Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell helyesen felemelni...

Hogyan kell helyesen felemelni a macskát?

Figyelt kérdés

Mikor felveszem a földről a cicámat (már felnőtt, kb 4 kiló), a két első mancsa között fogom meg a mellkasát és mindig úgy hallom, hogy megnyomom a tüdejét, mert nyekken egyet. (Közben a 2 hátsó lábát is tartom)

Ha csak a lábait fognám, az nem hiszem, hogy kényelmesebb lenne.

Hogy kell felvenni, hogy ne fájjon neki? Ha meg lejjebb fogom, akkor a gyomra nyomódik :(


2009. aug. 10. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, szerencsére a macskák nagyon strapabíró állatkák, rossz fogással nem igazán lehet kárt tenni bennük. Én mondjuk az első lábai mögött emelem úgy, hogy közben a hátsókat a fenekével együtt tartom.
2009. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a fontos, hogy úgy ne tartsd soha, hogy csak az első lábai alatt, vagy magukat a lábakat fogod és máshol nem tartod, mert a macskák lapockájához nem kapcsódik a vállizületnél a kulccsont, mint nekünk (igen, a lapockának van egy nyúlványa, ami a vállig ér, tulajdonképpen egy másik csont volt, de az evolúció során összenőttek) vagyis nincs, ami közvetlenül a csontvázhoz rögzíti, mint nekünk, csak izmok és inak tartják (ezért férnek át szűk helyeken a macskák, mert elöl nincs kötött csontjuk és könnyen öszelapul a két válluk)
2009. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hú ez érdekes, nem is tudtam.

Akkor tehát marad ez a verzió. Néha úgy sajnálom szegényt, ahogy nyekken :)

2009. aug. 10. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, rosszul fogalmaztam, szóval nincs is kulcs-csontjuk, de azthiszem a lényeget lehetett érteni.

Mindig támaszd alá a hátsó lábait is és akkor nem lehet baj :)

Az én cicám amúgy utálja, ha felemelem, akárhogyan fogom is meg...

2009. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Aha enyém is :)

Azért próbálom neki kényelmesebbé tenni.

2009. aug. 10. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!