Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gonosz vagyok? Szerintetek...

Gonosz vagyok? Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az van,hogy a macskám folyamatosan alszik.(nem beteg mert mindig ilyen volt.)Azt is tudom hogy a macskák sokat alszanak mert volt már 3 macskám ezelőtt de ez tényleg csak alszik,eszik,szarik és semmi játék.És nagyon szeretnék egy új kiscicát és anya is megengedné.Lenne is honnan szereznünk és tapasztalt állat tartok vagyunk de a mostani cicusomat nem akarom cserbe hagyni.Szerintetek nem bunkóság csak azért új cicust szerezni mert a mostaninak lusta természete van?
2012. okt. 10. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy gonosz...

Egyébként a lusta cic is életre kel, ha lesz párja..

Lehet, unja magát, vagy Téged..:)

Vidd csak haza..nem ártasz vele a réginek...:)

2012. okt. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm! :) Még várom a válaszokat!
2012. okt. 10. 19:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha viszel haza, olyantól vigyél, aki esetleg visszaveszi, ha nem jön ki vele a régi. Nekem sajnos van ilyen tapasztalatom: én is azért hoztam másikat, mert a régi cica hasonló volt, mint a tiéd. Igen ám, de nem fogadta el a kicsit, 2-3 hét alatt teljes letargiába esett, attól féltem, el fog pusztulni. Szerencsére családon belül lett gazdája a kicsinek. Ha elfogadja az új cicát és az játékos lesz, meg fogja mozgatni a másikat.
2012. okt. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet új cicát vinni a régi mellé. Most lesz egy éve,hogy befogadtunk egy cicát a meglévő mellé. Mindig külön kell őket választani,mert, ha meglátják egymást oltári viaskodást csapnak. Igaz,hogy a régi cicánk már 9. éves.Bár lehet, hogy neked szerencséd lesz egy új cicával. Sok sikert hozzá!
2012. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vicuska87 ***** válasza:

Ha megunod a régit, kell egy új!

2 lehetőség van, vagy életre kelti a nagy cicát is, vagy mindketten punnyadni fognak!

De az is lehet, hogy abszolút nem fognak kijönni egymással!

Akkor viszont vagy az egyik, vagy a másik cica marad!

2012. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 5 macskám van, mind az öt külön került ide, nem egyszerre és sose voltak gondok a megszokással, 1-2 hét és jó barátok lettek. A már eltunyult macskám olyan lett mint egy kölyök macska, eljátszik a kicsikkel.

Hanem valami olyan tenyész macskád, ami nem társaságkedvelő, akkor szerintem megszeretnék egymást hamar.

2012. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet az új cica, a régi cicának is jót tehet.

Én az akkor még egy éves kandúrom mellé hoztam egy picit, bár nálam pont az ellenkezője miatt kellett, mert túl aktív volt, és kellett neki egy játszópajti. :)

Először úgy tűnt, hogy nem fognak jól kijönni, a nagy fújt a picire, megkergette, bántani is akarta. De aztán két nap elteltével összeszagoltak, három nap után játszottak, négy nap után mosdatták egymást, aztán már együtt is aludtak. Azóta is nagyon szeretik egymást. :)

Arra figyelj nagyon, hogy a régi cica ne legyen féltékeny, mert a cicák bizony elég féltékeny típusok. Sokkal többet foglalkozz vele mint a kicsivel, ne érezze azt, hogy ő "le lett cserélve". Amikor ő lát titeket akkor lehetőleg ne is nagyon kényezted a kicsit. Így valószínűleg nem lesz gond. :)

Aztán meg azt vettem észre magamon is és más ismerőseimnél is, hogy mindig eljön az a pont, amikor megbánjuk az új cicát. Olyan 2 hónap múlva. Mert a nagyot halálra idegesíti a kis játékos kölyök, meg lelkiismeret furdalásunk lesz, meg ilyenek. De ez csak egy néhány hetes időszak, aztán már a nagy is teljesen alkalmazkodik. és aztán tök jó lesz minden. Nekik is jobb ha van egy társuk. :)

Ezeket a dolgokat saját, és ismerőseim tapasztalataiból írom, eddig tényleg mindenkinél így volt, akivel beszélgettem erről a témáról.

2012. okt. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Igen és attól is félek hogy nem jönnek ki egymással mert a mostani cicusom folyton verekedett a már 1 éve meghalt macskámmal.(elütötte az autó :'( )És ha a lakásba voltak külön szobába kellet tenni őket. De lehet azért utálták egymást mert két bak macska volt... :/
2012. okt. 11. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!