Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa cica került hozzánk. Ő...

Perzsa cica került hozzánk. Ő az első perzsánk, normálisak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

4 hónapos a cica, oltással került hozzánk. Már a legelejétől nagyon könnyezik a szeme, ami be is fogta a szeme körüli szőrét (krémszínű). Azt mondták többen akik perzsa tulajdonosok, hogy ez perzsa "betegség". Én azért elvittem állatdokihoz, amolyan "első vizsgálatra" és a második oltására. A doki azt mondta macskanátha is lehet :( De nem erre való az első oltás amit kapott? Nem köhög, nem levert, rendkívül aktív, éber, játékos és iszonyat étvágya van (állandóan zabálna). Féreghajtás is volt. Van így is esély a macskanáthára? Ritkán tüsszögni is szokott, de általában akkor ha belenyomja valamibe a kis turcsi orrát :)

A másik, hogy a széklete elég lágy, és nem olyan sötét színű. Erre az állatorvos csak száraz eledel diétát javasolt. De 3 napja nem kapott husit és még mindig nem olyan szilárd a széklete.. Valami ötlet erre? Táplálkozási tanács? Tejet soha nem kapott, az kizárva.



2012. nov. 10. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én cicám egy szemkenőcsöt kapott, de erős antibiotikum, megvan, hogy meddig szabad kenni.

Enni Royal Canin szárazat kap (kimérve veszem, negyedkilónként), van belőle egy érzékeny gyomorra való, az egy nap alatt rendbe hozza a hasmenést. Az én cicám húst (macskaeledelt) nem kap, mert hasmenése van szinte minden fajtától. Csirkét szokott még kapni, sütve, főzve a mienkből.

2012. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Perzsát tenyésztek és teljesen normális a szemfolyás.Ezt naponta törölni kell és akkor nem színeződik el.Másrészt téged átvertek.egy tenyésztő nem 1 oltással ad macskát no de mindegy ez nem a te hibád.

a macskanátha lenne ami bizony elkapható oltás mellett is annak durvább tünetei(orrfolyás,láz,levertség)lennének.

Vehetsz neki szemtörléshez borvízet vagy ezüstkolloidot ezek mindig jók.

2012. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

a royal caninon gondolkodtam én is (állítólag van valami gasztro nevű ami jó hasmenésre), az állatorvos is ezt javasolta, ha nem hat a diéta.

a bórvizet már pár napja elkezdtem és úgy érzem használ. sokkal szebb a szemecskéje :) bár tüsszögések még vannak.. de továbbra sincs sem láz, sem levertség.

ha vannak még további vélemények szívesen várom őket.

2012. nov. 10. 20:13
 4/10 Vicuska87 ***** válasza:
70%

Engem mindenki lepontoz, itt, de annyira nem érdekel a dolog!


Gratulálok a perzsa cicádhoz, remélem, sok örömödet fogod benne lelni!

Először is, én is perzsákat nevelek csak rövid szőrrel, hivatalos néven exotic cicákat!

Teljesen normális, hogy könnyezik neki. Könnyezni fog, ha ideges, ha erős fény éri, akár napsütés, akár mesterséges fény! 3-4%-os bórvizet kapsz a patikában, és azzal reggel, és este, vagy amikor látod, hogy könnyesebb, akkor töröld meg vele finoman. Nem valószínű hogy macskanátha lenne!

A tüsszögés, az új környezettől van, más levegő összetétel, hidegebb, melegebb, kicsit porosabb, vagy tisztább! A prüszkölés elfog múlni 2-3 hét múlva!

Táplálkozási tanács, Royal Canin Persian, vagy pedig Acana! Mindenképpen, Maltsoft paszta, a szőrcsomók ellen, vagy pedig létezik Malt kiss is, ez nem paszta, hanem szilárd falatka!

Képet nem teszel fel róla, hogy megcsodálhassuk?

2012. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

IGEN !!!


Képet szeretnék !

Szerintem más is, annyi itt a macsekbolond. (én is)

2012. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Persze nagyon szívesen megmutatom a kis büszkeségem :) Szafinak hívják egyébként.


[link]


[link]

2012. nov. 10. 22:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is perzsâm van, tényleg könnyen begyullad a szemük. Amikor megvettem rusnya is volt a szeme. Aztàn kamillateât főztem (nem filtereset) és naponta többször lemostam vele a szemét. Fontos hogy mindig TISZTA zsebkendővel töröld, ne azzal, amivel màr mostad a szemét. 1 hét alatt rendbejött, azóta is rendben van a szeme.(4 éve) ne felejtsd el mindennap fésülni, mert filcesedik a szőre, ami miatt nem kap levegőt a bőre. olyankor letépik, leràgjàk magukról, sebes lesz a bőre szegénynek. Tavasszal kell a fésülésre a legjobban figyelni, mikor levedli a téli bundât nagyon gyorsan össze tud àllni a szőre.
2012. nov. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és a hivatalos tenyésztő màr alapból kombinàlt oltàssal adja a macskàt, amiben a macskanàtha elleni oltàs is benne van. Fajtiszta àllatot csak szerződéssel vegyél. Ha nem hajlandó szerződést alàírni, akkor az zugtenyésztő, aki rossz körülmények közt tartja az àllatokat, sőt én hamis oltâsi papírral is talàlkoztam, az àtlagnak fel se tűnik, h nincs rajta az orvosi pecsét vagy àt van nyomva egy màsikról.
2012. nov. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vicuska87 ***** válasza:

Ő egy nem nyomott orrú, de szép cica!

A szemkönnyezést pedig a bórvízzel tudod neki orvosolni! Ténleg elég csúnyácska ott a szemkörnyéki szőrzete!

2012. nov. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is van perzsám mellé szeretnék még egy fiuperzsa cicát. ha valaki tud írjon. köszi
2013. jún. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!