Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnék segíteni, hogy...

Hogyan tudnék segíteni, hogy gond nélkül feldolgozza?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves egyedüli cicám, 60 négyzetméteren, egy panelben, nagy erkéllyel. Úgy hozta a sors, hogy még időben kitudunk szállni ebből a panel borzalomból, és jövő tavaszig hazaköltözünk a párom szüleihez kertes házba. Az egy picike faház, lent kb 40 nm, van egy apró emelet, az 20-22 nm. A cica amíg dolgozunk itt lesz az emeleten, és csak akkor lehet le, amikor egyikünk figyel rá. Ennek több oka is van, lényeg, hogy 8-16ig biztosan egyedül lesz fent. Én a költözést követő 2 hétben otthon leszek vele, hogy szokja az új helyet.


Hogyan tudnék neki segíteni, hogy ne viselje meg annyira ez az egész?

60 nm-ről áttud szokni erre?

Decemberre kutyát szeretnénk (boxert), mennyire lesz ez sok a cicának?


Egyébként kíváncsi, érdeklődő, kedves, bújós természetű cicalány. Állandóan ott van ahol mi, velünk alszik, követ minket, nagyon össze vagyunk nőve.



2012. szept. 27. 07:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy azért fontos, hogy most is van erkély, mert ott is lesz, tehát nem csak a 4 fal között él, akkor megy ki-be amikor akar.
2012. szept. 27. 07:21
 2/9 A kérdező kommentje:
Na még egyszer, elnézést. Csak az erkélyre van szabad kijárása, a kertbe nem fogom leengedni, nem szeretném kiszoktatni. Voltak kinti-benti cicáim, de sajnos egyik sem maradt meg, pedig vigyáztam rájuk. Vele ezt nem szeretném eljátszani, egyébként volt már kertben, nem igényelte.
2012. szept. 27. 07:23
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Jaj, de szörnyű lehet a panelborzalomban 60 nm-en élni. A kérdés többi részére nem tudtam koncentrálni, annyira horrorisztikus volt az első két sor.
2012. szept. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozz, és játssz vele sokat. De természetesen többek között ezt az emeleten tedd vele, jobban megkedveli azt a helyet ahol játszol vele. Az erkélyről nem tud kiszökni, a macskák ügyes mozgással rendelkeznek és nehogy kibújjon valahol, ha a régi helyét szeretné esetleg felkeresni.

Szerintem sikerülni fog átvészeli ha otthon leszel vele. De ez a kutyás dolog, kint lesz a kutya?

2012. szept. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
2 hétig otthon leszel, hogy a macska szokja az új helyet? Jó munkahelyed lehet! Nem értem a problémát.
2012. szept. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves második, köszönöm, háromból egy megértette a kérdést. A kutya kint lesz napközben, éjszaka természetesen bent, az emeleten.


Egyébként igen, borzalom a panel, 110e ft a múlthavi rezsi, és még nincs távfűtés. Nem élünk luxusban, csupán ennyibe kerül az élet itt Budapesten. És akkor innentől kezdve a kérdésre kérek választ, ha bárkinek kötekedni valója van, írjon nyugodtan privát üzenetet, de itt teljesen feleslegesen veri a nyálát, nem fogok rá reagálni.

2012. szept. 27. 07:53
 7/9 anonim ***** válasza:
110 ezer? Az rezsire tényleg kurvä sok.
2012. szept. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ebből 30 a lakbér, a többi mind a rezsi. Tavaly télen 30 ezer alatt nem jött ki fűtésszámla. Bárcsak túloznék, de sajnos nem.
2012. szept. 27. 08:13
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem meg fogja szokni :) nem hiszem, hogy nagyon nehéz lesz átállnia a kutyával más a szitu....az is bent lenne? mert ha eddig nem látott kutyát sanszos, hogy megtámadja...nálunk a két kutyánk ellenére, amikor befogadtunk az utcáról egy pincsit, a 6 macska célzott támadást indított ellene...szó szerint egyszerre neki estek szegénynek...hál' égnek találtunk neki macskamentes helyet pár hét alatt :)
2012. szept. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!