Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámat elütötte az autó és...

A cicámat elütötte az autó és a két hátsó lábára nem bír ráálni, de viszont mozgatja őket. Szerintem a gerince nem sérült. Mit tegyek Vele? Fog járni a cicám még?

Figyelt kérdés
2009. aug. 1. 17:18
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
90%

Sok törődés, szeretet, jó kaják, és hidd el, fog még ugrálni körülötted!!!

Kitartás, kényeztetés, és hagyd, hogy nyugalma legyen, meg fog gyógyulni magától!

2009. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
csináj neki egy kuckó, ahol pihenhet, adj neki finom kaját, játsz vele simogasd, de azért hagyd pihenni is szegényt!!! Rendbe fog jönni :)
2009. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

11:52-es vagyok. Örülök neki, hogy ma már ment is valamennyit. Biztos meg fog gyógyulni.


Amúgy én is macskatartó vagyok, viszem én is orvoshoz az enyémet ha kell (én örökbefogadtam egy lebénult lábú cicust), de nem állandóan. És nagyon tud idegesíteni mikor leoltanak valakit egy ilyen dologért. Nem olcsó az állatorvos, sőt drágább mint egy normál orvos. De a macskák állatok és nem emberek, akik telegyógyszerezik a macskájukat minden szarral, azok csak tönkreteszik őket. Mert a macskák valamikor vadásztak és nyers húst ettek, most meg a műkaját, nem csoda ha némelyik degenerált lesz és minden új betegséget szed össze.

2009. aug. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
16:02, 16:23, 16:34, 16:40, Nektek nagyon köszönöm a válaszokat. Amiket először írtak hááát.. attól nagyon elkeseredtem, már nem is bíztam benne, hogy rendbe fog jönni egyáltalán. De a Ti válaszotok megnyugtatott!!
2009. aug. 2. 17:02
 25/32 anonim ***** válasza:
16:02 vagyok, az én cicámat úgy elsodorta az autó, hogy fájt neki minden mozdulat, de semmije nem tört el. nagyon megijedtünk, és futottunk vele a dokihoz, aki megállapította, hogy semmije nem tört el csak pokolira fáj mindene. adott neki egy fájdalomcsillapító szurit, azt mondta hogy 10 napon belül rendben lesz, nagyon sajnáltuk, hogy több mint egy hétig ilyen állapotban lesz...:( képzeld el 3 nap múlva már egeret fogott :)
2009. aug. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
38%
Most aztán elszakadt nálam a cérna. Marha segg---fej vagy, hogy azonnal nem vitted orvoshoz!!!! Neked nem való kisállat!
2009. aug. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
8:25 edd meg a f.szt! Ilyen tuskónak a vélaményét nem kértem ki!
2009. aug. 3. 12:29
 28/32 A kérdező kommentje:
16:02 már lassacskán de járkál a cica. Nem törött el neki semmilye csak a combikája zúzodott.
2009. aug. 3. 12:31
 29/32 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, kérdező, de honnan vagy olyan biztos benne, hogy nem tört el a lába? ezt így látatlanban senki nem fogja neked megmondani. régen faluhelyen valóban nem szaladgáltak állatorvoshoz egy balesetet szenvedett macskával, mert alapból vagy 10-20 sertepertélt a ház körül, és haszonállatnak tartották egerészni, és nem pedig hobbiállatnak. a szemük se rebbent, ha valamelyik feldobta a pacskert, pl belehalt a szülésbe, vagy mondjuk eltört a gerince, úgy voltak vele, hogy természetesen szelektálódnak és kész. a felelős állattartás azonban nem ilyen. ha felelősséget vállaltál az állatod iránt, azaz megfogadtad, hogy eteted és gondját viseled, akkor abba az is beletartozik, hogy rendszeresen elviszed állatorvoshoz, márcsak az oltások végett is. most kapálózhatsz, hogy mekkora tuskó vagyok, azonban ez a lényegen nem változtat, hogy te egy felelőtlen gazda vagy. látszik, hogy a hozzád hasonló könnyelmű felfogásúak válaszán örömködtél, mert ő általuk megerősítve érezted magad, miszerint az a normális, ha leszarod, mi van a nyomorult állattal és homokba dugod a fejed. elképzelhető, hogy összetörtek a csontjai, te nem vagy állatorvos, hogy ezt megállapítsd. lehet, hogy élete végéig sántítani fog. tudod miylen veszélyes ez egy kint élő macskának? ha veszélyben van, lehet, hogy emiatt nem fog tudni elmenekülni. kicsit nézz magadba, ja és magasról leszarom ha most lehurrogsz, de kérlek, hogy ne vállalj több állatot.
2009. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Elvittük az állatorvoshoz, igaz nincs neki se röntgenje se ilyen olyan műszere, de azt megtudta állapítani, hogy nem törött neki semilye. Nem érzem magam felelőtlen gazdinak, csak ebből a kis faluból egyszerűen nem tudok hova lépni. Nem vagyok pénzes, sőt egyedül nevelem a 7 éves kislányomat. A legközelebbi állatorvos akit tényleg annak lehetne mondani több mint 150 km-re van és ez azthiszem anyagias lett volna ugy az út mint az orvos. Az Én macskáim nem ilyen elkényeztetett szobacicák, nem azért tartom hogy azt nézzem mikor milyen ajándékot vehetek nekik a macska azért macska, hogy fogja az egeret és kint aludjon. Ez ezek után se lessz másképpen. Most evvel az eggyel kivételezek de ha rendbe jön ez is megfog szünni!! Azért köszönöm válaszod. És ne aggódj nem vállalok több állatot. Ehez még annyit, hogy ez nem is a mi macskán csak ideszokott hozzánk. Akkor csak jobb élete van itt mint ahonnan jött!
2009. aug. 3. 14:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!