városba egyedül. Mivel ahol lakok ott nincs állatorvos. fuu most annyi mindent irnék... Nem tudok mit tenni anyámmal. mivel az van amit ő akar, nem tudom még csak rá beszélni sem...

Van pluszba még 2 macska meg egy kutya, azoknak semmi bajuk nincs. Mindent megtennék neki hogy jó legyen, DE HA EGYSZERŰEN AZ ANYÁM NEM ENGEDI?? MIT TUDNÁK CSINÁLNI??? -.- kb, 40 percnyire van innen a város autóval!

Most nem azért... De tudtam? amikor őrűlt volt akkor is próbéltam nyugtatgatni, nem ütöttem, nem vertem. amikor anyám adta a gyógyszert be neki akkor is odaraktam elé egykis vizet hogy ne érezze azt a nagyon rossz izt!

Épp ezaz, hogy ha szerinted anyám nem fogja el vinni a macskát orvoshoz, akkor majd azt megveszi? én megvenném de semmi pénzem nincs most jelenleg.

Mi az a széntabletta?

2012. aug. 7. 13:35
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Figyelj! Mit vártál? Vagy állatorvos vagy gyógyszer. Mire vártál, hogy írjunk neked gyógynövényeket, amik a kertedben megtaláéhatóak és ingyen vannak?? Ezt ugye, nem gondoltad?? Hívd fel azt az állatorvost, hogy küldjön postán gyógyszert utánvéttel vagy mit tudom én! Nálunk is ugyanez volt, a macskák télen náthásak lettek, láthatóan betegek voltak. (3-ból 2 cica). Mondtuk az orvost, de ők nem engedtek, mondván majd kigyógyulnak. Sírtunk, ríttunk. Ordibáltunk húgommal, meg mondtuk, hogy mennyire szeretjük a macskákat (tényleg nagyon!) és ha meghal az az ő hibájuk és sosem bocsátjuk meg. Végül elmentünk az orvoshoz, kaptak (drága :/) oltást és meggyógyultak. Azóta kicsit megtört a jég és ha kell megyünk a dokihoz, szerencsére nem kell sokszor. Most volt két sérvműtét pici cicáknak, és nem volt olcsó, de azt hiszem, anyum és apum is beletörődött, hogy ha kell kell az orvos. Nem megyünk minden kis sebért, köhintésért, csak ha tényleg szükséges.

Egy hónapja megy a hasa, az nagyon komoly lehet! Ha meg akarod tartani a cicát, mindenképpen orvos kell!! Ezen nincs mit beszélni, idegeskedni! Nincs egy városi barátnőd aki meglátogat és szívesen magával vinné a cicát? A falun nincsenek lovak, kutyák, tehenek? Azokat ki gyógyítja? Nem hiszem, hogy nincsen egy ember, aki ért az állatokhoz! Idegeskedhetsz, meg szidhatsz minket, de mit vártál??? Amúgy ne tömjétek tele emberi gyógyszerrel, azzal csak ártotok neki!

2012. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
38%
nem mindenkinek van ám csak úgy 10-15 ezer ftja kidobóba gazdag mocskok! könnyen beszéltek ti!
2015. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom, csúnya vége lett, és már nem él szegény kismacska. Vagy?
2016. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!