Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi visz rá valakit, hogy...

Mi visz rá valakit, hogy ellopja mások cicáját?

Figyelt kérdés
A miénkkel több, mint valószínű, hogy megléptek. Manapság már olyan macskát kap mindenki, amilyet akar, sok esetben ingyen is odaadják. Miért kell ellopni a másét?

2012. okt. 4. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolja pont olyan, amilyen neki kell és még kéznél is van... Esetleg azt hiszi senkié.


Mi egyet lehet elloptunk, mert nagyon-nagyon sovány volt, és egy kajázó mellett kuncsorgott folyton. Emellett még túl kedves is volt, és nem akartuk otthagyni, mert mi aranyosnak találtuk, ahogy kéreget, de mások nem nagyon, és egy ilyen embertől nem félő macskával, ha valakit felidegesít, hogy mit kéreget akármit lehet csinálni. Így elvittük. Megmaradt szépen nálunk, kiderült, mikor heréltetni akartuk, hogy már ki van herélve, ki tudja, milyen macska volt. De én azt mondom, ha valakié is volt, az a macska, egy marha forgalmas helyen kuncsorgott és olyan sovány volt, hogy hihetetlen, nem volt szívem otthagyni, mikor érdeklődtünk, a kajázóban, hogy nem-e tudják kié, azt mondták, hogy vigyük már el, mert a fszuk ki van vele. Nem hagytam volna ott.


Egy másik meg egyszer ott aludt az ajtónk előtt, az is girhes volt és nagyon félt, elkezdtük etetni és itt ragadt. Eszünkbe se jutott végig menni a szomszédságon, hogy vajon kié, pedig biztos nem az égből esett le, de hát most így 4-5 év után jutott eszembe először, hogy lehet "elloptuk" valakitől, de hát ha itt maradt, jobb neki, nem kényszerítette senki...

2012. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

ez jó kérdés...tőlünk a tricolor kölyköket rendszeresen lenyúlják, amikor kezdődik a kintre szoktatás...ritka szín a falunkban meg úgy a környéken se gyakori.nálunk pedig gyönyörű, élénk színezetű kiscicák szoktak születni...és mivel mielőtt felügyelet nélkül kiengedném őket, én is kint szoktam lenni velük és olyankor sokan jönnek, hogy megsimogathatják e őket, persze a kisgyereknek igen kell mondani különben üvölt mit a fábaszorultféreg a szülei meg leb@sznak hogy milyen szemét meg irigy alak vagyok...és persze ha a gyerek megsimizheti akkor már a szülő is meg taperolja...ergo barátságos lesz a cica...szóval érted...nem fél és felmarkolják szegényt...


volt, hogy az orrom előtt próbálták ellopni az egyiket még jó volt, hogy pont jöttem haza a boltból és közöltem, hogy az az én macskám adják vissza. még nekik állt feljebb, hogy mit hazudok mert az az ő macksájuk..de szerencsére azonnal karmolta és harapta a kiccsajt ahogy meglátott, így végül vissza adta...

2012. okt. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bemennek a kertetekbe vagy mi?
2012. okt. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem, a házunk előtt álldogált egy ember, a szomszédunkkal beszélgetett, a cica meg kiment és ott sündörgött az idegen faszi lábánál. A szomszéd tudta, hogy a miénk, és a csávó is látta, hogy onnan ugrott ki tőlünk. Az a legvalószínűbb, hogy ő vitte el, mert a kocsijában egy gyerek is ült...
2012. okt. 4. 20:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is van most egy tricolor lányka, nem is engedem ki.


Tőlünk a sima átlagos cirmos cicát vitték el... o.o


Volt egy vörös cicám, Pamacs volt a neve, fehér alapon vörös. Volt a nyakában nyakörv, és ilyen kicsavarható biléta, fiú volt és ügye elkóborolt 2 utcával arrébb, és egy öreg vén szatyor befogta mert 2 napja ott sétálgatott.


Ott volt a nyakörv a nyakában és 2 hét után telefonált, hogy nála van a macskám mert a fiú VÉLETLENÜL lecsavarta aa címtartót....


a cicám nagydarab volt, kifejlett. Ennyi eszük van az embereknek amennyi látszik!

2012. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem én a másodikra gondoltam konkrétan, hogy hagyni kell, hogy simogassák, ezt nem értem, hogy bemennek a kertbe hozzá vagy mi? Ha meg kiül velük az utcára akkor mit csodálkozik?


Nekünk is tűnt el macskánk, nagyon kedves és okos volt, én is nyugtattam azzal magam, hogy biztos valaki elvitte magának és jó helyen van, de szerintem valaki vagy direkt vagy véletlen eltette láb alól, és ennyi. Most azért, mert nem találtam meg halottan, meg senki nem látott semmit, az semmit nem jelent. Azóta egy macskám se megy ki.

2012. okt. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az utcára szoktam kivinni minekutána a kertben egy méretes és meglehetősen szeleburdi komondor él aki örömében még agyon tapossa a kiscicákat, amilyen kis picikék hozzá képest :)
2012. okt. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mit csodálkozik???


Ez éppen olyan, mintha kiszaladna a kis gyereked az utcára, aztán felkapnák és meg se állnának vele hazáig. Igazságosnak vélnéd? Ugyanolyan gyakorlatilag. Ők is családtagok, legalábbis nálunk keményen annak számítanak.

2012. okt. 5. 08:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos vannak ilyen emberek.......sokan elviszik más valaki macskáját, tudva hogy van gazdája. Kicsalogatják pl. a kerítésen.....és már viszik is. Pedig sajnos nagyon sok macska kóborol gazdátlanul és a menhelyekről nem is beszélve. És sokan még kínálják is a kiscicákat, mert nem tudják megtartani őket. Nagyon régen, még általános iskolásként kaptam egy cicát, nagyon szép volt, félperzsa. Olyan 4 hónapos lehetett,pont suli után értem haza mikor egyszer a nagymamám szólt, hogy az ablakból látott 2 gyereket akik kicsalták a cicát és elvitték. Nagymamám mire kiért a házból már el is mentek....nagyon sírtam és mérges is voltam, mert nem is szabadott volna kiengedni a házból csak akkor vittük ki kertbe ha mi is kint vagyunk. De viccesen fogalmazva "visszaloptuk". Kb. 1 hét elteltével. Járkáltunk az utcákon végig és megláttam a cicámat a járdán futkosott.....nem is hittem el, hogy megtaláltam. Nem is volt messze tölünk olyan 3 utcányira. Aztán kijött egy ember szólni, hogy az a szomszédja macskája...mondtuk mérgesen hogy tőlünk lopták ő meg csak nézett egyet......haza is vittük és a legpofátlanabb módon a 2 kislány visszajött a macskámért! Duzzogó képet vágva.....anyámék mondták nekik a magukét még a szomszédom is kijött a kapunkhoz és megvédett minket :) Jól megjegyeztem a 2 lány képét egy suliba is jártunk és mikor megismertem mindig szúrós szemmel néztem rá......
2012. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne haragudj, de ha a kis macskáidnál azzal kezded, hogy az UTCÁRA szoktatod ki őket, akkor tényleg nem értem mit csodálkozol azon, ha eltűnnek, vagy lesz velük valami. Basszus, ez olyan, mintha a gyereket a főút patkájára vinném krétával rajzolni aztán csodálkoznék, hogy mi van...
2012. okt. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!