Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska harapás utáni teendők?

Macska harapás utáni teendők?

Figyelt kérdés

Tegnap a szobatiszta macskám (lakásban lakik) összezörrent a szomszéd kutyájával, mert a kutya megijesztette. Mivel védtem mindkettőt a két állat sérülés nélkül úszta meg a fesztivált, viszont a macskám a lábamba alaposan beleharapott, sőt még karmolt is.


Ma voltam orvosnál, ahol kaptam egy tetanuszt. Jegyzőkönyv készült, meg kellett adnom a személyes adataimat, háziorvos elérhetőségét stb...

Az orvos által kiadott ambuláns lapon az szerepel, hogy a hatósági állatorvost értesíteni kell, továbbá az ÁNTSZ-be el kell mennem. Lyssa dokumentáció elkészült.


A kérdéseim:


1. Mi az a Lyssa doumentáció?

2. Mit fog csinálni a hatósági állatorvos?

3. Mit kell csinálnom az ÁNTSZ-ben?

4. Mik lesznek a következmények? tehát számíthatok büntetésre, hogy nincs beoltva a macska, sőt még a macskát el is pusztíthatják??


Köszönöm a válaszokat!


A macskas nincs veszettség ellen beoltva. Sosem láttam, hogy habzana a szája. Kutyákra, idegen emberekre fújtatt, tehát nem barátkozó típus.



2012. szept. 26. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Várjá. Megharapott egy cica, az itt a történet? :|
2012. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nem kellett volna ekkora felhatást csinálnod!

Véletlenül megsebesített a szobában tartott macskád, le kell fertőtleníteni és kész!

Büntetést nem fogsz kapni, mert macskát nem kötelező oltatni és nem fogják elpusztítani, hacsak bele nem halsz a sérülésbe.

2012. szept. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

Bizonyára nyálmintát vesznek a macskától, tenyésztésre.

Nem hiszem hogy elpusztítják, de lehet, hogy karanténba helyezik.

Elég szigorú szabályok, de lehet a betegség tünetmentes hordozója is az álltat. A fertőzés csak a kezdeti szakaszban gyógyítható, és elmondások szerint iszonyú fájdalmas.

2012. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mivel jegyzőkönyvezték, így már kötelező felhívni a hatósági állatorvost és az ÁNTSZ-be bemenni??
2012. szept. 26. 15:46
 5/10 Maxitabi ***** válasza:

Nincs ráírva, hogy saját felelősségre? Mikor én voltam így, akkor be kellett mutatnom a cica oltási könyvét, hogy van érvényes veszettség elleni oltása- az ambulancián a dokinak, és kész. Persze nekünk volt a lakáscicának oltása.

Reméljük, egészséges a cica, de náluk nincs kötelező oltás.

2012. szept. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezek után bizony ajánlatos, ha nem akarsz büntetést.
2012. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mecse ***** válasza:
100%

A tanulság az hogy oltatni kell az állatot. Egy évben egyszer kerül rá sor, és akkor nincs ilyen paláver ha bármi "baj" történik.


(Az én cicám is be van oltva veszettség ellen, pedig 100% benti macska)

2012. szept. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Karanténba helyezhetik a cicát mivel nincs oltása.Nem is lenne fontos egy lakás cicának a veszettség,mert csak terheli a szervezetét.

Felesleges volt elmenned orvoshoz..Engem is harapott már meg macska,de kitisztítottam azt kész is.

Most elég léesz végigszenvednek(macskának is) ezt a herce hurcát.

2012. szept. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Jajj most megharapott egy büdös dög, és még attól félsz, hogy baja esik?
2012. szept. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én pont most értem haza a sürgősségiről. A maine coonom beleharapott a kezembe(bonyolult ügy nem szándékosan csinálta) és szép 4 mély összevarrt sebbel távoztam és így vagy 2 hétig szinte semmire sem tudom használni.

Az állatorvos azt fogja csinálni a macskával hogy 2hétig megfigyelés alatt lesz karanténban, hogy kiderüljön nem veszett-e. persze 99%ig biztos vagyok benne hogy nem veszett hiszen benti macska

2013. jún. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!