Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit akar "mondani" a macskám...

Mit akar "mondani" a macskám a pirregéssel? A tietek is szokott ilyen hangokat adni?

Figyelt kérdés

Változó, mikor szokott. Van, amikor a játék egere a szájában van: nos olyankor végigszalad a lakáson, és prrr - ilyen jó hosszan. Máskor viszont röviden, ha vki pl rossz helyen simogatja. Üdvözölni is így üdvözöl minket + egy miaut hozzátesz néha.


"Igazából" nyávogni csak akkor szokott, ha éhes...

Egy cuclin felnevelt cicáról van szó, aki lehet nem is tudja, hogy ő egy macska..



2012. nov. 10. 22:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Biztos azt hiszi, hogy ő egér, mert ugye tudja, hogy az egér az egér...

Amúgy a mi macskánk is ezt csinálja, ez olyan mint amikor a gyerek még nem tud beszélni és csak hangokkal kommunnikál, vagy akár a felnőtt is mikor ha belecsípnek nem azt mondja, hogy ne már vagy naa, hanem hogy mmmmmmm vagy rinyál, hogy ÁÁÁáóóóáááá.

2012. nov. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Az én cicám is ezt szokta, csak én pürrögésnek hívom, de szerintem ugyan arra a hangra gondolunk. :)

Nem tudom én sem, de az az egy biztos hogy valami pozitív dolgot jelent, mert mindig kellemes helyzetekben pürrög. Elsőre azt mondanám, hogy örömöt fejez ki vele. de ez sem helytálló, mert az én cicum akkor is csinálja amikor játékra hív.

Jó a kérdés, gondolkodni fogok rajta. :)

2012. nov. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Èn berregésnek nevezem, tök cuki hang, nem? Èn úgy vettem észre, hogy akkor csinàl ilyet, ha elégedett vagy jàtszik. :) A hâzban nevelt macskàknak mindig van 'idegrohama', mikor le fel szaladgàlnak a hâzban, mint egy őrült. Az enyém is pürrög közben. :) Van még 'haggyàmà' berregés is.
2012. nov. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy szokott :D Sokszor pürrög, ha alvás közben megsimítom vagy hogyha játszik :D
2012. nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Az én egyik macskám is csinálja :) Jól érzi magát az biztos )
2012. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha éjszaka jön rá, akkor tuti felébredek. Végigszáguld a lakáson és közben prrrr... Párom prünnyögésnek mondja. Régebben is volt macskánk (még gyerekkoromban), de ilyen hangot nem hallottunk egyiktől se. (esetleg ha nagyon éhesek voltak, és "puncsoltak")
2012. nov. 11. 13:07
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Én kurrogásnak hívom :)
2012. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Szia!Azt,hogy játszál vele.Képzeld az én fehér cicám felugrik a konyhapultra,akkor én megsimítom,mire ő kétlábra áll,az egyik mancsával megérinti az arcomat,és a fejét a fejemhez nyomja.Legfőképp akkor csinálja ezt,ha nem simizem eléggé amikor odajön hozzám.A cirmosom meg odafekszik mellém az ágyra,és megköveteli a kényeztetést.Hát nem haláliak???
2012. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Az én cicám akkor csinálta ezt mikor megérkeztem,és futott elém,vagy ha hívtam és megérkezett.:)Nagyon aranyos ilyenkor.A másik cicám nem ad ki ilyen hangokat.
2012. nov. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért lettek leszavazva az első vàlaszolók? Komolyan, légyszi magyaràzza màr el valaki..
2012. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!