Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska mennyi idő alatt...

Egy macska mennyi idő alatt szokja meg az új helyét?

Figyelt kérdés
Ma hoztam haza egy egy év körüli cicát. Nem nyávog, de ki sem mozdul az ágy alól. Egyáltalán ölbe lehet szoktatni egy cicát aki dörgölőzik, dorombol ugyan, de azt nem szereti ha felveszik vagy ölbe veszik.

2012. szept. 4. 21:53
 1/6 A kérdező kommentje:
ja, azt elfelejtettem írni, hogy benti cica
2012. szept. 4. 21:56
 2/6 anonim ***** válasza:
attól függ,mennyit foglalkozol vele,ha próbálsz vele játszani,kaját adsz neki,elég hamar
2012. szept. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vicuska87 ***** válasza:
Egy 1 éves cicát, már nehéz, lehet hogy sosem lesz olyan ölbe cica, mintha te nevelted volna kis korától kezdve!
2012. szept. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Most került hozzánk, egy kb 3 hónapos cicus, már másnap otthonosan mozgott a lakásban, egy hét után a tiltott helyeket is úgy ahogy elkerüli.:D Már csak a kutyával kell megbarátkoznia, jobban mondva a kutyának vele.:D
2012. szept. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eddig 6 macskát hoztam haza, mindegyik kicsit más ütemben szokta meg az új helyet.

Volt amelyik aznap körbejárta a lakást, valamelyik több napig elbújva volt.

Hagyd, hogy magától kimerészkedjen, ha úgy gondolja, hogy ki akar jönni, addig csak nézegess be hozzá, beszélj hozzá, adj be neki ételt.

Egy hét múlva már biztosan mindent meg fog szokni.

Szerintem idővel ölbe tudod szoktatni, ha elég barátságos macska.

2012. szept. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hozzám fél év különbséggel került két felnőtt cica. Az első rögtön otthon érezte magát, de még 3 év után sem lett ölbeülős, nyilván így nevelődött. A másik egy hétig az ágy alatt lakott, mire előmerészkedett. Jó pár hónapig nagyon félénk volt, de mára már alig bírom magamról levakarni, most is itt "segít". Száz szónak is egy vége: ahogy mi, emberek is ezerfélék vagyunk, úgy az állatok is. Türelem kell hozzájuk és elfogadni a viselkedésüket.
2012. szept. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!