Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az, hogy néhányan...

Miért van az, hogy néhányan utálják a macskákat?

Figyelt kérdés
Én személy szerint nagyon szeretem őket, de van néhány ismerősöm aki úgy gondolja, hogy minden úgy van mint ezekben a nagyon tipikus leírásokban azoktól, akiknek még nem volt macskájuk. Szerintem egyáltalán nem beképzeltek, meg hízelgőek és kétszínűek, egyszerűen csak van egyéniségük, nem szeretik ha sokat basztatják őket és hálásak, ha adnak nekik finom kaját. Meg szerintem az is baromság h a macskák a helyhez kötődnek. Persze szeretik, ha a szokásos helyen vannak, de azért ha jól nevelik és szeretetben élnek, akkor inkábba a gazdájukhoz kötődnek.

2012. aug. 24. 11:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%
Nekem a macskák a szerelmeim :D,a macskák az életem értelmei ^^
2012. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden macskának más az egyénisége.... Van amelyik hálás van amelyik nem... ugyan úgy ahogy a kutyáknál


A kutyát általában abból a célból tartják, hogy elvigyék sétáltatni, együtt fussanak,sportoljanak, megvédje a házat, míg egy macskát szeretet céljából tartják, esetleg terápiás célból, azért hogy sokat lehessen rajtuk nevetni amikor kis hülyeségeket csinálnak, szép pillanatokért :D


de szerintem ezt kár folytatni mert úgyis csak veszekedés lesz ...

2012. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyéni igények kérdése hogy ki melyik állatot szereti. Én pl egyedül élek, sokat nem vagyok itthon, így két macskám van, kutyára nem lenne időm. És imádom a cicákat, a kis szerelmeim. :)

Aki aktívabb életet él, több ideje van, szórakoztatást akar, annak meg jobb a kutya.

Egyszerűen más igényekből fakadnak a buta előítéletek.

Nekem pl nincs szükségem egy kutya feltétlen szeretetére, sokkal jobb az a fajta szeretet, amiért meg kell dolgoznom. Értékesebbnek tartom. Valakinek meg a teljes hűség és odaadás kell.

2012. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 borcsi02 ***** válasza:
100%

így van,ahogy az előttem szóló írta.Minden ember előbb-utóbb kiköt annál a vérmérsékletű és típusú állatnál,ami a legjobban passzol hozzá (már akinek van állatkája).Én először jót nevettem,mikor cicám lett,és valahol azt olvastam,hogy a jó értelemben vett 'lustább' típusú személyiségekhez mennyire jobban illik egy cica,mint egy kutya..Aztán az idő igazolta ezt:)Életemben először volt akkor cicám,és a kezdetektől sokkal jobban kijöttem vele,mint előtte több kutyánkkal.

Az meg,hogy valaki úgy minősíti a macskákat,amit kérdező felvetettél,szerintem egyszerűen csak intelligencia kérdése,és az ilyen ember nem tiszteli az állatokat,még ha van is neki.

Apukám például kutyapárti,de nem csőlátású,és mindig olyan jól esik,ahogyan a macskákról beszél,hogy mennyire csodás,független állatnak tartja őket.

Kárt pedig kutyák is ugyanúgy képesek nagy mértékben okozni,ha kertben tartják őket,a mi kertünk évekig úgy nézett ki a sok túrás és kutyakaki miatt,amit nem győztünk naponta kétszer is felszedni,mint egy háborús övezet.Ehhez képest a cicáim nagyon is pedánsak,tiszta állatok,és gondosan elkaparják a kakijukat,ha kell akár egymás után is korrigálnak még!:) Nem is lépek soha macskaürülékbe!

2012. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egy kutya sokkal nagyobb eséllyel piszkít a fűre. Amikor nyírom a füvet állandóan belelépek a kutya sarba, a macskáink pedig soha nem kakilnak a fűre mindig a kertbe kakilnak és el is ássák.
2012. aug. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
a macskák nagyon szeretem ! :D
2012. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!