Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha átjött rám...

Mit csináljak, ha átjött rám a bolhava macskáról?

Figyelt kérdés

Tegnap még egyetlen csípés se volt rajtam, a cicát ölelgettem, simogattam, most meg tele van a lábam csípéssekkel...

Nem tudom, hogy mit tegyek. Segítsetek!



2012. nov. 10. 20:37
 1/10 A kérdező kommentje:
*bolha a macskáról?
2012. nov. 10. 20:39
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Bolhairtózni a macskát? Még nem jutott eszsedbe?
2012. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Először is bolhátlanítani kéne a cicát :)Rengeteg féle bolhairtót lehet kapni.Én állateledelboltban vettem Max spray-t,természetes anyagokból van,és nálunk bevált.Hetente 1-2 alkalommal kell befújni a macskát,és elég hamar elűzi a bolhákat.
2012. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tényleg sok fajta van..Panzi pet piret mixet vettem, de fújás után elbújik a macskám két napra...Tudom, nem szeretik a spriccelős szagot, meg már nem is tudom, van-e benne bolha. Perzsa, csupa szőr, ettől a vacaktól meg menekül előlem..

Azt mondják, a macskából a bolha nem megy emberre..

Na, akkor ez is kamu?

2012. nov. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, kamu hogy emberre nem megy bolha..

Már volt bolhátlanítva, 3x is, de mivel kinti cica, eljárkál, és újra összeszedi a bolhát..

2012. nov. 10. 21:07
 6/10 Vicuska87 ***** válasza:
41%

Hehe, hát az gáz!!!


A bolhanyakörvet tudnám javasolni, persze, ha valahova felakad vele, akkor lejön róla, de ez az ami mindig hatásos!

Neked pedig Biokillt tudok javasolni! Ágyra, ruhára, mindenhová, amivel érintkezel!

2012. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mecse ***** válasza:
100%

Cicát ha csak bolhátlanítod amikor már megvan a baj az nem hosszú távú megoldás sajnos. Megelőzni kell az ilyesmit, vagy spot-onnal vagy pedig bolhanyakörvvel.


Fürdesd le a cicát Neostomosannal, illetve az összes helyet amivel érintkezett mosni, fertőtleníteni kell.


Neostomosant permetezhetsz szét a lakásban is szőnyegre pl., csak közvetlenül magadra ne kerüljön. Fel is moshatsz vele mosható padlófelületeket (vízzel hígított formában természetesen).


Olyanról tudok még hogy a só is jó a bolhák ellen, sós vízzel felmosni illetve sót szórni a szőnyegre is hatásos.


Nekem első kézből nincs tapasztalatom tehát a sós dolgot nem tudom megerősíteni, mert mindig a megelőzés híve voltam amit neked is tudok javasolni szívből :).

2012. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen problémàm, valamiért nagyon bejön a vérem a vérszívóknak. A legegyszerűbben úgy tudsz megszabadulni mindtől, ha veszel frontline COMBO bolhaelleni cseppet, az az àllat környezetében is megöli a bolhàkat. A többi azért nem jó, mert csak a macskân levő bolhàkat öli meg, ami a cuccaid közt, àgyadban van, azt nem. Kend be vele a macs tarkójàt, vàrj, ha làtod, hogy megdöglöttek a bolhài(kicsi lapos fekete piszkok lesznek a szőrében), rakd az àgyadra, hogy ott aluszkâljon. Ezt ismételd meg pàr napig többször, hogy minden bolhàt összeszedjen. Engem a pasim kutyàjànak bolhài csíptek össze, fujj.
2012. nov. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, az tévhit, hogy a macskabolha, kutyabolha nem csíp embert. Ha èhes és a közelben csak ember van, nagyon is megcsíp. Nanâ, hisz nem akar éhezni. Ha magaddal hurcolod a ruhàdon, csak belőled tud majd élni.
2012. nov. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

VAN bolhanyakörve..

Köszönöm szépen a tanácsokat.

2012. nov. 11. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!