Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Koltoznunk kell es van 2...

Koltoznunk kell es van 2 macskank. Nincsenek meg egy evesek. A tavolsag a ket lakhely kozott kb 30 km. Mit csinaljak, hogy a macskak ne kajlodjanak el, es ne probaljanak visszajonni az elozo helyre?

Figyelt kérdés

Ugy tudom a macskak nehezen viselik a koltozest, sokszor nem is maradnak a gazdaval, hanem visszamennek arra a helyre, amit mar megszoktak.

Van meg egy kutyank is, aki az osztol van velunk. Nem tudom milyen idos, mert az utcarol fogadtuk be. Fogairol es jatekkedverol itelve nincs tobb mint 3-4 eves. Soha nem volt autoba, mert eleg agressziv tipus. Hazorzo szerepe van, ezert tobbnyire meg van kotve. Mit tehetunk, hogy ot is atvigyuk az uj lakhelyre es ne legyen megint olyan agressziv, mint amikor hozzankszegodott.


2009. júl. 24. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A kutyust nem tudom de a macsekokat a lakásban kell tartani legalább két hétig!Alom legyen bent és akkor az új házhoz szoknak annyi idő alatt.Semmi kép nem mehetnek ki.Nekünk is így oda szokott a macsek a másik házhoz.
2009. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy a macskák kintiek vagy bentiek.. Bár sejtem, hogy kintiek. Én viszont úgy gondolom, hogy fiatalok még ahhoz, hogy annyira hozzá legyenek szokva az előző lakhelyhez.

A kutya meg emberhez kötődik, szal azzal nem lesz baj.

2009. júl. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is költöztettem macskát és kutyát is, mikor Nagyim meghalt. A macska megszokatása nem egy nagy dolog szerintem. A macska helyhez kötött, mint azt már te is említetted. Egyetlen módszert ismerek, ami minden macskánál bevált eddig: 3-4 napig benn kell tartani egy zárt helységben, ott ahol enni fog kapni. Aztán ki lehet engedni, de éjszakára még ajánlatos 1 hétig benn tartani. A napok változhatnak, mert volt olyan cicám, aki 2 nap alatt megszokott és kevesebb éjszakát igényelt.

Az agresszvitásra csak annyi, hogy érezze a kutya, hogy szeretitek. Míg elviszitek, addig lehet kérni neki nyugtatót az állatorvostól. Aztán meg ha látja, hogy még mindig ti vagytok vele, akkor megnyugszik. De ha gondolod van egy Bach-terápiás agresszió elleni szer, aminek le tudom írni a nevét és azt, hogy honnan lehet rendelni. Nekem nagyon bevált, mert az egyik kutyám nagyon domináns akart lenni és ezért agresszív volt.

Remélem tudtam segíteni!

2009. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17:05-ös vagyok én egy 7 éves, több 2 hónapos, és 2 1 éves cicát tartottam meg.
2009. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ugy tudom a macskak nehezen viselik a koltozest, sokszor nem is maradnak a gazdaval, hanem visszamennek arra a helyre, amit mar megszoktak."

Ez nagy butaság!!!!! 11 éves cicáim vannak, régebben sokat költöztünk, Szegedről Btapestre, azután Pesten belül is több ízben, sőt, a nyarat lenn töltik Tihanyban a nyaralóban, csak szeptemberben "jönnek" vissza! Nagyon jól tűrik a költözést,ahol vagy, ott vannak ők is!

2009. júl. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a tanacsokat. A macskak tenyleg kinti macskak:) es a kutya meg soha nem volt hazban:))
2009. júl. 25. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!