Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap elütötték a cicámat!...

Tegnap elütötték a cicámat! Hogy éljem ezt túl?

Figyelt kérdés

Tegnap jöttünk haza, én meg kerestem a cicámat, meg akartam etetni meg simogatni.. Láttam a cicát, ott feküdt a rózsánál, gondoltam, csak alszik. Fájt a fejem, bevettem egy fájdalomcsillapítót, aztán kimentem Hozzá. Röpködtek a testén a legyek, tudtam, hogy elment. Nagyon hiányzik! Apa hozta be az útról. :'( Ti hogyan tettétek túl magatokat egy kisállat halálán? Manó mindig velem volt, esténként mellettem dorombolt, vagy épp harapott és karmolt, még megvan a nyoma! :( Pont a legkedvesebb állatomat kellett elütniük.. A szívem szakad meg érte!

14/L



2012. aug. 21. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom a cicát, tudom milyen, én is több cicámat vesztettem már el. Ezt minden ember máshogy vészeli át. Nekem a sírás és az idő segít. Idővel mindenen túlteszem magam. Ha segít neked, csinálhatsz emlékalbumot, ha vannak képeid, hogy emlékezhess rá. Nekem ez tuti nem segítene, mert még jobban hiányozna, de hátha neked bejön. Temessétek el, tegyél neki virágokat, akár leülhetsz a sírjára és beszélhetsz hozzá, akár gondolatban. Az emléke mindig ott marad benned és ha rágondolsz mosolyogsz vagy épp könnyezel.
2012. aug. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyusomat ütötték el 3 éve a szemem láttára...Még a mai napig rém jönnek a sírógörcsök mert nekem rajta kívül 1 barátom sem volt..Nehezen tettem túl magam..de kaptam egy kiskutyát rá 2 éve..azóta vele boldog vagyok de már vissza fogodtabban szeretem meg az állatokat szeretem őket de nem teljesen mert nem akarok kiakadni még 1x annyira..mint akkor... :S :(

Részvétem a cicódért!


Nekem ezért van szobacicám ki se engedem!!!

2012. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a cicádat.:( A kutyám 16 évig élt,de a télen a nagy fagyban megfagyott. :'( Nagyon sajnáltam. Hetekig sírtam amikor rágondoltam.Még mos is egy kicsit könnyezem.Egy idő után szerintem túlteszed magad rajta.
2012. aug. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szia! Előszöris nagyon sajnálom a cicust, biztos nagyon aranyos volt. (: Énis tudom, hogy milyen az, amikor elveszíted a kedvenc kisállatodat. Nehéz, és fáj, de hidd el, hogy előbb-utóbb magától is el fog múlni a fájdalom. Ha neked az kell, akkor nyugodtan bőgd ki magad, sikíts, ordíts. De eközben mindenképpen gondolj arra, hogy ő mindig ot lesz veled. A szívedben. (: Mégegyszer részvétem a kiscica miatt.
2012. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérző szavakat. Igen, nagyon édes kis cica volt. Ezt a képet ÉN posztoltam ki a weheartitre:

[link]


Borzasztóan hiányzik.. Legszívesebben átmennék azon az autóson, aki ezt tette a kis szívemmel. Megfosztotta Őt egy hosszú élettől. Minden sulis reggel várt rám a picikém. Most csak a sírját nézhetem reggelente.. Úgy érzem, vidám soha többé nem leszek...

2012. aug. 22. 20:06
 6/9 anonim válasza:
100%

Tudom hogy ez szörnyű, mert az én cicuskámat a szemem láttára ütötték el, de az idő begyógyítja a sebeket.

Volt egy testvére is Mini, még mindig megvan. Hála Istennek.

Nagyon szeretem.Ezzel csak azt akartam mondani hogy nem vagy egyedül. Én minden állatot megsiratok ami meghal, még ha nem is az enyém.

2012. aug. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valaha régen volt egy fekete anyacicánk, a legnagyobb lányával (ő cirmos volt) éltek nálunk. Egy napon az utca közepén találtuk, mellette a lánya, elcsapta egy autó. Eltemettük, de a lánya soha többé nem jött haza.
2012. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a cicádat. Én is átmentem ezen a fájdalmon nem egyszer. Az én macskámat lelőtték. 3 légpuskagolyó ölte meg. A legszörnyűbb az volt a történetben, hogy nem halt bele azonnal. Hazajött, de már vérzett az oldala. Elvittük dokihoz, beinfúziózták és hazaengedték. A röntgenfelvétel kimutatta, hogy már 3 golyó a testében van, holott csak egyről tudtunk. A többi régebbi volt, mert nem volt seb. Sőt az egyiket még éreztem is a combjában, csak nem gondoltam, hogy az is az. Vadásztak rá. Valaki nem akarta, hogy éljen.


