Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes orvoshoz fordulnom?...

Érdemes orvoshoz fordulnom? Nem találkoztam még ilyennel.

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kiscicám, 2-3 hetes lehetett, mikor az árokparton találtuk kidobva egy elhagyott területen. Volt vele egészségügyi probléma, férges, bolhás volt, de 2 hónapos korára az állatorvosnak sikerült mindent rendbe hoznia. Egy probléma azonban még mindig van: a cica rengeteget eszik. 2 felnőtt macskám és egy kutyám van mellette, mindegyikőjüknek saját etető tálka, külön eszik mindegyikőjük, nyugodtak, a picit kivéve. Ő fúj, morog, az ételt rágás nélkül nyeli le (nem merek neki kemény száraz tápot sem adni, nehogy baj legyen belőle), töredéke idő alatt falja be az ételt, mint a többiek. Ez mellett állandóan éhes/enne. Csak annyit kap, amennyit az orvos ajánlott és amennyi az eledelek csomagolásán meg van határozva, etetés után mégis iszonyatosan kövér, mintha felpuffadna. Képes lenne annyit enni, amennyit előtte hagyok. Megesett már az is, hogy többet kapott kicsivel, és ki is hányt mindent, mégis "ment a hiszti", hogy neki kell még. Nem tudom, hogy ez normális-e. A másik két macskám sohasem csinálta ezt.

Találkozott már valaki hasonló problémával? Nem találok róla semmit neten, egyre kétségbeesettebb vagyok, nem szeretném, hogy valami baja legyen.

Minden választ és segítséget nagyon köszönök!


2012. szept. 19. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd állatorvos tanácsát, ő biztos tud róla valamit!
2012. szept. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Korábban már említettem a problémát az orvosnak (2 hónap körül volt a cica), akkor azt mondta, majd elnövi. Igaz, hogy vadócabb, többet játszik és mozog, mint a többi, de most már látom rajta, hogy kezd kicsit megnyugodni, le tud ülni a fenekére néha, viszont az "étkezési szokásai" nem változnak, ezért kezdek egyre jobban aggódni :S
2012. szept. 19. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha talált cica, akkor valószínűleg kiskorában nagyon meg kellett küzdenie az ételért, ezért maradt meg benne, hogy amikor csak tud, falni kell.

Azt meg azért láthatod hogy felpuffad, mert egy pici nyüzüge cicán nagyon látszik amikor jól bekajál. :)

De ha úgy érzed hogy gond van, akkor azért menjetek el orvoshoz, mert a gazdik meg szokták érezni az ilyesmit...

2012. szept. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Húgomnak volt egy hasonló viselkedésű cicája. Nem mert neki annyit adni, amennyit megevett volna. Egyszer még a papírzsákot is kirágta, amiben a száraz kenyér volt, és azt rágogatta :)))Olyan maradt felnőttként is.
2012. szept. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam! :) Remélem, tényleg csak a vérében és a fejében van a probléma, mert nagyon szép cica és nagyon megszerettem, sokat küzdöttünk párommal, hogy életben tudjuk tartani. A kedve jó, játszik egész nap, dorombol, nedves a nózija is és ki is kupálódott szépen, mióta nálunk van. Azért lehet, hogy a hét végén elmegyek az állatorvoshoz, rákérdezek nála is, de biztató, hogy nem csak az én cicám viselkedik így! :)
2012. szept. 19. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a második cicám ugyanezt csinálta, mikor hozzánk került. Falta az ételt, rágás nélkül nyelte. Kb 1-2 hónapig volt ez így, utána szépen fokozatosan szokott le erről, egyre nyugodtabban evett és most már nincs ilyen probléma.
2012. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!