Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mit tegyek?! (kiscica)

Most mit tegyek?! (kiscica)

Figyelt kérdés
Tegnap délután találtam egy kiscicát. Ahol találtam, már 1-2 napja ott volt, mert apukám is látta. Annyira megsajnáltam, hogy hazavittem. Szerintem olyan 3-4 hetes lehet. Vannak fogai, és a szemei is nyitva vannak, csak csipásak. Miután hazavittem, kifésültem a szőréből az összes fűszálat és egyebet, utána pedig kamillával megtöröltem a szemét, így teljesen tiszta lett. Mivel még nem tud lefetyelve inni, fecskendővel adtam neki meleg tejet, és egy db galuskát a macskakonzervből (mivel van otthon egy nőstény cicám, és az övéből adtam). Nagyon ízlett neki, de nem mertem konzervből többet adni neki, nehogy megártson. Már futni is tud, szóval elég önálló. Mosakszik evés után és a szőrét is tisztán tudja tartani. Éjszakára becsuktam egy kis helységbe, ahová raktam be neki egy kis dobozba egy törölközőt és egy puha vastag rongyot, valamint egy kis homokot, hogy tudjon hova WC-zni. A szüleim azt mondták, hogy ha nem takarítom el azt a beteg macskát az udvarunkról, majd ők visszaviszik. Nem volt szívem visszavinni, de miután a túl sok tej miatt hányt egy kicsit, betelt a pohár, és vissza kellett vinnem. Ez délben volt. Oda vittem, ahonnan hoztam. Rajtam oda neki egy kis tálba vizet, hátha a szomjúságtól megpróbál majd inni. Azóta kétszer mentem el arra a szüleimmel kocsival, mert arra vitt az utunk és még most is ugyanott van. Egy fa alatt fekszik, vagy a kerítés tövében. Szerintem amúgy elég süket lehet, mivel, ha szóltam neki, sosem jött utánam, és úgy nyávog, hogy a száját kinyitja, de hang nem jön ki rajta. A nőstény cicám nagy ívben elkerülte, amíg az udvarunkban volt. Nagyon sajnálom, de nem hozhatom haza a szüleim miatt. Abban bízok, hogy az anyja esetleg megtalálja és szoptatja majd, mert különben nem hiszem, hogy életben maradna. Elég sovány, szinte csontos volt, mikor hazavittem, de vacsi után kikerekedett a pocija. Mindenki ellenem van, hogy hülye ötlet volt hazahozni, de nincs szívem egyedül hagyni. Félek, hogy egy kandúr lefojtja, vagy esetleg elüti egy autó. Mit tudnék tenni??? :(
2012. aug. 26. 17:09
1 2
 1/15 Vicuska87 ***** válasza:
45%
Jó bunkó szüleid vannak!
2012. aug. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudod, igazából nem az a baj, csak túl elővigyázatosak, hogy el ne kapjak valami betegséget a cicustól... Tartalmasabb és értelmesebb választ vártam. :/
2012. aug. 26. 17:15
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hol van ez a kiscica pontosan? Szedd össze a cicát, és vidd el helyi menhelyre, vagy állatvédő szervezetnek. pl. Cicamentő angyalok, vagy Angyali bársonytalpak mentése. Mindegyiket Fb-on megtalálod.
2012. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a közelemben egyről sem tudok, egyedül pedig képtelenség lenne lejutnom bármelyikhez. :(
2012. aug. 26. 17:24
 5/15 anonim ***** válasza:
Nincs valaki ismerős, szomszéd akinek kéne kiscica?
2012. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az h csipás kitisztul, hányt a tejtől, az nem betegség még. Nem nyávog? Naés? Nekünk volt olyan macskánk aki szinte csak tátogott, de mikor véletlen ráléptünk a lábára vagy a farkára akkor kietesztette a hangját. Szal ez sem feltétlen betegség jele. A macskátok sem azért kerüli mert betrg, hanem mert idegen! Amúgy meg ne hagyd sorsára. Vidd haza, mond anyudéknak csak egy két nap. Írd ki fészre ingyen elvihető, vagy kérdezz meg pár ismerőst ott ahol lax. Vagy időseket. Ők szeretik a macskát.
2012. aug. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg a szüleidet hogy segitsenek elvinni egy menhelyre. Mond el nekik hogy azt már belátod hogy minden állatot nem ciplehetsz haza, ez nem megy. Azt is megértetted, hogy megfertözheti a másik macsekot vagy téged, de mivel picit már kötödsz hozzá legalább annyit tegyenek meg a te megnyugatásodért hogy menhelyre kerül.

