Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám még sose köpött ki...

A macskám még sose köpött ki szőrcsomót. Ez normális?

Figyelt kérdés
3 éves a macskám, nőstény. 1 éves kora óta lakik velem, de még sose láttam, hogy kiköpte volna a szőrcsomót. Mivel társasházban lakunk észrevettem volna. Amúgy rendes házi cirmos, szóval nem hosszú szőrű. Nincs semmi baja, élénk, rendesen eszik meg minden, csak kicsit furcsálom.
2009. júl. 25. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, legalábbis rövidszőrűeknél. Az enyémből sem jött még ki soha, hacsak nem a kakival együtt.
2009. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Az enyémből sem jött még ki sose szőrcsomó (házimacs), a perzsámból meg rendszeresen... szóval szerintem normális.
2009. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bele fog betegedni! Szedjél neki tiszta helyről füvet, vagy vegyél állatkereskedésben. Nagyon fontos, mert állandóan tisztogatja magát.
2009. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem normális, betegségre utal hogy összeáll a szőr a gyomrában. A kijáró macskák megoldják fűevéssel, ahogy az előző válaszoló írta, legjobb lenne ha te is szednél vagy csíráztatnál neki valamit, vagy speciális tápot etetnél vele.
2009. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
nekem 2 macskám van ésmég egyszer nem köptek szörcsomót
2009. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A macskusz egy csomó szőrt benyel, amikor nyalogatja magát. Általában ezt az emésztési nedvei fel tudják oldani a gyomrában, ha nem csak konzervkaját vagy száraztápot eszik. Azok a cicák, akik nem lakásban élnek, rendszeresen rájárnak a fűre és a gazokra, ha azt tudnak enni, feloldódik a szőr a hasukban. Lakáscicának érdemes macskafüvet ültetni, de készülj fel rá, hogy ha olcsó műanyag tálcásat veszel, kb 15 perc leforgása alatt az egészet tövestül kifordítják és széthordják a lakásban, utána meg rá se néznek. Ládába, masszív földdel érdemes ültetni, amit cibálhatnak. És próbáld meg őket néha a saját kajátokkal is etetni, amiben van zöldség, nem csak előregyártott macskatáppal.
2009. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az én cicám se köpött még ki soha,2 éves,én szőroldó pasztát és Royal Canin kaját szoktam neki adni,így máshol jön ki:)
2009. júl. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, amúgy van két tengerimalacom, nem ketrecben hanem szabadon vannak a fürdőszobában és nekik rendszeresen szedünk friss füve, így abból tud enni a macska, de nm nagyon szokott csak nagyon ritkán, akkor is csak egy-két szálat.
2009. júl. 26. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!