Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Buta állat a macska?

Dellfil kérdése:

Buta állat a macska?

Figyelt kérdés
Nagyon sok embert hallottam így nyilatkozni. Most olvastam egy válaszban, hogy a macska ostoba állat. Kérlek indokojátok meg, mire alapozzátok ezt.
2009. aug. 2. 16:21
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem! Nagyon is okos! És valaki nem attól okos, hogy engedelmes! Sőt! Imádnivaló, intelligens egy állat, sokat lehet tőle tanulni!
2009. aug. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
79%
16:33 ha jól megnézed az emberek között is van ilyen, amúgy szerintem minden macska személyisége más..
2009. aug. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
42%
nem tudom hogy buta-e, de mindenesetre igaz hogy nem szeret annyira mint egy kutya. attól hogy odabújik meg dorombol, még nem azt jelenti hogy szeret. én szeretem a macskákat, van is macskám, de sosem tudnám annyira szeretni mint a kutyámat, mert szerintem kutya sokkal jobban megérdemli a szeretetet, pont azért mert mindig olyan hűséges. a kutya tényleg az ember legjobb barátjais tud lenni akár, a macska az csak úgy van, aranyos, de amikor egy macskám pl. elpusztult messze nem fájt annyira mint amikor a kutyámat veszítettem el. a kutyával egy barátot veszítettem el, a macskával meg csak egy szőrcsomót.
2009. aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem buta!! És nem hűtlen. Sokan azt vallják, hogy a cica házhoz kötődik és nem személyhez mint egy kutya. Én költöztem a cicámmal és simán átszokott az új házba és udvarba és kandúr. És nem azért mert szobacica volt. Szabad járása volt kintre és bentre.

Öntörvényűek. Ezt szeretem bennük.

Újszülött korom óta vannak cicáink és kutya is volt.

Most csak cica van, de 11 :)

Mind más egyéniség!!

2009. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Háát, nem is tudom...de én a macsek értelmi képességéről kérdeztem, és nem az "erkölcsének" a kutya "erkölcsével" való összehasonlítására voltam kíváncsi.

De azért köszi a választ! :)

Ja, és mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Még várom a válaszokat.

2009. aug. 2. 17:11
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

17:10 vagyok

Tanítani is tudtam. Nem eszik bele csak abba amit elé rakok. Nem cirkál a konyhában. Ezek fontos szabályok.

Ezt a kutyáknak is csak tanítás után megy.

Annyi de annyi buta kutyával találkoztam már... még a nevére és a hívó szóra sem hallgatnak :(

És tudja ha valami bajom van. Akkor velem van egész nap. És "beszél" hozzám. Amit többnyire nem értek, de azé' igyekszek!!

2009. aug. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
80%
Nem buta,hanem okos. Csak eléggé magának való,egyedül is megtud élni!
2009. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem buta...csak másképp okos, mint a kutya. Leginkább azt tanulja meg amit ő akar, vagy amit nagyon muszáj. Az enyém megtanulta, hogy nem jöhet be a konyhába. Viszont az ajtókat ki tudja nyitni, mert nem szereti, ha bárhonnan kizárom. :)
2009. aug. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Igen, van egy mondás, hogy a macskát mindenre gyorsan megtaníthatod amit ő is szeretne.
2009. aug. 2. 20:18
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem buta állat a macska.


Nekem lassan egy éve van egy macsekom, rá sem kellett szoktatni az alomra, természetes volt neki hogy oda végzi a dolgát. Kicsit megdöbbentünk, hogy mennyire nem kellett vele szenvedni. Aztán megtanítottam neki, hogy ha nyítva van az ablak, akkor nem mehet fel a párkányra. Valamint megtanítottam neki, hogy ha megveregetem a vállam, akkor fel kell jönnie a hátamra, és az a vicces, hogy erre magától jött rá. Úgy értem nem kellett először láthatóan megveregetnem a vállam majd utána rápakolni a hátamra, hogy szokja.


Ezen kívül, ha azt mondom "kifelé" akármilyen hangsúlyban, elkezdi csapkodni a farkát, mert tudja, hogy ilyenkor ki fogom rakni. Ha rosszat csinál és mondom a nevét, kitekeredik, és visszabeszél. Ha annyira beteg vagyok, hogy csak feködni tudok, a fejem mellett gubbaszt, és miközben ül, a homlokát hozzányomja az enyémhez. Ezt csak akkor csinálja, ha rosszul vagyok.


Arról meg ne is beszéljünk, hogy milyen személyisége van, ha nem látnám, el sem hinném.


Hozzátenném, nem vagy kizárólag macskapárti, több kutyám is van, akiket szintén imádok, és nem érzem tőlük kevesebbnek a macskámat.

2009. aug. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!