Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem elszomorító,...

Dymo kérdése:

Csak szerintem elszomorító, hogy ma Magyarországon egy autó vétele/fenntartása lassan luxusnak számít?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2011. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is elszomorító. Mint ahogy az is, hogy a családi ház is luxusnak számít... :(
2011. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha tényleg luxusnak számít, akkor szerintem tök jó, hogy ennyien luxusban élnek.


Ember, voltál már reggel 8 körül egy budapesti utcán???

2011. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Tulajdonképpen mindig is annak számított. A szocializmusban még olyan 5 évet várni is kellett rá, meg tényleg drága volt, nem volt benne a fizetésünkben. Nézd csak meg a 70-es, de akár a 80-as évekbeli budapesti felvételeket! Simán lehetett közlekedni, alig volt autó.


A rendszerváltás után elkezdték hitelre is árulni a kocsikat, és szinte mindenki azt hitte, hogy megengedheti magának, hogy jár neki. Pedig a kocsi bőven nincs benne egy mai nettó 100 ezer Ft körüli átlagfizetésben sem, de még a duplájában is alig. Olyan ez sajnos, mint a huszonéves korban egy jó minőségű új építésű lakás szép helyen. Erre meg felvették a lakáshitelt. Ez ugyanolyan megalapozatlan, mint a legtöbb embernél az autó.


Persze én nem az embereket ítélem el, hanem az országot, ahol nem lehet megélni, lassan már úgy se mint a 70-es években. És ez tényleg nagyon nagy baj.

2011. jan. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem számít luxusnak. a többség wcre is autóval jár.
2011. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Nettó százból tartok fent autót és azzal járok dolgozni mert kényelmes a valagam.
2011. jan. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Ahhoz képest több autó van forgalomban, mint bármikor ezelőtt.


"Persze én nem az embereket ítélem el, hanem az országot, ahol nem lehet megélni, lassan már úgy se mint a 70-es években. És ez tényleg nagyon nagy baj."

Az ország olyan, amilyenné a benne élő emberek teszik.

2011. jan. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

2009-ben Magyarországon 1000 emberre 301 autó jutott.

1997-ben 222.

1988-ban 175.

1980-ban 101.

1970-ben 24.


Egy újabb nyafogó, aki elemi szinten sem ismeri az országot, ahol él.

2011. jan. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy elétek tárjam a helyzetem:Jómagam is képes lennék egy középkategóriás kocsit venni de nem veszek.Egyrészt nincs hova mennem vele.Olyan környékeken zajlik a mindennapi életem hogy még a bkv-t se szoktam használni annyira közel van nekem minden(oké havonta összeröffenünk a haverokkal és a metrót használom de amúgy kivitelezhető minden nekem GYALOG)

Nos csak azért vegyek kocsit fizessek súlyadót vásároljak aranyárban benzint és szenvedjek a parkolással hogy a diszkóban ha a csaj megkérdezi van e kocsim akkor igent tudjak mondani?!Ennyi pazarlást nem ér meg nekem pár alkalmi kufirc.

De jópáran nem osztják ugyanazezt.Számtalan ember(nem olyan sokan de jelentős számban)még durva hiteleket is képesek felvenni csak azért hogy legyen kocsijuk mertha a szomszéd Pityunak meg a haverok zömének van akkor nekik is legyen

2011. jan. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Arra mondjuk nem gondoltok, hogy valaki azért vesz akár hitelre, akár akárhogy autót, hogy dolgozni tudjon járni? Mindíg csak a csőlátás... Itt nálunk melóban kb. 20-30 ember jár kb. 40 kilóméterről melóba, mert a környékükön semmi munkalehetőség... Autó nélkül meg érjél be reggel 5re, vagy menj haza a délutános 22:00 után tömegközlekedéssel (Y) Ráadásul még az aranyárú benzin mellett is jobban megéri autóva bejárni, mint vonattal busszal stb. mert ugyanabban az árban vagy...
2011. jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!