Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Dilis szomszéd szenvedő...

Dilis szomszéd szenvedő macskájával mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném részletezni a szomszéddal való viszonyunkat, a lényeg, hogy beszélni nem lehet vele. A cica nagyon sovány, vizet is mi adunk neki, néha kaját is. Mindig a mi kertünkbe piszkít, és megfigyeltem, hogy nehezen pisil (ivartalanított kandúr). Mivel az én egyik cicám is húgyköves volt nemrég, így szinte biztos, hogy a szomszéd cica is az. Viszont szintén tapasztalat, hogy nagyon drága a kezelés, és nekem 3 cicám meg egy kutyám van, nem engedhetem meg magamnak, hogy én vigyem el orvoshoz a szomszéd macskáját. Viszont nagyon rossz nézni hogy szenved, és ez a betegség kezeletlenül halálos is, szóval valamit tenni kéne. Van esetleg valami szervezet, amit fel lehet ilyen esetben hívni, hogy segítsenek? Vagy mindenképpen a szomszédnak kell intézkednie?
2012. aug. 24. 20:38
1 2
 1/12 borcsi02 ***** válasza:

Nehéz ügy,mivel beleszólni egy szomszéd állattartásába úgy,hogy azért utalnak jelek arra,hogy törődött a macskájával (pl ivartalanította),nem a legtipikusabb állatvédős probléma,amivel szervezetek foglalkoznak.

Ezzel együtt maximálisan értékelhető az aggodalmad és a törődésed a cicus iránt.

Szerintem nyugodtan hívj fel egy állatvédő szervezetet (csak üsd be a gugliba),és érdeklődj,mik a lehetőségek ilyen esetben.

Vagy másik lehetőség,hogy legyűröd az ellenszenvet magadban a szomszéd iránt (bár nem tudom,milyen viszonyban vagytok) és a cica érdekében a sarkadra állsz,és elmondod neki,hogy erősen gyanús,hogy beteg a cica és kezelésre lenne szüksége.Nekem is volt már hasonló szitum,és úgy gondolom,megérte hogy kinyitottam a szám!

Szerintem mindkét vonalat indítsd el,és remélhetőleg történik valami,mert a cicának nem szabad tovább szenvednie!:(

2012. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos a szomszéddal lehetetlen beszélni, nem nekünk van vele problémánk, hanem ő kattant kicsit be. (Rendőrséget hívott ránk meg másokra is, mert állítólag eltűnnek a kis kanalai stb...). Az ivartalanítás még azelőtt történt, hogy bekattant volna egyik napról a másikra, előtte mi is jó viszonyban voltunk. Most viszont tuti már azért se vinné el, mert szólunk neki. Megpróbálkozom az állatvédőkkel. Az tényleg bizonyíték ellene, hogy a egy lyukas lábos van kirakva a víznek, de már bealgásodott az egész. És pláne ilyen melegben fontos lenne. Az én cicáimnak napi 2szer adok friss vizet, pedig ők a lakásban élnek.
2012. aug. 24. 21:14
 3/12 borcsi02 ***** válasza:
Pfff...ez durva,ez a lyukas vizes tál.Szegény cica:((((Akkor tényleg megzakkanhatott a szomszéd.Esetleg valamit adhatnátok enni neki,ha látjátok őt(mármint a cicát).Tudom,ezt nem lehet elvárni csak úgy senkitől,de lehet hogy neki a túlélést jelentené..
2012. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kap tőlünk enni, vize is van, bár eldugva hátul a kertben, mert nem szeretném magunkhoz szoktatni, meg ki tudja, lehet a szomszéd még a végén kitalálja, hogy akkor legyen a mi macskánk, ha már mi etetjük...
2012. aug. 24. 22:15
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem lehetne mégis befogadni a macskát? így érthető, hogy nem szeretnél rá költeni, főleg, ha sok pénzbe kerül a kezelés. De nézhetnéd úgy, hogy befogadod, most már a tied és rendbe teheted a cicát.

Csak egy ötlet, én nagyon szeretem a macskákat, sokszor magamhoz vettem rá kóbor macskákat és sose bántam meg.

Ha semmiképp se szeretnéd, akkor biztosan segítenek az állatvédők.

2012. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Azt is csinálhatnád, hogy kérsz segítséget állatvédőktől, de utána magadhoz veszed a cicát. Ahogy olvasom, a szomszéd sajnos már egyáltalán nem törődik vele, ígyis te itatod, előbb utóbb oda szokik, max kinti macska marad. De így zavarni fog, hogy nem a tied, de oda jár. Tudom 3 macska sem kevés, meg van kutyád is, de ahol 3 elfér, elfér 4 is :) Én legalábbis így gondolkodtam, most már 5 macskám van.

Én így tennék, de persze nem akarlak és nem is tudlak rábeszélni, csak leírtam :)

2012. aug. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos már van 3, plusz egy kutya, mind lakásban, nem férnénk el. Meg a szomszéd olyan kiszámíthatatlan, hogy félek, mit csinálna, ha rájönne.
2012. aug. 24. 22:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Az nekem is eszembe jutott, hogy lehet, hogy az se tetszene neki... nehéz helyzet.
2012. aug. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 borcsi02 ***** válasza:

Szerintem azt jól csinálod,hogy a kert eldugott végében adsz neki enni/inni úgy,hogy tudja,és megszokja,hogy oda járhat enni.Így a szomszéd sem tud róla,a cica viszont nem hal éhen.

Valószínű a leírtakból,hogy így is kinti macska már és lehet,nálatok kavarodást okozna a meglévő állatkáidnál a lakásban egy új jövevény,ha befogadnád.Esetleg hidegebb időkre még egy kis doboz szerű házacskát is kirakhatnál majd neki.

Ezzel még nem is lenne probléma,ellenne a kertben és idővel úgyis odaszokik majd valamennyire az étel miatt-ha már ugyan nem szokott oda mostanra,viszont a betegsége már nagyon aggasztó,azt kezelni kellene.

Szerintem is mielőbb vedd fel a kapcsolatot az állatvédőkkel,ha meglátják,milyen körülmények között tartják (például még vize sincs),talán még el is viszik a cicát,nem tudom,ilyenkor mi az eljárás,lehet az is,hogy csak beszélnek majd a tulaj fejével.De szerintem nem fogják kiadni neki a bejelentő nevét,úgyhogy ez ne tartson vissza,hogy keresd őket!!Sok sikert hozzá!!

2012. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél a kert hátuljára egy "cicaházat" (az ismerősöm egy kutyaházat teletömött rongyokkal, és abba szoktak a szomszédok is feküdni) tegyél ki kaját és vizet, és akkor legalább el lesz látva, nem sínylődik
2012. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!