Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyacicám ma reggel megszülte...

Anyacicám ma reggel megszülte az egy darab cicáját! De nem nagyon törödik vele. Megváltozik ez?

Figyelt kérdés
mikor hazaértem a kiscica a dobozban volt,az anyacica a másik sarokban feküdt.én tettem be a cicájához,de nem fordult az oldalára szoptatni,én segitettem neki meg a cicának,s nem is nyalogatja.mi lehet az oka?tudok tenni valamit?
2008. júl. 16. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
hát ha nem eteti akkor csak annyit tudsz h veszel kiscicának való cumisüveget meg tápszert és próbálod etetgetni...ha eszik,utána meg kell langyos vizes vattával törölgetni a fenekét ha jól tudom,mert arra az ingerre ürítenek a kiscicák és kiskutyák hha az anyacica nyalogatja a feneküket..
2008. júl. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon nagy teher van a válladon, hogyha nem eteti az anyamacska és, ha nem törődsz vele, akkor nagy valószínűséggel nem fog felnőni...

Három-négy óránként etetni kell, még éjjel is! Vegyél erre alkalmas cumit és erre való tejpótlót (tehéntej kizárva!!!). Sok-sok türelemmel etetni kell. Minden evés után egy nedves vattával törölgetned kell a fenekét, hogy ingerek érjék.

Nagyon nagy felelősség, egy pici cica nem játék!

Sok sikert! :)

2008. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
57%
Szerintem megvan az oka, hogy miért nem törődik vele. Az állatok ösztönösen viselkednek, és ha nem szoptatja, nem biztos, hogy "anyai hanyagásgból". Ha akarod, úgy jársz el, mint az előttem szólók, és szorítok, hogy sikerrel járj, de ne felejtsük el, hogy a természet rendjébe nem biztos, hogy célszerű beavatkozni, bárhogy is sajnálod a kisállatot.
2008. júl. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem egyszerűen nem tudta az anya macska,hogy mit kell csinálni velük mikor elsőnek ellett.Kitartóan "segítettem" neki ,és bele is jött.Esetleg próbálkozhatsz egy másik anyamacskával is általában a gondoskodó anya szívesen gondozza más kölykeit.Lehet azonban,hogy tényleg van valami baja a kicsinek és azért nem törődik vele.
2008. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos van ilyen, az hogy te eteted nem a legjobb módszer sajnos, mert nem kapja meg azt ami az anyatejben van bármit is adsz neki, úgy nem sok esélye van. Legyél kitartó tedd a dobozba a macsekot, a kicsit a cicihez (ha nem találná meg magától).

Normális esetben a macska napokig ki sem mozdulna a kicsinye mellől, nem lehet hogy valami gond van vele? Fiatal még az anyacica?

2008. júl. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Két eset lehetséges:

1.az anyacica fiatal és az első ellésnél nem tudja mit kell tennie

2.a kicsinek valami baja van, amit az anyaállatok nagyon jól megéreznek

Hogy mit tehetsz? Az első estben, ha van rá időd és energiád, magad is megpróbálhatod felnevelni, előttem már szépen leírták, hogyan kell, vagy egy másik anyamacskánál bepróbálkozni, hátha örökbe fogadja.

A második esetben sajnos lehetsz akármilyen gondoskodó, a kicsi nem valószínű, hogy életben marad. Persze ha esetleg olyan gondja van, ami orvosolható, akkor lehet!

2008. júl. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok kedves és hasznos tanácsot.

az anyacicám 1,5éves.s már hála Istennek minden rendben van.elsö nap lehet h a fáradtságtol nem nagyon foglalkozott vele,ezért én raktam be a dobozba,raktam a kicsit a cicjére,meg a fenekét is törölgettem a kicsinek ahogy tanácsoltátok,aztán ráérzett a nagylány s már szépen gondját viseli a kicsinek.:)

2008. júl. 28. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!