Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! A cicám beteg vagy terhes?

SOS! A cicám beteg vagy terhes?

Figyelt kérdés
Szóval a cicám úgy 6-7 hónapos lehet. A születésekor rácsavarodott a köldökzsinór a bal hátsólábára,és később le is esett, úgyhogy már csak 3 lába van neki. :/ Azt szeretném kérdezni,hogy most hirtelen nagyon meghízott, és mivel 3 lába van alig megy szegény. Régebben kicsit vékonyabb volt, akkor minden rendben volt, de most a teraszra is alig hajlandó kimenni.Egész nap csak fekszik, enni is alig eszik. Aggódom, hogy valami baja/betegsége lehet.Vagy csak terhes???Amúgy mennyi idős kortól lehet terhes egy cica?(Egyébként lány cica, és kinti-benti)Segítsetek! Köszi előre is :)

2012. nov. 8. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem még nem ivarérett, ahhoz még fiatal.
2012. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
0%
Ha nem mondod, hogy lány, ki nem találtam volna.
2012. nov. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kösz a választ.:) Amúgy akkor valami baja van? Vagy csak kövér?És attól h kövér lehet valami baja?Mert mint említettem 3 lába van és így kövéren alig tud mozogni. :(
2012. nov. 8. 21:21
 4/15 anonim ***** válasza:
Azért kövér, mert készül a télre. Ilyenkor a cicák sokat esznek, de majd tavasszal kevesebbet eszik és lefogy.
2012. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Vicuska87 ***** válasza:
70%

6-7 hónaposan bőven lehet ivarérett, úgyhogy lehet vemhes is!

Szegény macska legalább ha már 3 lába van, ivartalanítsátok, így könnyebb lesz az élete neki és nektek is!

Ha hagyod hogy vemhes legyen, akkor abba bele is pusztulhat, mivel így sem él 100%-os életet!

2012. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Simán lehet ivarérett, így vemhes is. Amúgy az állatoknak szokásuk tél előtt raktározni. Az én kinti cicáim is szinte gurulnak, nyáron pedig normális macska alakjuk van :) De ha elviszed egy állatorvoshoz biztosan megmondja neked a tutit :)
2012. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen lehet ivarérett és terhes is. 5-6 hónaposan már lehetnek ivarérettek.

Nem hiszem, hogy egy 3 lábú macskának szülnie kéne. Ivartalaníttatni kéne, ha azt szeretnéd, hogy hosszú életű legyen.

2012. nov. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Mecse ***** válasza:
91%

Lehet vemhes nyugodtan sajnos 6-7 hónaposan is. Ha ivaros a cica (gondolom hogy az, mivel egyébként nem kérdezted volna) és kinti-benti akkor simán növekedhetnek a kiscicák benne.


Egyébként is szednek fel némi extra hájat télre a cicusok, szóval lehet hogy csak azt látod rajta, mindenesetre én azért állatorvostól megkérdezném hogy laknak-e benne kiscicák.


Utána pedig ivartalaníttatnám.


6-7 hónaposan kiscicákat a világra hozni neki olyan mintha 12 éves gyermek szülne, iszonyúan igénybe veszi a macska szervezetét.

2012. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

születésekor rácsavarodott a lábára a köldökzsinór és leesett a lába?

A többire a választ leírták :)

2012. nov. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Lehet hogy vemhes bár nem hiszem.7 hónapos kortól már ivarérett.Kövér azért is lehet mert ilyenkor nő a bundájuk is.
2012. nov. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!