Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem foglalkozik az...

Miért nem foglalkozik az anyacica a 20napos 4kiscicáival?

Figyelt kérdés
A cicusok 20naposak.Nem tudom miért,de az anyjuk nem foglalkozik velük körülbelül másfél napja.Mici(az anya cica) már több cicát nevelt fel akik egészségesek lettek.Ez az első alkalom ,hogy nem törődik velük egyik percről a másikra.Szegénykék nagyon nyígnak és én nem szeretném ,hogy meghaljanak szegénykék.Cumisüvegből adtam nekik tejet 3 szor.Szerintem nem nagyon jó így,az anyatej csak másabb és jobb a cicáknak.Mit tegyek velük? Felnevelhetem őket én? És mivel etessem őket?És az baj ha az egyik cica fosott egy picikét?Mit tegyek ??? Segítsetek!!!!!!!!!!S.O.S.

2012. szept. 22. 00:23
 1/4 Mecse ***** válasza:
100%

Felnevelheted őket te, ha elég elszánt vagy.


Tehéntejet adtál nekik? Ne azt adj nekik, mert nem az való ilyen pici cicáknak.


Macskatápszert lehet kapni, vegyél. Lehet hozzá kapni pici cumisüveget is. Azzal etesd meg őket pár óránként. 20 napos cicák már lehet hogy átalusszák az éjszakát ha jól belakmároznak lefekvés előtt, így nem kell 24 órában "ügyelned". Nappal viszont minden pár órában etetni kell őket a tápszerrel!


Gondoskodj róla hogy melegen legyenek mert még nem tudják magukat melegíteni. Ha többen vannak az jó, úgy egymáshoz tudnak bújni,de így is rá kell segíteni. Remélem nem kint vannak ilyen hidegben! Tegyél alájuk melegítőtakarót, jó vastag szőrös pulóvert, akármit ami nagyon meleg hogy ahhoz bújhassanak.


Ilyen idős korban még anyukájuk "takarít fel" utánuk, ő segíti a bélmozgásukat azzal hogy nyalogatja a hasukat. Ezt most neked kell csinálnod (mármint imitálni kell) , nagyon finoman masszírozd egy meleg ronggyal a hasuk tájékát ezzel késztetve őket az ürítésre.


Kb. egy-két hét múlva meg lehet nekik mutatni a tálból evést is, mikor elkezdik rágicsálni a cumi részét a cumisüvegnek. Teszel egy nagyon lapos tálkába tápszert, és megmutatod nekik, beleérinted finoman az állukat.


Ezután lassan elkezdhetsz babacicáknak való száraz tápot tenni a tápszerbe hogy jól megszívja magát és majdhogynem "elolvadjon" teljesen, ezen nyammoghatnak. Fokozatosan egyre kevesebb tápszert keversz a száraz táphoz, majd elhagyod. Ekkorra már tudniuk kell ropogtatni :).


Ezzel egyidőben kb. már egyedül kell hogy vécézzenek, így ha bent vannak tartva, akkor egy nagyon lapos alomtálcát (alomtányért? :D) betehetsz nekik. Ekkor viszont jó lenne hogyha lenne egy másik cica aki megmutatja nekik hogy az mire is való. Ha nincs másik cica aki segít neked, akkor tegyél be egy kakit az alomba nekik, mintegy rávezetés végett. Ha kinti cicák -és túlélték a hideget hogy eljutottál eddig a pontig akkor az remek!- , akkor gondolom egymaguk vécéznek már gond nélkül.


Remélem ez segít és boldogulni fogsz!

2012. szept. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez az alom után mindenképp ivartalaníttasd az anya macskát, mert lehet, hogy később is lesznek ilyen gondok.

Ma Magyarországon a kijáró macskák alig néhány százalékát ivartalanítják csupán, ezért becslések szerint 5000 és 10000 közé tehető a naponta megszületett kiscicák száma, s ezek több mint 90%-ának a legcsekélyebb esélye sincs szerető tulajdonoshoz kerülni. Mentsen meg Ön is sok esélytelen bűbájos kiscicát azzal, hogy nem tenyészti a sajátját!

2012. szept. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mici és a kiscicák a nagymamámnál élnek.Még most,hogy nincs annyira hideg el tudok menni a kiscicákhoz.De télen nem fogok tudni napi 2-3szor menni.:( Ezért arra gondoltam ,hogy elhozom hozzám.Nagyon-nagyon akarom ,hogy túléljék az anyjuk hiányát és hogy egészségesen felnőjjenek! Alacsony zsírtartalmú tejet adok nekik.Ez jó? Valamelyik kiscica a felét kiköpi.:( De túl sok tejet sem adhatok nekik ,mert akkor fájni fog a hasuk meg elronthatják.Ugye? Én 13éves vagyok ,suliban kell lennem ,de suli előtt és után rögtön az lesz az első ,hogy megetessem őket!A hasukat az ujjammal dörzsölgessem meg,az jó? És egy fél percig? Nem szeretnék semmit elrontani! Egy jól kibélelt doboz jó lesz? És ha nem adok nekik tápot az baj? A tej nem elég?Hányszor egy nap? És egy normális kiscica mennyi tejet eszik meg? NAGYON NAGYON köszönöm az eddigi válaszokat és várom a többit is! BIZTOS ,hogy megy a zöld kéz csak segítseteeeeeek! :'( Olyan rossz ránézni szegény kis állatokra.
2012. szept. 22. 15:38
 4/4 Mecse ***** válasza:
Küldtem privát üzenetet hogy ne ide írjam a kisregényt :)
2012. szept. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!