Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak az ellen, hogy...

Mit csináljak az ellen, hogy a cica ne tegye tönkre a szobanövényeket?

Figyelt kérdés
3 hete kaptunk a felnőtt cicánk mellé egy kiscicát. Ő most 6 hónapos. Le van foglalva rendesen, 4 en vagyunk, valaki mindig foglalkozink vele szinte,mielőtt még valaki azt mondaná,hogy unalmában teszi ezt. Van egy rossz szokása,mégpedig ahogy nem figyelünk rá, anyukám szobanövényeit kikaparja és elrágcsálja. Nem eszi meg csak megcsócsálja őket. Anyu ma már elsírta magát,hogy évekig gondozta a növényeket és hármat már teljesen tönrketett. Nem tudjuk hova eltenni már őket,mert mindenhol megtalálja az összeset.A cica szempontjából sem jó,mert én nem ismerem azokat a növényeket de nehogy olyat régcsáljon meg ami mérgező esetleg.:/ Anyu azt mondta,hogy még egy ilyen és a cicának mennie kell. Én nem szeretném visszaadni. Adjatok valami tanácsot. Mit tegyek ezellen?

2012. okt. 6. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg zöld hiánya van.Szerezzetek be macskafüvet vagy egyszerűen ültessetek egy cserépbe fűmagot.Locsoljátok szorgalmasan.Pár nap alatt kinő.Biztos,hogy ezután már nem fogja rágcsálni a növényeket.
2012. okt. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy fáj a pocija, vagy vitamin hiány van. A kutyák és a macskák is szokták rágcsálni a vastagabb füvet, mert abban valami olyan anyag van, amire szükségük van :) Esetleg szedj olyat, és alaposan mosd meg (ne útszélről szedd, ne hogy valami baja legyen) hátha azzal kielégíted az igényeit.
2012. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vicuska87 ***** válasza:
0%

A növényeket macska számára elérhetetlen helyre kell tenni!

Ez egy alap dolog, amikor macska érkezik a házhoz!

2012. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Van neki cicafüve de szinte hozzá se nyúl. :( Vitamint meg kap, immunovetet. Ma kivittem már a kertbe kicsit, eddig nem mertem amig nem szokik ide nehogy elmenjen. Remélem ha ő is kinti benti cica lesz akkor leszokik erről a dologról.

Utolsó válaszolónak: Mivel van 13 darab nagyobb szobanövény így LEHETETLEN elérhetetlen helyre tenni a lakásban mindet de ha van valami ötleted,hogy hogy csináljuk akkor szívesen hallgatlak. Amúgy meg az előző macskánknál semmi ilyen gond nincs és nem is volt,sose nyúlt a növényekhez. Szóval szerintem egyáltalán nem alap dolog...macskafüggő inkább,hogy el kell-e pakolni avagy sem.

2012. okt. 6. 14:09
 5/5 Vicuska87 ***** válasza:
0%

Nekem alapból nincsenek nagy virágaim, mert olyan probléma szokott lenni hogy belekakálnak a földjébe, kikaparják a földet, és nem utolsó sorban a növények 90%-a mérgező a macskákra nézve!

Nekem a falra vannak csináltatva virágtartók, lépcsőzetesen, és sok féleképp, és azokon vannak a virágok!

2012. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!