Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Idén alig találkoztam szúnyogg...

Idén alig találkoztam szúnyoggal a kertben. Ma meg tucatjával. Miért? Hol rejtőztek eddig? Vagy idén komolyan irtották? És most az esőzésekben volt valami második szaporulat, vagy mi? (Pest megye keleti részén)

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Én sem találkoztam szinte eggyel sem. Itt sincs sok, én Vas megyében élek!
2011. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Családi szúnyogok?
2011. aug. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
az idén Veszprém megye is viszonylag tiszta.. pedig aztán itt van a Balaton meg minden, és tavaly csak úgy hemzsegtek.. nem lehetett kibírni. most meg tök jó:D
2011. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Száraz tavaszunk volt, ezért nem tudtak szaporodni. Az utóbbi időben viszont sok csapadék hullott, ezért tömegesen kezdenek rajzani.

Mindenki emlékszik a tavaly májusi időjárásra... Annak köszönhettük a ritka nagy inváziót.

2011. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nyiregyen sincs nagyon sok tavaly meg sok kis köcsög bejött az ablakon mostmeg ha úgyfelejtem is tok aludni:D
2011. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

tavaly nyáron irtották őket

nem is kicsit nálunk csomó repülő volt

2011. aug. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha sok szúnyog van az azt jelzi, hogy eső lesz. :)
2011. aug. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szóval a sok esőtől bármikor elkezdenek szaporodni?! Na akkor aszályért imádkozok!


Utolsó! Azt, hogy eső lesz, azt a sok HANGYA felszínen történő csoportosulása jelzi, vagy a FECSKÉK alacsonyan történő szállása.

2011. aug. 6. 08:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Egri vagyok, itt sincsenek, és azért ez már kezd aggasztó lenni, de a jó hír, hogy a fecskéink már a második fészekaljat költik, úgy látszik találtak más repülő rovarokat (például szárnyas hangyát talán).
2011. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!