Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kispesten vagy Lőrincen van...

Kispesten vagy Lőrincen van orvos aki 5 hónapos cicát ivartalanit?

Figyelt kérdés

Sok állatorvost hívtam, de csak 6-7 hónaposan végzik el amikor már jelöl.

Újpesten lenne, de az túl messze van nekem busszal.


2009. aug. 3. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

HA szereted a macskádat kivárod azt a időt, nekem a kandúromat ivartalanítottuk kb 6-7 hónaposan, és később beteg lett mindig vittük az orvoshoz.. pár hét szenvedés után sem tudta hogy mibaja van, elvittük másik állatorvoshoz, aki közölte hogy valószínűleg túl fiatal volt amikor ivartalanította az orvos és szerinte 1 évet kellene kivárni..persze a cica menthetetlen lett, mert félrekezelték..(mondanom sem kell hogy mennyi pénzt költöttünk a kezelésekre..) és ezek után felajánlották hogy elaltatják.. hát köszönöm. Ezt azért írtam hogy nem hiába nem vállalják..nem egészséges ennyire fiatalon megcsináltatni..akárki akármit mond..

Más: van egy másik kandúrom ő kb másfél éves korában elkezdett "jelölni" és pár hét alatt simán leszokott róla mert megneveltem. Azóta sem csinálja és már 6 éves..

2009. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Remélem, nincs.

Szerinted a dokik viccből nem csinálják meg fiatalon, vagy tán tudnak valamit az egyetemi képzésből kifolyólag, amit te nem?

Ha állatot tartasz, tedd azt felelősséggel, és hallgass a dokikra! Várd ki azt a pár hetet.

2009. aug. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez mar ezerszer feljott kerdes, es ugy latom meg mindig nagy a homaly ezzel kapcsolatban.

Az igazsag, ahogy en tudom:

A macskak (kandurok) korai ivartalanitasanak megvan az a veszelye, hogy a hugycso nem fejlodik ki rendesen igy kesobb hugykovesedesi problemak lephetnek fel, akar teljes elzarodas is bekovetkezhet.

Ettol fuggetlenul: ennek az eselye kicsi. Raadasul "konnyeden" mutheto dologrol van szo, legrosszabb esetben is.

A masik oldalon ott van a dolog, hogy a korai ivartalanitas kisebb stresszel* jar a szervezetnek, gyorsabb, problemamentesebb felepules.

Az en velemenyem szerint, sok magyar allatorvos tajekozatlansag miatt nem valalja a dolgot - esetleg, ugyetlensegbol? (Valoban, kisebb macskan kisebbek a "kezelendo reszek")


* Konnyeden bele lehet gondolni, ha csak a hormonalis oldalat nezuk is a dolognak, hogy ha egyaltalan nem kezdodott el a tesztoszteron termeles, nem "sokkolja" a szervezetet a hirtelen megvonasa. (Es innentol sok egyebb gondolat a "amirol nem tudott, az nem is hianyzik" ervelesig. )

// Elnezest a ekezettelenseg es a nem tokeletes helyesiras miatt //

2009. aug. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" Ettol fuggetlenul: ennek az eselye kicsi. Raadasul "konnyeden" mutheto dologrol van szo, legrosszabb esetben is. "

Ezt is csak az mondja akinek nem halt meg macskája amiatt...

2009. aug. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

13:23:


10:21 vagyok, es igy utolag belegondolva, igazad van. Meg elmeleti sikon sem varhato el hogy azok az allatorvosok, akik nincsenek tisztaba a korai ivartalanitas elony/hatranyaival, gyorsan es szakszeruen felismerjek a szovodmenyeket.


Mindenesetre, a statisztika nekem ad igazat. Ettol meg nem tamad fel a cicad. :/

2009. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!