Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi van akkor, ha a két macskám...

Mi van akkor, ha a két macskám folyton összeverekedik?

Figyelt kérdés
Az egyik kb. 4 hónapos, és rengeteget vadászik. 6 hetes korában került hozzánk, egészen tegnapig egyedül élt nálunk. Ő kandúr. Akkor elhoztuk a most 6 hetes cicust, aki szintén kandúr. De ők egyfolytába verekednek! Először ráhagytuk, hogy csak játszanak, de a nagy egyre erősebben harapdálta a kicsi torkát. A kisebb meg nem fél. Sokszor ő támad. Miért csinálják ezt? Össze fognak szokni?

2012. júl. 1. 14:58
 1/8 Vicuska87 ***** válasza:
2 ivaros kandúr ritkán fér meg egy csárdában.
2012. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igy nem fognak összeszokni, hanem állandóan verekednek, amig az egyik elpusztul vagy elszökik.

Elöször is mindkettönek kell olyan terület, ahol CSAK ö lehet, a másik nem, igy van saját revirje. Pl a fürdöszobába a nagyobb mehet, a konyhába a kicsi, de bármilyen más felosztás is lehet, a lényeg, hogy legyen ilyen.

A másik, hogy mindkettöt ivartalanitani kell, mert akkor eleve nem annyira agresszivek, meg nem is csavarognak el.


Amikortól mindkettö biztosan érzi magát, akkortól kezdve nem lesz állanó verekedés és IDÖVEL (ami lehet akár egy év is), megszokják egymást.

2012. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 borcsi02 ***** válasza:

Ez a téma engem is érdekelne,bocs,hogy belekérdezek,de 6-8 hetes cicák egy nagyobb macskával tényleg nem igazán tudnak összeszokni?Mi pont nemrég hoztunk két kiscicát az egy éves nőstényünk mellé,mert meghalt a testvére,és nem akartuk,hogy magányos legyen.Igaz,ezek a kicsik mindketten lányok.Megmarad a mostani távolságtartás közöttük?Én szeretném,ha idővel pótolni tudnák az elveszett cicát,de nem tudom,fog-e működni,vagy csak elviselnék egymást.Nálunk az emeletre például csak a nagy jöhet fel,hogy meglegyen a saját tere.

Bocs kérdező,hogy faggatózom én is!:)

2012. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk többször is volt olyan, hogy idösebb cica mellé hoztunk kisebbeket.

Az egyetlen módszer, ami bevált, az az, hogy mindegyiknek legyen saját területe, akkor nem hajtják egymást. Idövel aztán szépen megszokják egymást, és eleinte csak eltürik, hogy a másik a közelben legyen, késöbb egyre kisebb távolságot tartanak és a végén sokszor együtt játszanak, esznek, de ehhez idö kell és a cicáktól függ, hog mennyi. Nálam a leghosszabb idö majdnem kettö év volt, mire egy heverön aludtak.

2012. júl. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 borcsi02 ***** válasza:
Huh,elég sok idő..Ilyen sokra nem is gondoltam volna.De talán mégis jobb egy cicának,ha nincs egyedül,nem?Úgy látszik,nem olyanok,mint a kutyák,akik sokkal könnyebben alkalmazkodnak.
2012. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
háát, csak az a probléma, hogy mindkettő kizárólag kinti... de most meg már van mégegy probléma. Etűnt a kicsi.:// Na de hátha meglesz.
2012. júl. 15. 13:29
 7/8 borcsi02 ***** válasza:
Ó....:(..Remélem,meglesz!!
2012. júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Et kedves volt. Köszi :)
2012. júl. 18. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!