Ebben vegyenek részt és akkor nyugi van.

2012. aug. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy erre szinte lehetetlen őket rábeszélni... :( Ismerőseimnek nem kell cica, mivel rengeteg cica van a faluban. Pedig én gondoznám, és még a suli előtt ezen az egy héten simán meg lehetne tanítani a lefetyelésre, és utána meg esetleg kereshetnék neki egy gazdit. :( De anya nagyon tisztaságmániás és az ő szemében minden állat tele van bacilussal és egyéb fertőző dolgokkal.
2012. aug. 26. 17:42
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha "minden állat tele van bacival", akkor miért van macskátok? Mire jó a szappan, és egy neki elkülönített helység? Egyébként a macskától nem tudsz semmit elkapni, esetleg ha puszilgatod. Akkor sincs sok esély rá. Azzal, hogy kitetted, csak annyit értél el vele, hogy bármelyik percben elpusztulhat. Ott a Facebbok, írj annak a két szervezetnek, amelyikeket említettem az előző hozzászólásomban. Nem gondolhatod, hogy most végig megy az országon ez az esős, 18 fokos idő, és az jót fog neki tenni.
2012. aug. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

" Szerintem amúgy elég süket lehet, mivel, ha szóltam neki, sosem jött utánam, és úgy nyávog, hogy a száját kinyitja, de hang nem jön ki rajta. " Nem hiszem, hogy süket. Sokszor nyávognak így a cicák, már megfigyeltem. Az enyém pl. az első 1 évben csak így nyávogott, mára pedig be nem áll a szája... De a többiek is szoktak így néha.

A kicsiket pedig te hiába hívod, nem nagyon mennek oda, csak ha az anyjuk hívja. Szóval ez ilyen dolog...


Egyetértek a 17:29-es válaszadóval, szerintem sem beteges az a cica, csak még pici, a kisbabák sem ehetnek rögtön mindenféle "felnőtt" ételt, mert rosszul lennének tőle.

De egyébként te jól csináltad, csak meg kell szokja azt az étrendet amit adsz neki.


Nagyon sajnálom, ami történt, de te helyesen cselekedtél, jól elláttad a picit.

Próbálj írni a közelben lévő menhelyeknek e-mailt vagy hívd fel őket, ha tudod, hogy találtatok egy kiscicát, de sajnos nem tarthatod meg és nem tudod mi legyen. Hallani fogják a hangodon, hogy még gyerek vagy, szóval nem fognak leszidni, hogy de igenis vedd magadhoz.

Esetleg adj fel a neten hirdetést vagy írd ki ide, az oldalra akár ide, akár kérdésben, hogy hol van a, hátha valaki arra jár és be tudja fogadni.

Valószínűleg nincs annak a picinek semmi baja, csak vékonyka mivel éhezik. Egyébként tényleg elvan egy fáskamrában vagy valahol, és nem kell a nyakába venni az embernek, kezet pedig lehet mosni és nincs baj. Ha esetleg van egyéb állat, kutya, macska, akkor ha megoldható nem kell odaengedni, nehogy esetleg megnyalják egymás száját és elkapjanak valamit. De ha féreghajtózva vannak az állatok akkor ez sem akkora probléma (a picinek nem tudom mikortól lehet adni, szerintem csak később).

2012. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!