Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nincsenk szerintetek elszállva...

Nincsenk szerintetek elszállva a macskatenyésztők az árakkal?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam macskakiállításon...100 ezer forint körüli árakon adják a macskákat és még sírnak,hogy nem keresnek semmit,meg veszteséges...Nem hiszem,hogy annyiba kerülne egy kicsmacska felnevelése,még állatorvossal együtt is.Nekem ugyan törzskönyvezett kutyám van(Husky) ő 65e forint volt 1 éve.De ott volt hobbyra meg tenyésztésre/kiállításra szánt(ez utóbbiak voltak 100 körül).A macskásoknál miért nincs ilyen kategória?Ha nekem csak kedvencnek kell(de azért szeretnék papírt,hogy tényleg olyan fajta hamár fajtatiszta és pénzt adok érte nem is keveset,meet a mai világban 50-60ezer sem kevés pénz),miért fizessek ugyanannyit mint aki tenyészteni/kiállítani akarja?Nem értem...
2012. okt. 7. 14:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
23%
Tényleg elég magasak az árak de azt tapasztaltam hogy egy elterjedtebb és ismertebb fajta pl Perzsa sokkal olcsóbb mint pl Main coon. De nem is értem a logikát... Ha olcsóbban adnák őket akkor az átlag ember is megvenné, mert esetlen nagyon megtetszett neki a fajta. Én is main coont szerettem volna de hát kinek van rá ennyi pénze
2012. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 Vicuska87 ***** válasza:
50%

Te el vagy tévedve!

Egy tenyész macska 180.000-300.000-ig mozog.

Egyalatalán nem sok értük, a 100.000. Számold csak ki. Prémium táp+ alutasakos+ oltások+ orvosi vizsgálatok+tesztek és a többi, és a többi.

Nekem a múlt héten hobby tartásra Szlovák tenyészetből kínáltak cicát, 600 euroért.

Itt Magyarországon, még nem is olyan drágák szerintem!

2012. okt. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 A kérdező kommentje:
Na igen.Nekem mint írtam is egy Huskym van,meg egy lovam.Ja a ló is egy törzskönyvezett fajtatiszta Angol telivér,versenypályról jött,de nem volt elég jó képességű ezért adták el,és őt vettem 130 ezer forinért 4 évesen.Itt meg volt aki a Ragdoll cicát 120e ért akarta volna adni és azzal jött,hogy mennyibe kerül a felnevelés az állatorvos meg minden és így is minuszba van.Na nehogy már többe kerüljön egy macska 4 hónap alatt,mit egy ló 5 év alatt...És akkor jön a sírás,hogy mennire megy a bolt a szaporítóknak...Hát persze ki a fenének van ma 120ezre egy macskára?
2012. okt. 7. 15:17
 4/105 anonim ***** válasza:
69%
Itt is kezded? A kutyás témában nem volt elég?
2012. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 Vicuska87 ***** válasza:
33%

Akinek nincs rá pénze, az ne is vegyen!

Még az a szerencse hogy nincs minden embernek ilyen macskája!

Egy ilyen macskát aki megvesz, meg kell becsülni.

Prémium táppal etetni, állatorvoshoz vinni ha valami baja van, prémium alutasakost adni neki, csirkemellet, nem házi kosztot, meg chipset, meg zsíros kaját!

Ivartalaníttatni kell, fésülni kell a szőrét, ápolni, fürdetni, évente oltattni, és 3 havonta féregteleníteni!

Szóval, még szerencse, hogy nem mindenki tudja megvenni a cicákat, mert nagyon sok embernek nem is való ilyen macska!

2012. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező 120 ezerért venni macskát, a menhelyen ingyen vagy jelképes összegért (5-10 ezer forint) elhozhatod. Aki fajtatisztát akar,az meg értse meg,hogy ennek ez az ára.

Vagy a boltban is szoktál reklamálni,hogy miért 300 ft egy kiló kenyér,amiben csak a legolcsóbb hulladék liszt meg térfogatnövelő van?

2012. okt. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 A kérdező kommentje:
Ja nem kell neki mindenáron alutasakos prémium táp.Én különben se örülnék,ha a tenyésztő rászoktatja erre a sok méregdrága sz@rra már bocs,ami tele van adalékkal,E akármikel,és utánna majd nekem semmi normál kaját nem akar majd megenni.Ez csak a tápgyártó cégeknek üzlet.A kutyával is kész "háború" volt,de kénytlen volt belátni,hogy az van amit mi eszünk(persze az ésszerűség határain belül).
2012. okt. 7. 15:24
 8/105 A kérdező kommentje:
Életemben nem írtam kutyás fórumba...
2012. okt. 7. 15:25
 9/105 Vicuska87 ***** válasza:
45%

Kedves kérdező, mutatok én neked olyan macska kaját, mind az alutasakosból, mind a száraztápból, amiben semmi színezék, aroma, és tartósítószer nincsen!

Amit te megeszel abba mennyi tartósító van szerinted?


Pffúú, de jó hogy az ilyeneknek nincs fajtatiszta macskájuk, mert tiszta kínzás lenne az életük az ilyen embereknél!

2012. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval , rendes tenyésztőnél ugye kandúrt is meg kell fizetni hogy látogassa meg a cicust ami nem kevés pénz már alapból. Van olyan ahol egy kismacska ára. Ezt oszd le mondjuk 6 kismacskára. Már kb 20 ezer fejenként. Anya macskának a megfelelő étrend, kiegészítők , orvosi vizsgálatok ultrahang talán olyan 10 ezer körül van ebből is minimum 2 kell. Aztán jön a kicsik féregtelenítése, oltásai , nagyon jó táp stb. És ez még csak akkor ha minden rendben van. Le kell hívatni a törzskönyveket stb. És akkor még van rengeteg minden amit egy felelősségteljes tenyésztő megtesz. Máris nem olyan elszállt az ár egy falusi szaporítós macskához képest amiért pofátlanul elkérnek 20-30 ezret.

A tenyésztő nem az átlag embernek ad el macskát. Aki meg tudja venni az biztos lehet benne hogy jó vérvonalú egészséges a stndardnak megfelelő kiscicát fog kapni. Sokan perkálnak ám ki ennyit a kabátzsebből is...

Egyébként meg a lovad akkor nagyon jó vétel volt ehhez ne viszonyíts mert marha olcsó volt.

2012. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!