Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet, hogy a páromék...

Mitől lehet, hogy a páromék házimacskája a szülés után kb egy hónapig rendesen etette az 5 kismacskát, aztán hirtelen abbahagyta a szoptatást?

Figyelt kérdés
Egy pár nap után elpusztult az összes kiscica,az anyjuk meg tegnap.Nem értjük miért volt.Ez már a harmadik szülése volt,ahol nem etette rendesen a kiscicákat,és azok elpusztultak,de eddig az anyamacska mindig rendbejött :S.
2012. szept. 1. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Már az első ilyen esetnél állatorvost kellett volna hívni. Egyhónapos kismacskákat már simán életben lehet tartani, pillanatok alatt megtanulnak enni is, lefetyelni is, ha nincs mód szopizni. Főleg így, hogy az anyaállat is elpusztult, valami más lehetett ott a bibi. Fertőzött lehetett valamivel az anyamacska, amit állandóan átörökített a kismacskáira, és végül maga is belepusztult.
2012. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez aztán a felelős állattartás!
2012. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Állatorvosról még nem hallottatok?
2012. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok,tényleg.

Kinti macskát ivartalanítani kell,és könyörgöm...Ha láttátok,hogy nem eteti,miért nem segítettek a piciknek?Végignéztétek ahogy elpusztul mind?

2012. szept. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Állatorvossal vagy egy kis tudással mindegyikük életben maradhattak volna!! Vannak ilyen macskák, őket ivartalanítani kell és kész!
2012. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát én úgy gondolom,hogy mivel mindenki dolgozik,sajnos nem volt időnk óránként nézegetni nyomorult kis jószágokat.Csak abból lehetett a nemszoptatásra következtetni,hogy mikor rájuk néztem nem volt ott az anyjuk. Ez a macska is oltva,féregtelenítve volt,tehát azért azt gondolom ez elég felelős állattartás.Az meg hogy így alakult gondolom a természet szelektációja volt,akármilyen rémesen is hangzik ez. Persze,én is szívsebben babusgattam volna a kiscicákat a 12 óra meló helyett,de hát sajnos dolgozni kellett. Valljuk be, a házimacska csavarog,vadászik,nem úgy mint egy szobabcica,nem lehet mindig a nyomában lenni.sajnos így alakult csak érdekelt volna,hogy valaki ért-e hozzá,de látom támadni könnyebb...Aki értelmesen válaszolt annak köszönöm!
2012. szept. 1. 22:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért kellett volna ivartalaníttatni. Sajnos az oltás nem elég a kinti macskáknak.
2012. szept. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Én neveltem fel kismacskát ,mikor még a szeme sem nyílt ki és szemcseppentővel etettem és szép,okos macska lett belőle.Akkor volt rá időm,10 évesen nyáron. De nekünk is volt itthon nem egy olyan macskánk,akinek mondjuk az első,második szülésénél nem tudta mit kezdjen a kicsikkel,de aztán belejött és jó anya vált belőle.Ivartalanítás 10ezer és sajnos erre nem volt keret. Állatorvos sem ingyen vizsgál,sajnos ez van.
2012. szept. 1. 22:18
 9/12 A kérdező kommentje:
22:13-asnak írtam,bocsi.
2012. szept. 1. 22:19
 10/12 anonim ***** válasza:
na de ha előtte már kétszer történt ilyen, gondolhattátok volna, hogy valami gond van...
2012. szept. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!