Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Buta állat a macska?

Dellfil kérdése:

Buta állat a macska?

Figyelt kérdés
Nagyon sok embert hallottam így nyilatkozni. Most olvastam egy válaszban, hogy a macska ostoba állat. Kérlek indokojátok meg, mire alapozzátok ezt.
2009. aug. 2. 16:21
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
35%
hülyeség..nem okosabb ugymond mint egy kutya..de nem is buta..nem lehet megtanítani semmire..és ez neki nem tudatallatt megy..hanem nem okos annyira..ennyi.
2009. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Okosak, nagyon is. Ki tudják hízelegni amit akarnak, ha hizelgéssel nem mennek semmire, akkor kisírják maguknak, vagy épp sértdődöttem elvonulnak, és ilyenkor a gazdi megy utánuk pitizni.
2009. aug. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Így van.A macsek "alapból" sokminden olyat tud, amin mi emberek meglepődünk.
2009. aug. 3. 21:41
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol, megint ott vagyunk, hogy mindenkinek mast jelent az a szo, hogy "buta".

Elegge nehezen lehet "buta" egy olyan allat, aminek az eletbenmaradasanak a letfeltetele, hogy gyors donteseket hozzon.

Ha azt vesszuk butasagnak, hogy nem olyan engedelmes es huseges, mit egy kutya, akkor azert erdemes megvizsgalni ezt a kerdest abbol a szempontbol is, hogy a kutya eredendoen falkaallat, a macska meg... nem. Ezt figyelembe veve, a macska igenis nagyon engedemes, es huseges - sokkal inkabb, mint a kutya, aki osztonosen olyan, mig a macska tudatosan. (oke, elismerem, egy korlatozozz agykapacitasu allat azert kevesbe tud tudatos dolgokat produkalni, mint osztonoseket. :)

Egyebbkent, ha meg a kreativ okossagot nezzuk, azt kell mondanom, a puli kutyam olyan kreativ okos, mint a macskam. Bar neha a macska leiskolazza. A tobbi kutya meg labdaba se rug.

(Amugy vannak kimondottan okos, es nagyon ostoba macskak is. Csak mig a kutyafajtak mar ebbol a szempontbol is ki lettk vesezve, senki sem keszitett errol meg hiteles osszehasonlitast macska szempontbol.)

2009. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

10:43-as!

Nagyon köszönöm a válaszod! Végre valaki megfogalmazta, amit már régóta sejtek.

2009. aug. 4. 17:42
 26/31 anonim ***** válasza:

Nem buta.A kutyát azért lehet tanítani és azért csinálja azt amit mondasz mert falkában élt és te vagy a falkavezér..viszont a macska nem élt falkában és így kell szeretni..nagyon okos állat..


ajánlom ezt figyelmetekbe:D


[link]

2011. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:

a macska okos allat.

a telen mikor nagyon hideg volt anyum tesoja ejjel sokszor jott haza a munkabol es amikor betette az autot az udvarra a macska felmaszott a mtorhazteto ala es felult a motor tetejere hogy ne fazzon ugyanis az auto motra meleg

2011. aug. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem az buta aki a 16:33-as választ írta, hogy a macska igazi, karakán jellem, egyéniség, eltűr minket. Ez a hozzállás buta. Bár ha neked így jó élni, hogy a macskád tűr el téged, miközben te tömöd a pofáját, (bár nem tudom miért, ha annyira önálló), akkor egészségedre.


A macska jellemét meg igen jól felvázolta a másik 16:33-as válaszoló, érdekből van az emberrel, semmi több.

2013. jún. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
50%
Ja, és igen, szerintem egyébként kifejezetten buta állat. Nem az intelligenciájával van a baj, hanem a jellemével. És a jelleme miatt buta. Annyira önfejű, makacs, hogy ez teszi butává. Persze sokan ezt szeretik benne, ezért is életképes.
2013. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

[link]


(Csak azért írtam, hogy érezzük az idő múlását.)

2018. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!