Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kutya és macska együtt hogyan?

Kutya és macska együtt hogyan?

Figyelt kérdés

Családunk nagy állatbolond :) Imádjuk a kutyákat és a macskákat is, de még sosem volt egyszerre mindkettő.

Nemrég fogadtunk örökbe egy kutyust, és szeretnénk egy kölyökmacskát is.

Tudom, hogy az állatorvostól kéne inkább kérdezni, de most szabin van, és kb. 2-3 hét múlva esedékes a kutyus veszettség elleni oltása.


Szóval, szerintetek jöhet már most a macska, vagy várjuk meg még azt a 2-3 hetet?

Milyen oltási program ajánlott most a macskáknak? Idáig mindig már "előkezelt" macskáink voltak, és nagyon nem vagyok tisztában ezzel.

Milyen idős (vagyis milyen fiatal) cicát vegyünk magunkhoz?

A kutyus biztos nem fogja szétszedni a cicát, még ő is kölyök és egy nap vagy 10 macska rohan át a kerten, de füle botját sem mozdítja rájuk. :)



2012. aug. 11. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekünk is van egyszerre..és szerintem sokaknak akiket igazából nem is érdekel se az oltás se az hogy széttépik e egymást...a legjobb lenne ha kicsit vennétek mert az hozzátok szokna...én inkább menhelyről venném ki :( és ha 1 éves az is jó még :) amúgy nem bántják egymást..sőt dörgölőznek egymáshoz :)
2012. aug. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk volt egy 3 éves kutyusunk, amikor befogadtunk egy kutya által megtépett cicát... Nem volt egyszerű! A kutyával nem volt gond, naponta többször szépen ölből megmutattuk neki, beengedtük a cicához. A cica 1 hétig bennt lakott, naponta többször ölben, majd pórázon kivittük hogy megszokja a helyét. Lassan rájött hogy nem kell félni, mivel kiscica volt, elég hamar megbarátkoztak.

Aztán egy év múlva vettünk egy kölyökkutyát... Az nehéz dió volt:) KItartó munkával az is megoldható. Ugyanúgy ölből mutogattuk, sokszor beengedtük mindhárom állatot. Az jött be, hogy a kiskutyát és a nagycicát egy nagy tálból etettük naponta többször.

Azóta eltelt egy év, és jó barátok.

Az oltás szerintem gyakorlatilag mindegy, bár nilván szerencsésebb ha már védett a kutyus. Mi a cicát nem oltatjuk, csak nyakörve van névvel és címmel, hogy ne higgyék hogy nincs gazdija.

Sok sikert, és sok türelmet! Menni fog, csak időt kell szánni rá!:) Bár mindenki így szeretné az állatokat!:)

2012. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha kölyök kutytus még akkor semmi okod a pánikra,mert megfog barátkozni a cicával...csak figyeld meg hogy a kutyus egyből oda megy cicához és elakarja kezdeni nyalogatni meg csóválja a farkát..de a cicával egy kicsit óvatosan,mivel a kutya hirtelen fog közeledni hozzá ezért a macska megijed ettől a hirtelen mozgástól és felborzója a szőrzetét és fújjogni kezd esetleg megkarmolja a kutytust..de pár nap alatta a cica is megszokja és jó barátok lesznek...nekem 14 macskám és és 12 kutyám :D
2012. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!