Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell a cicákat évente...

Lencsicica kérdése:

Miért kell a cicákat évente oltatni?

Figyelt kérdés
A kiscicámnak beadattam minden fontos védőoltást. Nem volt olcsó, de nem sajnáltam rá a pénzt. Viszont azt mondták, hogy évente meg kell ezeket ismételni. Miért van erre szükség, amikor az embereknél például nem kell évente ismételni a himlőoltást?

2012. szept. 14. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha bent tartott cica, akkor nem kell oltani.
2012. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vicuska87 ***** válasza:

Ha benti, ha kinti évente ismételni kell!


Mert ez a szabály a macskák oltóanyagánál!


Kérdezd meg az állatorvost, és biztos szívesen elmondja!

2012. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2.-nak: Fertőző betegséget simán bevihetsz cipőn, ruhán is a benti cicának. Enyém így lett macskanáthás, pedig soha nem járt kinn. Mivel oltva van, két antibiotikum injekció elég volt, bár az is igaz, 3. nap már vittük, mikor nem múlt a köhögése kezelés nélkül.
2012. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 alice_L ***** válasza:
100%

Az oltas egy rendkivul enyhe mértéku irritacio, amire az immunrendszer reagal, védoanyagot képez, és ezért a beoltott betegségnek ellennall a szervezet.

Egy ido multan, ha nincs stimulacio, vagy nagyon enyhe, akkor az immunrendeszer mar nem védekezik olyan nagy mértékben, vagy egyaltalan nem, és a szervezet kitett a betegségnek.

Azaz, macskaknal, kutyaknal, az eltelt ido, amikor még biztosak vagyunk abban hogy az immunredszer aktivan védekezeik, az kb 1 év. Ezért kell ismételni az oltast, azaz felhergelni ujra az allat immunredszerét. Akar kinti akar benti allat, cipotalpon, ruhan rengeteg fertozést hordozunk, tehat ha ragaszkodsz az allatodhoz, akkor oltani kell.

2012. szept. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azé hogy ne pusztuljon el miért mit hittél minek kell hogy nagyobb legyen a micsodája az én macskám 5 éves eddig mindig megkapta az oltását azon a helyen ahol én lakom csak az én macskám ilyen kivételes és egészséges és azért mert minden oltással rendelkezik ezen felül tablettákat,vitaminokat veszek neki és el na mongyam hogy már egy bő 100-asomba benne van de megérte mert sokáig velem lesz és boldogít engem ezért kell az oltás
2012. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A legtöbben félreértettetek. Nem sajnálom a macskámtól a védőoltást, és semmi máson sem spórolok. Egyszerűen érdekel, hogy míg az embernél a legtöbb oltás elég egy életre, a macskáknál miért nem.

Aki nem képes tisztelettudó, értelmes hozzászólások írására, azt arra kérem, hogy ne írjon.

2012. szept. 17. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!