Miután hazaengedték úgy tűnt jobban lesz. Sétálgatott, de egyik este, mikor hazaértünk az állatgyógyszertárból, hogy fájdalomcsillapítót adjunk neki, még erőt vett magán és talpra kényszerítette magát, csak azért, hogy közelebb jöhessen hozzánk. Pedig aznap végig feküdt, pihent. Nyávogott egyet, hosszan és keservesen. Mintha azt mondta volna: "Segítsetek!". Összeesett és csöndben elment. Még most is összeszorul a torkom, ha rá gondolok, pedig már több, mint 2 éve történt. Ő saját alomból származott. Plüssci volt a neve. Rajzfilmmacskára hasonlított. Úgy nézett ki, mint Tom a Tom & Jerry-ből. A testvéreit kölyökkorukban egyszerre ütötték el. Ő volt az egyetlen túlélő. Nekem az segített, hogy vettünk egy másik cicát. Vele foglalkoztam és kevesebbet gondoltam a másikra.


Egy évvel később megszületett az új cica alomja. Egy kivételével az összes él. Az az egy valamilyen betegségben halt meg. Talán véletlen, de az egyik cicám szinte pontosan ugyanazokkal a foltokkal született, mint aki meghalt. Ugyanolyan fehér foltok a pofin, a tappancsokon és a hason, habár ő kövér és fekete alapú. A régi cica szürke volt, de a foltok akkoris ugyanazok. Pedig különböző anyától és apától származtak. Ő lett az én kis Gombim. 3 hónapra rájuk egy új alom született, de az anya nem akarta gondozni a kicsiket. A saját két kezemmel próbáltam fölnevelni őket. De csak 2 élte túl. Az összes többinek láttam a halálát... Átéltem, ahogy azok az apró cicák a haláltól fulldoklanak. Egy tenyerembe belefértek. A legkisebb (ő volt az egyetlen nőstény) 10 órán keresztül szenvedett, aztán csöndben búcsúzott. Átéltem, ahogy azok a cicák, akiket a porban hagyott az anyjuk kihűlve és éhesen és én felhoztam őket, megetettem és felmelegítettem őket a tenyeremben meghaltak. Hetekig küzdöttem az életükért.


Júliusban 14 éves kutyám is elhagyott. Ő is csönben távozott. Nem várta meg az altatást. Most 6 cicám van, rengeteg halam, 2 teknősöm és egy siklóm. Ők segítettek túljutni ezeken. Minden kis állat köszönetet érdemel. Hatalmas köszönetet... Minden kutya, cica, hal, teknős, még kígyó is. Határok nélkül szeretnek minket. És mit csinálnak velük? Lelövik őket, felakasztják őket (mint néhány interneten keringő videóban). Mostmár többnyire hideg fejjel gondolkozom, akkor viszont a világot is felforgattam volna a tettesért. Próbáltuk elkapni, hiába. Az állatgyilkos még mindig ittvan. Van egy olyan érzésem, hogy az a macska még ma is élne, ha nem visszük el orvoshoz. Az altatás legyengítette és felborult a keringése. Ugyanmár. Ez a macska túlélt 2 golyót. A harmadik sem érintett létfontosságú szervet. Mégis meg kellett halnia. Persze, ha nincs az az elmebeteg minden simán menne, de még mindig ottvan valahol. Bármikor megölhet egy újabb szerencsétlen kisállatot... :(

2012. aug. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Istenem, szegény cica... Hogy képesek erre az emberek?! Vagy arra, hogy nem néznek körül, mi van ott az úton, inkább elütnek egy ártatlan kis lelket. :( Hová fajul a világ? :( Remélem, az ilyen "emberek" sorsa rosszra fog fordulni. Meg mi az már, hogy megmérgezik őket?! Én is eljátszanám ugyanezeket... Az is szörnyű, hogy állatokon tesztelnek... Tenni kellene valamit. :(
2012. aug. 26. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!