Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatorvosoknál van olyan,...

Állatorvosoknál van olyan, hogy hálapénz?

Figyelt kérdés
Ivartalanítani fogom a cicámat, amiért 5000-ret kell majd fizetnek... adjak plusz pénzt vagy állatorvosoknál nem szokás?

2012. okt. 21. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2012. okt. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A miénk sosem fogadja el, ha próbálkozok. Viszont, ha azt kérem, hogy a helyi menhelyhez juttassa el, akkor elfogadja, vagy azt mongja, hogy a váróban lévő gyűjtőurnába dobjam be. Mindig valamilyen állatvédő szervezetnek gyűjt.

Ezt orvosa válogatja.

2012. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem még soha nem jutott eszembe. Annyit adok, amennyit mond. Bár ő az a fajta doki, akinek nincs kacsalábon forgó háza és egy 15 éves Hondával jár. Viszont nagyon lelkiismeretes és látszik, hogy nagyon szereti az állatokat. Ahogy beszél a cicához és ahogy kezeli, az bizonyítja.
2012. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Vicuska87 ***** válasza:
52%
Attól függ, hogy mennyire vagy elégedett a munkájával, a körülményekkel, a kedvességével, az egész tortúrával. Ha elégedett vagyok, és mindent rendben találok, akkor én biztos adnék plussz 1000 ft-ot.
2012. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Ez hülyeség, bőven jó fizetésük van, ne szoktassátok már ilyenre az orvosokat, aztán aki nem fizet (mert nem tud) annak majd dögölhet meg az állata, nem? Hihetetlen... még a saját orvosomnak sem adnék hálapénzt, nemhogy állatorvosnak. Nem vagyok én milliomos. Ők 20szor jobban keresnek nálam, nehogy még én pénzeljem már őket.
2012. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sokáig kezelte egy remek orvos a cicámat eléggé olcsón, mégsem jutott eszembe adni neki plusz pénzt. Ezután se fogok, szerintem felesleges.
2012. okt. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
én a sima orvosnak sem adok hálapénzt. a boltosnál se hagysz plusz egy ezrest azért mert mosolyogva kiszolgált...
2012. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mivel fizetünk a szolgálataiért nem jár hálapénz. A mi állatorvosunk, mivel már nem tud javítani a kutyám állapotán nem fogad el egy fillért sem. Igaz előtte perkáltunk rendesen a különböző vizsgálatokért. Glaukómája és szaruhártyafekélye van és sajna megvakult. Havonta hordjuk ellenőrzésre és már harmadszorra semmit sem kért, sőt a legutolsó vérvizsgálat is ingyen volt.
2012. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Mecse ***** válasza:
100%

Zsebevvel értek egyet. A többi dolgozó léleknek is kellene akkor adni plusz pénzt pusztán azért mert a munkájukat végzik. A postásnak, a buszsofőrnek, hogy baleset nélkül eljutottam A-ból B-be. A kezében van az életem amíg a buszon ülök és tőle függ hogy fogok-e még szuszogni amikor leszállok, szóval egyértelműen megérdemelné.


Igazság az, hogy megérdemelné még nagyon sok ember.


Viszont annyi pénzem nincsen így senkinek nem fogok adni pusztán a munkája elvégzéséért, hacsak nem nagyon indokolt az eset.


Pl. mikor az 5 hós magyar vizslánk elkapta a parvót annak idején -annak ellenére hogy be volt oltva- és úgy volt hogy nem éli túl de túlélte mert az orvos mindent megtett ami lehetséges volt és még annál is többet, akkor úgy voltunk vele hogy azt sem tudtuk hogyan háláljuk meg. Akkor adtunk plusz pénzt.


A fogorvosnak is adok plusz pénzt ha egy amúgy fájdalmas beavatkozást fájdalom nélkül el tud végezni. Ez plusz dolog a részéről, tehát megérdemli.


Ez lehet hogy nagyon negatívan hangzik de tényleg úgy gondolom hogy a többi dolgozó emberke is megérdemelné akkor már, nemcsak az a pár hivatás ahol "szokás" a borravaló meg a plusz pénz (mint a taxisok, ételfutárok, pincérek, orvosok).

2012. okt. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem pénzt nem szükséges adni, de ha még ezen felül megakarod hálálni a munkáját, akkor bonbont vagy valami kis apróságot lehet nekik adni, akár süteményt, az ilyeneknek (is) szoktak örülni.
2012. okt. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!