Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit akar "mondani" a macskám...

Mit akar "mondani" a macskám a pirregéssel? A tietek is szokott ilyen hangokat adni?

Figyelt kérdés

Változó, mikor szokott. Van, amikor a játék egere a szájában van: nos olyankor végigszalad a lakáson, és prrr - ilyen jó hosszan. Máskor viszont röviden, ha vki pl rossz helyen simogatja. Üdvözölni is így üdvözöl minket + egy miaut hozzátesz néha.


"Igazából" nyávogni csak akkor szokott, ha éhes...

Egy cuclin felnevelt cicáról van szó, aki lehet nem is tudja, hogy ő egy macska..



2012. nov. 10. 22:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Több cicánk van, de csak 2 beszélget.

A nagyobbik Kandúr, a Károly, másfél éves, ő olyasmit szokott hallatni, hogy nyekk nyikk nyikk nyekk nyikk nyikknyekk ... :))

Ha meg rosszul fogom meg, akor nyááááááááááááá...

A kicsi kandúr meg: prrrrrrrr-prrrrrrr..

Ja és kakilás után miau :)

2012. nov. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém mindig örömködés közben csinálta. Találkozás öröme, odadomborítja a hátát simogatásra vagy dörgölőzik valamihez és mirreg. Viszont ez az éjjeli, sötét lakásban való száguldozás és pirr-mirr ez eléggé szoftverhibának tűnik nekem.:D Igazából a gyerekkorát kéne ismerni, hogy válaszolni lehessen erre. Melyiknél milyen élménnyel kapcsolódott össze ugye.

Ha már itt tartunk.. nálatok mennyire jellemző, hogy ha a konyhában előkerül a kaja, akkor nyávogás-őrjöngésben tör ki a macska? Egy jól nevelt macskánál megengedhető ez? Én úgy gondolom nem. Az enyémet kínkeserves és türelmes munkával le is szoktattam erről, hogy én adom a kaját és nem ő kéri vagy ha kéri is, hát normálisan, nem ordibálva és véget nem érően. Szóval sikerült. Aztán persze eltűnt. De legalább tudom, hogy megvalósítható.

2012. dec. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nálunk, ezt a pürrögést üdvözlésnek használta, a cica. :)
2019. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 My János 1926 ***** válasza:
Boldog azért csinálja :)
2020. dec. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!