Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől függ, hogy egy macska...

Mitől függ, hogy egy macska mennyire beszédes?

Figyelt kérdés
Volt már olyan macskám aki alig mukkant meg, most meg "nagy dumás" macsekom van. Ezt mi dönti el?

2012. okt. 18. 15:43
 1/10 Mecse ***** válasza:

Személyiségfüggő, meg persze van olyan fajta amire jobban jellemző (keleti fajták). Ironikus módon az én macskám fajtájából fakadóan inkább "túl csendes" kellene hogy legyen, az igazság pedig az hogy be nem áll a szája, szó szerint :D


Szoktunk is viccelni vele hogy igazából sziámi csak nem tud róla.


Ezért is hiszem hogy legnagyobb részben a macska személyiségétől függ.

2012. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő, de lehet őket bátorítani.

Én mindig bátorítom a macskáimat, ha nyávognak, visszanyávogok neki, így szinte mindegyik beszédes lesz :D Mindegyikkel lehet beszélgetni :D

2012. okt. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A macska :)
2012. okt. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A párom ha beszél a cicánknak,akkor visszakruncog.Nem tudok más kifejezést,mert tényleg kruncog :)) Olyan aranyos ilyenkor,nekem nem igazán kruncog vissza...
2012. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Volt egy nagy beszédes cicám, perzsa. Imádtam ahogy csevegett, mindenre szépen válaszolt :)

Utána hoztam egy sziámit, mert a beszédes cicákat jobban szeretem, direkt azért választottam, erre meg se nyikkan.

A macska dönti el, hogy akar-e beszélgetni.

2012. okt. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is állandóan dumál. Orosz kék, kisasszony. Folyton azt mondja, hogy máúmá, meg miúmi :D És kurrog mint egy galamb. Imádom. De ha tudnám, azért az éjszakai szófosásról leszoktatnám, mert azért az hosszútávon nem semmi...
2012. nov. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én cicám is folyamatosan nyávog. :) Bármit mondok, ő válaszol, pürrög, meg minden ilyesmi. :D
2012. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Cicafüggő.

Az én cicám akkor nyávog, ha az alomba kakilt.

Nem nagyon dumál, de dorombolni szeret.

Őt az utcáról szedtük össze és Pöttömnek hívják.

2012. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mienk többnyire csak pirreg, de azt nagyon sokat. Meg sokat dorombol, főleg nekem. Nagyon ritkán nyávog, ha keresi a családot. Jó hangosan: az elsőn lakunk, de az utcán lehet hallani őcicaságát.
2012. nov. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hihetetlen milyen szavakat írtok :) kruncog, pürrög, pirreg...ezek milyenek, vagy hogy kell ezeket elképzelni? :)

Az én cicám általában harsányan nyávog, ha meg beszélget, akkor szaggatottan, részletekben.

2012. nov. 18. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!