Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak valami baja van!...

A cicámnak valami baja van! Mi lehet ez? Veszett?

Figyelt kérdés
Ma reggel mikor kimentem a cicám nagyon gyorsan kapkodta a levegőt, a száját kitátotta, és lihegett. Úgy gondoljuk itthon, hogy csak melege van, de én máskor nem tapasztaltam ezt. Elvinném orvoshoz, de elment valahova. Szomszédba... talán. Nincs veszettség riadó, a cicám ivartalanított, nem szokott verekedni, és maximum 1 szomszédnyira megy el tőlünk. Szembe nem lakik senki, oldalt pedig nincsenek kutyák. Illetve egy van, de ő nem veszett, az biztos. Mi lehet a baja?
2009. aug. 6. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha iszik-eszik normálisan és a viselkedése nem változott, akkor nem veszett.

A veszett macska nagyon vad, emberre támad dirket(főleg arcra) és nem tud rendesen inni, és asszem még nyáladzik is.

Hogy konkréten mi a baja, csak orvos tudná megmondani...

Amúgy az ilyen ilyedelmeket meg lehet előzni, ha a kijárós cicát beoltatjuk. Az enyém is oltott, egy percig sem gondolkodtam rajta...

2009. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs beoltva, mert sosem gondoltunk még erre. Hát reggel még evett, de nagyon kapkodja a levegőt. Még arra is gondoltam, hogy megmérgezték, de nagyon finnyás nem eszik meg semmit csak amit itthon kap.
2009. aug. 6. 13:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen állatorvos! Valószínűleg valami mérget ehetett meg, a barátnőmék macskáját egyszer megtámadta egy kutya és a sokktól lihegett. Egy macskánál a lihegés nem normális dolog, még a legnagyobb melegben sem.
2009. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Növények is lehetnek mérgezőek, és az összes ragadozó eszik néha kis füvet vagy valami hasonlót a rosttartalom miatt. Lehet, tényleg, hogy nem mérget, hanem mérgező növényt vagy mérget evett rágcsálót evett
2009. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én macskám is kapkodja a levegőt, ha meleg van vagy ha lázas. Ha nincs beoltva, akkor sajnos bármilyen fertőző betegsége lehet, ami lázzal jár. Minél előbb mutasd meg a dokinak!
2009. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ez lehet olyan vegyszertől is amit nem veszel észre.permetes fű pl.vagy növényt legelt.vagy sokkot kapott valahol (pl kutya megzavarta)
2009. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De úgy tűnik vagy melege volt, vagy pedig sokk... Mert estére hazajött, evett, és már nem is lihegett.
2009. aug. 7. 09:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Az oltásokat mindenképp adassátok be, mert az állatorvosomtól nemrég halottam, hogy az Önkormányzat bekéri az összes állatorvostól a nyilvántartásokat és megkezdik a bírságolásokat. Nagyon nagy büntetések vannak, ha a veszettség ellenit nem adatja be a gazdi, a többi meg ugye a macska szempontjából elengedhetetlen.
2009. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
persze, midenképpen meglesz :)
2009. aug. 7. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!