Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől habozhat a macska nyála?

Aggressive kérdése:

Mitől habozhat a macska nyála?

Figyelt kérdés
Tegnap este elkezdett habzani a macskánk nyála. Teljesen egészséges és több mint 10 éves macska, így nem gondolok arra, h megevett volna valami olyat amit nem kellett volna. De egy kb 3 hónapos kismacskának is habzott a nyála, és akkor arra gondoltam, h darazsat ehetett játékból, de ez érthető is lehet, de nem egy 10 évestől.
2012. okt. 26. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mérgezés.
2012. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
epilepszia?
2012. okt. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem hinném, h mérgezés, mert aludt a széken és akkor jött rá. De 5-10 perc után nem volt semmi baja.


Epilepszia, nem tudom :/ De eddig még nem csinálta.

2012. okt. 26. 09:57
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Éhes volt
2012. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Pezsgötablettát szopogat.
2012. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mecse ***** válasza:
100%

Sokszor a száj habzása csak nyáladzás ami lihegéssel, nagyon szapora légzéssel "párosul", így a nyál felhabzik tőle.


A nyálzásnak és a szájhabzásnak persze nem teljesen ugyanazok az okai, de van egy pár amit fontolóra lehet venni.


Most ide kilistázhatnám őket, de egy 10 éves cicával szerintem repüljetek el az orvoshoz mert az idősebb kori macskaepilepszia kezdeti minirohamaitól a rossz fogig gyakorlatilag kismillió dolog lehet, sokszor pedig egy háttérben meghúzódó betegségre utal (máj- vagy vese pl.) ami gyógyszerezés nélkül a véget jelentheti egy nem fiatal cicának.

2012. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mienké akkor habzott mikor lenyalta a bolhacseppjeit, meg mikor 5x próbáltam beadni neki a féreghajtót de csak egyre "olvadtabb" lett a szájában gondolom a borzalmas keserűségtől annyi nyála lett, mint az állat és habzott is és minden hova csepegett, amikor elszaladt előlem, hogy hagyjam békén.


De hát alvás közben ez gondolom nem játszik.


De most rendesen habzott a pofája, vagy csak kifolyt a nyála alvás közben?

2012. okt. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A miénk is kirohant a szobából ki a kertbe. És folyt ki a habos nyál a szájából, mert amerre járt mindenhol habos nyálat hagy maga után.
2012. okt. 27. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!