Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám tegnap hányt és nem...

A cicám tegnap hányt és nem nagyon akart enni. (? ) (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tegnap adtam neki száraztápot, de nem akarta enni. 2X hányt, egész tápdarabok voltak benne (nem rágta össze). Este evett egy kis konzervet, azt nem hányta ki, ma már jól van. 6 hónapos cicusról van szó, elképzelhető, hogy "fogzik" és nem tudta rendesen megrágni a szárazat, ezért kihányta? Aggódjak a hányás miatt? Más tünete nem volt, oltásai megvannak, panelcica.

2012. okt. 18. 10:49
1 2
 11/13 Vicuska87 ***** válasza:

Tudom, hogy nem túl olcsó, de ezt a kis időt ki lehet bírni árban. Vannak a royal canin-nak, hill's-nek, és a Iams-nak alutasakos kajái, azok, szaftba áztatott száraztáp szemek.


Azért adj neki száraztáp szemeket is, úgy csináld, hogy ha ráérsz, akkor minden órában, adj neki, egy 5-6 tápszemet, és mindig legyél mellette, és hallgasd, hogy rágja e. Érdekesnek tartom amúgy, a fogváltás miatt, általában jobban szeretnek rágni, mert viszket az ínyük!

Viszont, nézz bele a szájába, hogy a fogak melletti íny, nem e piros/vörös, mert akkor be van gyulladva neki, az viszont fáj! Érdemes akkor elmenni az állatpatikába, venni neki Stromogy tablettát venni, 3, szem, 180 ft. nem egy nagy összeg, és 3 napon át adni neki!

2012. okt. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nézz bele a szájába és megtudod, hogy váltja e a fogait!

2012. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Hát a szájába elég sok karmolás árán (ilyen szempontból vérmes cicalány), de belenéztem, mielőtt feltettem a kérdést. Nincs semmi különleges, se ínyprobléma, semmi. Dél körül adtam neki egy kis húslevesbe áztatott száraztápot, azt megette. Idáig nem történt semmi hányás, öklendezés, szerintem nem is fog.
2012. okt. 18. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!