Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom 5,5 hónapos és...

A lányom 5,5 hónapos és megfázott, nagyon szörcsög az orra, milyen orrcseppet ajánlotok? Milyen szerek vannak megfázásra amit babák is használhatnak?

Figyelt kérdés
A nagyi hozott ajándékba valami nyavalyát amit természetesen a pici lányom elkapott.Láza hál isten nincs még sose volt neki pedig már egyszer meg voltunk fázva és akkor meg a keresztanyja hozta ide a betegséget.Na mindegy.Még nagyon az elején vagyunk,az éjjel jött ki rajta most tüsszög,tele az orra,ritkán köhög.Mit lehet ilyenkor tenni azon kívül hogy szívogatom az orrát?
2009. febr. 13. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi használjuk a Fluimare tengervizes orrcseppet és ha köhög (mi is köhögtünk, a dr bácsi ajánlotta ezt) halixol-t adtam neki. Nagyon jó, 3 nap alatt el is múlt. Illetve azt írja a betegtájékoztató, hogy a homeopátiás Oscillococcinum-ot is lehet adni kisbabáknak megfázásra, illetve megelőzésre is, de már nem emlékszem milyen mennyiségben.
2009. febr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki kalcium injekciót, itathatsz vele 2szer felet. Párologtass, ha gondolod kamillát, de a víz is jó. Vannak a patikában recept nélkül kapható légzését könnyítő babatermékek-többféle is, és van a patikában orrcsepp is babáknak, ami csökkenti a nyálkahártya duzzanatot. Orvos nélkül kb ennyi.
2009. febr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nasivin baby orrcsepp, Panadol szirup és Sterimar.
2009. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

En elvinnem orvoshoz,mert sajnos nalunk is igy kezdodott es tudogyulladas lett belole,pedig En el is vittem azonnal orvoshoz.

Vagy hivd fel az orvosotokat,h esetleg mit ajanl O,lehet,h kimegy es megnezi inkabb otthon a babat.

Nalunk azt mondta az orvos,h nagyon sok kisbabanak van most tudogyulladasa.

Amugy az En kisfiam is 5,5 honapos.

jobbulast a kicsidnek

2009. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem fölösleges orrcsepp használata, folyamatosan szivd le az orrát /szerintem az orrszivó-porszivó a leghatásosabb/. ha szoptatsz, anyatejet csöppenthetsz bele, nekem ezt tanácsolták. és legyen mindig a szoba jól kiszellőztetve.
2009. febr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Szétnézek a patikába és ha nem javul a helyzet megyünk dokihoz.
2009. febr. 13. 12:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az en 5 honapos fiam is szortyog, pruszkol. A dokineni Nurofen szirupot ajanlott, orrcseppet is irt fel, de en inkabb nem csepegtetek az orraba, mert ugy veszem eszre hogy nagyon kiszaritja neki, ami szerintem jobb az talan a sooldat. Porszivos orrszivas, amikor csak szukseges, eves elott plane.

Jobbulast kivanok nektek!

2009. febr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!