Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy adagoljam be a féreghajtó...

Hogy adagoljam be a féreghajtót a cicámnak?

Figyelt kérdés
Másfél éves nőstény cica, kb. 2-2,5 kg-s lehet. Akkor két részletben kellene beadnom neki? Mennyi idővel az egyiket a másik után?
2012. okt. 1. 15:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Igazából nem a székletében láttam férget, hanem a szőrén a fenekénél. Ilyen fehér 1 mm vastag, kb. fél centi hosszú fehér mozgó valamit. Régebben is volt, akkor kaptak is féreghajtót, de annak már biztos lejárt a hatása, több hónapja volt (több, mint 3). Alapvetően kinti cica, csak sokszor jár be, ezért nem tudom, milyen a széklete.
2012. okt. 1. 16:19
 12/24 anonim ***** válasza:

Azért jó, ha alszik, mert nem lesz ideje ficánkolni, mire észreveszi, már lent van a torkán, de felébredni felébred, nem fog félrenyelni.

Nem baj, ha megette a felét, 2 tabletta 2 nap nem sok.

2012. okt. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Akkor mondható erősen fertőzöttnek, nyugodtam megismételheted 3szor a féregtelenítést 3 napon.
2012. okt. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Szóval akkor vegyek még két tablettát, és adjam a két következő napon? Mondjuk holnap meg holnapután? Vagy inkább hármat?
2012. okt. 1. 16:24
 15/24 anonim ***** válasza:

Adj neki 2 és felet mondjuk. Holnap, holnapután 1-1-et. Utána való nap felet. Mindig ugyanabban az időpontban, legalábbis teljen el 24 óra.

Az én 5 hónapos macskám is olyan súlyú mint e tied, 3 tablettát kapott és nem volt sok, nyugodtan beadhatod.

Két hét múlva pedig egy tablettát kapjon, majd 3 hónap múlva megint, ha nem látsz a farkán férget, akkor csak 1 szemet.

2012. okt. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged! Ezek szerint súlyosan férges lehet? Csak olyan kétheti 1x, ha láttunk ilyet rajta. Ha tényleg nem árt neki, akkor adok neki, csak pusztuljanak ki belőle ezek az undormányok.
2012. okt. 1. 16:34
 17/24 anonim ***** válasza:
Súlyra kell adagolni. Ha a te cicád csak 2 kg körüli, a 4 kg-osra való FELÉT kell beadni. De a legjobb, ha megkérdezel állatorvost, mert annyi egymásnak ellentmondó tanácsot kaptál hirtelen, nehogy gond legyen.Ha férges volt, meg kell ismételni, de ennek is több variációja van, mikor, mennyit kell újra adni. Enyémek 4-5 kg közöttiek, a doki CSAK EGY db Cestal Catot adott be mindegyiknek. Ő már csak tudja......
2012. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: még annyit, hogy a féreghajtó nem megelőző szer, hanem az esetleges férget ill. petét pusztítja el. Ezért szükséges 3 havonta ismételni, kijárónál még inkább oda kell figyelni.
2012. okt. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Mecse ***** válasza:

Súlyra kell adagolni, ahogy előttem is mondták. Ha a cicád 2 kg körüli akkor a 4 kg-osra számított adagnak természetesen a fele kell neki egyszerre.


Ha nagyon nem boldogulsz a beadással, nyugodtan megkérhetsz rá állatorvost is, 2 másodperc alatt megoldja. Nekem először nagyon elkerekedett a szemem mert egy ilyen hosszú fém csipesszel szabályosan ledugta a cicám torkán. Teljesen simán összeszorította a száját és a cica nyelt egyet, ennyi.


Azóta én sem félek annyira tőle, mondjuk nem csipesszel csinálom hanem a kezemmel, de akkor is :) És igen, ficereg egy kicsit, de semmi baja nem lesz tőle.


Még annyit hogy a féreghajtó a felnőtt férgektől szabadít meg, a petéktől nem. Ezért kell a féreghajtást ismételni, addigra a korábban pete alakú férgek is kifejlődnek, kihajthatóak lesznek (persze addigra már azok is lepetéznek odabent, ezért ez egy véget nem érő dolog és függetlenül attól hogy látsz-e kifejlett férget a székletben / cicádon, 3-4 havonta ezt ismételni kell).

2012. okt. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

NEM A FELÉT! Ha 2kg-on túl vagy, akár 2.1kg egy EGÉSZET kell adni, benne van a leírásban! Így maradt a macskám férges, mert nem olvastam el a papírt!

Igen, ha látszik a farkán, akkor lehet benne bőven féreg.

2012. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!