Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem szült meg a cicám?...

Miért nem szült meg a cicám? A macskám vemhes.2-3 napig vérzett, majd két napja nekiállt elleni. Világra hozott egy kiscicát, de sajnos halva született.

Figyelt kérdés
A macskámnak ezután voltak még fájásai, de több cicát nem szült. Viszont érezni, hogy van még a hasába. Mi lehet a baj? A többi kiscicát miért nem szülte meg?
2009. aug. 3. 13:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A macska teljesen egészséges, nincs neki semmi gondja. Azért szülte meg azt a kiscicát, mert már halott volt,és ha nem fial meg, akkor az anya is meghal. A többinek semmi gondja, rendesen megvannak a mamájuk pocójában, és várják a megfelelő időt.

Amúgy nem ez a felháborító, hanem az, hogy ha valaki véleményt kér, EGYES emberek, rögtön a torkának esnek.

És ezt nem csak a magam nevében írom. Épp a minap olvastam egy másik topikban, hogy valaki segítséget kért, mert az ő macskája is fialni készült, erre egy nagyokos kiselőadást tartott arról, miért nem kellene ivartalanítani minden mezei macskát. Holott egyáltalán nem ez volt a kérdés.

Ezúton üdvözletem a mindenlében kanalaknak!!!!:)

A segítséget pedig nagyon szépen köszönöm a többieknek.

Ha már megszülettek a kicsik, jelzek!

2009. aug. 6. 14:22
 12/15 anonim válasza:

Üdvözöllek!

Engem is felháborított egyes emberek dühös stílusa. Nagyon örülök, hogy a cicádnak nincs semmi baja, annál is inkább, mert képzeld az én cicám is hasonlóan járt.

Írni is akartam erről, de friss regisztrálóként ezt nem tehettem. Várom a hírt a fialás eredményéről, és szorítok az egészséges kiscicákért.

2009. aug. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

szia!

igen részben igazad van, valóban, hogy durwa hogy valaki segítséget kér és lecseszést kap, és nem is kicsit. de hidd el ez sokszor a laikusoktól van, és azoktól (főleg állatos témában), akik nagyon szeretik az állatokat, és valahogy segíteni akarnak. na meg persze az emberi hülyeségből is fakad. :)

a lényeg, h jól van a cicú, drukkultam is érte, én is írtam már előrébb, hogy azonnal nyomás a doki.

és tudod hagy mondjam még el, hogy részben azért nincs igazad, mert ha logikusan belegondolsz, (legalábbis nálam) nem normális dolog, hogy egy állat szül egy halott cicát, a többi meg bent marad. itt ismét a laikusságot tudom felhozni, de hidd el, ha nem jársz ilyen szerencsésen, simán lehet, hogy tényleg halott picik lettek volna bennük és akkor bizony annyi.

szóval a lényeg a lényeg, hogy lehet, hogy ilyenkor nem annak kéne az elsőnek lenni, hogy ide írsz, (bár tény és való, hogy még mindig jobb, mintha semmit sem tennél) hanem ha nem is rohansz azonnal dokihoz, akkor legalább felhívsz egyet. mégis csak ő tud pontosabb lehetőségeket mondani, bár valszeg azt mondja, hogy vidd be és jó pár ezrest elkér azért amit akár már telefonba is tudott volna mondani.

remélem nem veszed bántásnak amiket itt írtam, a lényeg a lényeg, h nem késtél el semmivel, és szerencsésen jöttek össze a dolgok. akkor jó cicavárást, és jó cicázást. :)

2009. aug. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy leírtátok ezzel kapcsolatban a véleményeteket. Nem azért háborodtam fel, hogy valaki kioktatott, hanem azon, hogy hogyan tette azt. Nem szeretem, ha egy ember, rögtön vádaskodik, meg ítélkezik, mikor nem ismeri a körülményeket. Szeretem a cicám, és megszakadna a szívem, ha valami baj érné. De mivel még sose volt vemhes cicám, nem tudhattam, mi a természetes, ezért kértem ki a véleményt itt.

Nem haragudtam meg, nem vettem bántásnak az utóbbi két kommentárt.

Köszönök mindent

2009. aug. 8. 20:55
 15/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Többen kértétek, hogy tudassam veletek, ha megszülettek a kiscicók!

Nos örömmel írom, hogy ma hajnali 3 órakor 4 egészséges kismaccs látta meg a napvilágot:) (Anyósomék legnagyobb "örömére", a szekrényük egyik polcán talált magának megfelelő helyet a szülésre:S :) )Turbó, és a kicsik is jól vannak:)

2009. aug. 10. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!