Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy adagoljam be a féreghajtó...

Hogy adagoljam be a féreghajtót a cicámnak?

Figyelt kérdés
Másfél éves nőstény cica, kb. 2-2,5 kg-s lehet. Akkor két részletben kellene beadnom neki? Mennyi idővel az egyiket a másik után?
2012. okt. 1. 15:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Mennyi az adagja? 1 tabletta? Akkor fogod a tablettát, és beleteszed a kedvenc kajájába. Esetleg összetöröd picit, vagy lenyomod a torkán.

Nyisd ki a betegtájékoztatót, vagy írd be a Google-ba, ha nem tudod, hányszor és mennyit. Van olyan, amit csak egyszer kell adni, de van olyan is, amit 3 napig kell napi 1x.

2012. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Cestal cat tablettáról van szó, az van rajta, hogy 4 kg-s macskának.
2012. okt. 1. 15:44
 3/24 anonim ***** válasza:

[link]


Itt mindent megtalálsz. Neki 2tabletta fog kelleni és egyszerre kell beadni, a többit olvasd el.

2012. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Elírtam bocsi!!!

nem kettő, hanem egy egész tabletta kell neki!!

2012. okt. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Hát próbáltam beadni. :S Beleraktam konzerves kajába félbetörve, kiköpte, mikor ahhoz ért. Utána próbáltam a szájába nyomni, nem tudtam úgy összeszorítani, hogy ne lökje ki, mert a húgom csak bámult, cs*szett segíteni.

Aztán porrá törve tettem vissza a tápba, nem akarta enni, hát elkezdtem falatonként beletömni, persze azt is köpködte, szerintem több maradt a bundájára kenve, mint amit megevett, meg a tálban, talán a felét, ha megette. Most mi a frászt csináljak? :( Azt sem tudom, elég-e, amit megevett.

Anyám meg okoskodott, hogy ő virslibe téve etette meg velük múltkor, amit baromira kétlek, mert azt pláne szétrágják, biztos kiköpte vagy meg sem ette, ha így puha húskockák közt is észrevette.

2012. okt. 1. 16:11
 6/24 anonim ***** válasza:

Várd meg, míg a macskád megnyugszik, az is jó, ha alszik. Egészben fogd meg a tablettát, nyisd ki a macska száját, told le a torka felé, zárd össze a macskaszáját pár másodpercre, amíg nem nyel egyet.

Én mindig így csinálom.

2012. okt. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Most már késő, mert porrá törtem és úgy tettem a tápba. :( Csak nem tudom, most vehetek-e újat hogy újra próbálkozzam, vagy az úgy sok lenne-e neki? Jól elcs*sztem...
2012. okt. 1. 16:16
 8/24 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Holnap adj be neki egy egészet és nem elég ha a szájába teszed, egész dugd le a torkáig.
2012. okt. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha holnap ugyanebben az időben adod be, nem lesz gond. ha nagyon férges a macska, meg kell ismételni 3 napig, úgyhogy 2 nap nem lesz sok. De ha sok férget látsz a székletben, beadhatsz neki 3.nap is egyet, majd 2 hét múlva megint.
2012. okt. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem lesz az sok neki, ha most mondjuk a felét mégis megette? Majd megpróbálom ezt a torkon ledugást, köszönöm a tippet! Csak olyan nehezen tudtam összezárni a száját, meg ficánkolt.
2012. okt. 1. 16:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!