Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen messziről nem talál...

Milyen messziről nem talál már haza a macska?

Figyelt kérdés

Van nálunk egy macska, amelyik nagyon vad, és bántja a többi macskámat is. Nem szeretném bántani, de szeretnék tőle megszabadulni.

Elviszem majd jó messzire, kb 10 km-re, és kirakom.

Más megoldást nem tudok és nem is akarok.

Elég lesz ilyen messzire vinni?


2009. aug. 7. 00:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Kérlek vedd a fáradtségot, hogy gazdit keress neki. Ő nem tehet róla, hogy nem kell. Nagyon rosszul érezné magát, ha csak úgy kitennéd. Eddig tőled kapta a kaját, most meg neki kéne megélnie. És télen mi lesz vele????? Keress neki egy jó gazdit, vagy add menhelyre, tehéntelepre, mind1, csak ne rakd ki mint egy tárgyat...

2009. aug. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: 10 km-ről egy (kandúr) macska könnyen hazatalál, ha nem megy haza, akkor vagy talált jobb helyet, de valószínűbb, hogy elütötte egy autó.


Jópár esetet jegyeztek fel, hogy több száz km-ről hazataláltak a macskák... persze erre kis hazánkban, meg általában Európában kevés az esély, mert sok úton kell átmennie, autók közt, stb... és mint mondtam valószínűleg elütik.


De a leírásod alapján sok macska van (tehát nem kifejezetten övé a terület) és nagy szeretetnek se örvend szegény, így ha talál egy jó/jobb helyet, valószínűleg ott marad...

2009. aug. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
71%

Ha kirakod egy UTOLSÓ ROTHADÉK KÖCSÖG leszel és remélem elemészt a lelkiismeret furdalás!!!!Ha valakinek nem tetszik a viselkedésed vigyenek ki Afganisztánba mert onnan talán nem találsz haza?Elélnél mert ugye tudsz gondolkodni!Hát persze!!


Szóval ne rakd ki!

Nem kell megölni vagy elaltatni sem!

Egy csomó lehetőséget írtak az előttem szólók, kérlek fogadd meg!

Sok sikert!

2009. aug. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
73%
ha kirakod az állatkinzás!keress neki gazdit vagy menhelybe vidd be(ott gazdira találhat)de semmiképp se tedd vele azt,hogy kirakod!
2009. aug. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
20%
Mikor faluról a városba költöztünk, kivittük a macskánkat a hegyre (dobozban, kocsi csomagtartójában), 10 km-re, gondolván, hogy oda gyakran járunk, így a gyerekeké marad. Mikor hazaértünk, az ajtóban várt bennünket.
2009. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
23%

Ha valóban ennyire elszántad magad, 10 km nem lesz elég, főleg ha a macska már megszokta a helyet ahol lakik.

Egyszer ugyanezzel próbálkoztam, 60 km-re vittem a cicát (nem utcára dobtam ki!!!), 3 nap múlva hazajött.

Most olvastam egy orosz cicáról, aki 2000 km-t tett meg másfél év alatt, hogy hazamenjen. (Elköltöztek másik országba, de a cica visszament.)

Mindenképp válassza el a két helyet egy folyó.

2009. aug. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
59%

Ez, amit leírtál kimeríti az állatkínzás fogalmát. Az állatvédelmi törvénynek külön bekezdése van, ami az állat veszélyeztetésével és elhagyásával foglalkozik. Ha állatbarát ember ilyesmit lát, hogy kocsiból bármilyen állatot kiraknak, akkor felírja a rendszámot, esetleg fényképez és utána indul a rendőrségre feljelentést tenni. A tettesnek a törvény szerint letöltendő szabadségvesztésre kell számítania. Tekintve, hogy itt megadtad a mailcímedet, az állatrendőrség informatikus segítője be tud téged azonosítani ip cím alapján, így ha megtörténik az eset, akkor azonnal intézkedni tudunk.

Egyébként 10 km-ről hazatalál!

2009. aug. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
38%
És köszönöm mindenkinek, aki hasonló élményét leírta. Mind bekerültök az adatbázisba és figyelemmel fogjuk kísérni további munkásságotokat!
2009. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
31%

Ez az oldal egyre gusztustalanabb, komolyan.

Először is vegyétek észre, hogy jórészt nem a kérdésre válaszoltok.

Teljes mértékben meg lehet érteni a kérdezőt is, nemrég tettem fel ugyanilyen kérdést.

Igenis a legfontosabb számára az ő cicájának az egészsége. Miért kell minden utcai vadmacskának gazdát találni egyből? Tudjátok jól, hogy a gazditalálás se egyszerű, mindenki csak aranyos kicsi macskákat akar, szarnak a kasztrálásra, utána kidobálják őket mert megnőttek, vagy elütik. Erről nem a kérdező tehet. Neki van egy cicája akit véd és nem akarja, hogy széttépje egy jöttment macska.

Nem kinyírni akarja, térjetek már észhez, csak odébb vinni.

Jöttök itt fenyegetőzéssel meg lehurrogással, anélkül, hogy belegondolnátok mások helyzetébe.

Kívánom, hogy mind kerüljetek ilyen szarba, hogy végignézitek, ahogy szétszedik a macskátokat és utána biztos ti is azt fogjátok gondolni, hogy de jó lenne örökbe fogadni ezt az agresszív macskát a tiétek mellé.

Utolsó szánalmas vagy.

2009. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
53%

09:51-nek

Ez a legnevetségesebb blöff, amit valaha olvastam. Mostantól reszkess! Egy láthatatlan koboldot küldtem, aki ott lebeg feletted, és mindent lát.

Még hogy anonim oldalnál adatbázist csinál egy mezei júzer (vagy lúzer???)! Máskor inkább ne nyisd ki a szád, ha nem értesz valamihez.


Mellesleg én vagyok, aki a tehenészetet ajánlottam, a dühödet megértem, de attól még nem kellene ekkora butaságokkal ijesztgetni a többieket. Olyan ez, mint amikor egy macsesz oroszlánnak akarja mutatni magát. Attól még tündi-bündi kismacska marad.

2009. aug. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!