Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mi baja lehet? :' (

Szerintetek mi baja lehet? :' (

Figyelt kérdés

sziasztok!

lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de ma reggel ahogy kimentem a macskámhoz láttam h az egyik pupillája jobban kivan tágulva. először csak azt hittem, hogy a fényviszony miatt. de még most is ugyan olyan.

szerintetek mit csinájak?


2012. nov. 2. 15:24
 1/4 Mecse ***** válasza:

Orvoshoz vele. Ügyelet is van ilyenkor. A pupillák eltérő nagyságú állapotának a neve anizokória (általában az egyik pupilla hatalmas méretűre tágul míg a másik normális marad), és semmiképpen nem egészséges jelenség.


Lehet "sima" szemgyulladás, megemelkedett nyomás az érintett szemben (és ez utalhat megemelkedett koponyaűri nyomásra is aminek csúfos következményei tudnak lenni), lehet valamilyen feji trauma következménye, lehet hegszövet kóros mennyiségű felhalmozódása a szemben, az írisz szöveteinek valamilyen betegsége, illetve lehet agydaganat előjele.


Amilyen szép és jó hogy itt le tudjuk írni mik lehetnek a kiváltó okok, ezek közül a válaszok közül egyik sem fog sajnos segíteni a cicádon.


Ultrahanggal meg lehet(és kell) bizonyosodni hogy lézió van-e a szemben magában, illetve további vizsgálatokkal meghatározható hogy az agy is érintett-e a dologban vagy kizárólag a szem, mivel a 2 dolog különböző kezelést igényel.


Szóval igen bő lére eresztettem megint, de a lényeg hogy orvoshoz a cicával amint lehetséges.

2012. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vicuska87 ***** válasza:
Azonnal orvoshoz vinném, Mecsének igaza van, van ilyenkor ügyelet is!
2012. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. holnap el is viszem. remélem nem lesz valami nagy baj
2012. nov. 2. 19:37
 4/4 anonim válasza:

Mi lett a cicával? Kiderült?

Mert ma reggel a miénken is ezt észleltük viszont pár óra múlva elmúlt és a pupilla eltérés és azóta rendben van a szeme!

2015. máj. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!