Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik azok a szagok amiket...

Mik azok a szagok amiket utálnak a macskák?

Figyelt kérdés
Kiscicám gyönyörűen használja az almot,de előfordul,hogy az ülőgarnitúra alá vécézik. De mindig csak arra a helyre...Feltöröltem már mindenféle vegyszerrel ott (domestossal az élen),de mintha észre sem venné. Ezért kéne valami olyan szag amit ki nem állhat.
2012. szept. 28. 12:43
1 2
 1/15 anonim válasza:
Én anyósomnak citromlevet vagy ecetet ajánlottam, hogy tegyen a lábtörlőre, hátha nem járnak oda a macskák piszkítani. Ez mondjuk kültéren van, és működik.
2012. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a citromról hallottam,az ecettel eddig nem voltam bizalmas kapcsolatban,de kipróbálom :)
2012. szept. 28. 12:55
 3/15 anonim ***** válasza:

Én macskám konkrétan elszalad, ha megszagoltatjuk vele a gyomorkeserűt. :)

De az nem biztos, hogy túl jó lenne a padlóra kenve... Mondjuk egy tálban (amire teszel valamit, ami lukacsos, de beleinni ne tudjon, bár szerintem nem fog) tegyél oda gyomorkeserűt, csak pár napra, míg messziről elkerüli a hrlyet.

2012. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
A citrus illatokat. nyugodtan használj citrom vagy narancsaromát -illóolajat odacseppentve. Garantáltan kerülni fogja a macsek. Így még a légfrissítő gondja is le van tudva :)
2012. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez sem rossz ötlet ;)
2012. szept. 28. 13:00
 6/15 Maxitabi ***** válasza:
Azt olvastam, hogy a domestos féle fertőtlenítők pont hogy vonzzhatják a cicákat...vmi olyan illóanyag van benne. Ecet és citrom-narancs az jó!!
2012. szept. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
az én cicáim a narancsnak a szagát útálják :) azaz a narancshéjat :D
2012. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az én cicám nagyon kíváncsi volt kicsiként, és mindig ott ólálkodott, amikor fogat mostam. Egyszer gondoltam egyet, "no, ha ilyen kíváncsi vagy, nesze, szagold", megszagoltattam vele a fogkrémet (jó mentolosat). Hát azt az arcot, amit vágott hozzá. És úgy elszaladt, mintha egy 100 fős kutyafalka üldözné. :) Nem akartam bántani, de azóta mindent gyanakodva néz, amit kézzel kínálok neki. :) Először hunyorogva, fintorogva szagolja meg, mintha minimum a világ legbüdösebb dolgát akarnám adni neki. Csak amikor biztos benne, hogy nem fogkrém, akkor fogadja el. Meg akkor is spurizik, ha valami dezodorral fújom be magam. Biztos egyszer azt is megszagolta, mikor fújtam magam, most már ha csak látja, hogy fújom, szalad.
2012. szept. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon helyes ez a fogkrémes történet :D Az enyém is ilyen kíváncsi,bár a fogkrémhez még nem volt szerencséje :D
2012. szept. 28. 21:05
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát az én cicámat pont vonzza a fogkrém... Miután megmosom a fogam, állandóan odatelepszik az ölembe és dorombol meg nyalogatja az állam.

A mosdókagylót is alaposan ki kell mosni az esetleges fogkrémmaradványok miatt, mert képes felmenni és kinyalogatni...

Amitől írtózik (tegnapelőtt vettem észre), az az őrölt kávé.

2012. szept. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!