Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kis lakásban élő macskások!...

Kis lakásban élő macskások! Ti mit csináltok hogy a cicátok ne unatkozzon?

Figyelt kérdés

Vasárnap este fogadunk be párommal egy nagyon szeretethiányos, bújós nőstény kiscicát (olyan 6-7 hónapos lehet max) az utcáról. Abszolút nincs vele gond, egy két dolgot leszámítva.

Egész nap alszik jóformán, de félek, hogy nagyrészt nem fáradtságból hanem unalomból teszi. Játszani egyáltalán nincs kedve, ha nagy nehezen ráveszem, 3 percig mind hajlandó figyelni rám. Legutóbb a mosógép forgása kötötte le 4-5 percre.. azonkívül eszik mint a fene, állandóan dorombol, bújik, az ölünkben van és dagaszt. (meg ha alszik, akkor sem gubbaszt, hanem elnyúlik és forog, gurulgat)

De ennek ellenére, aggódok hogy unatkozik, mert végülis eddig szabad életet élt, mi meg most "bezártuk". (35nm, másfél szoba)

Voltunk Vele állatorvosnál, és eltekintve attól hogy férges meg rühes, azt mondta teljesen egészséges cica. Sőt, még december elején ivartalaníttatni is fogjuk.

Egyedül ami még leköti akár 10 percre is, az a törpenyulunk. Elkezdtek barátkozni, de valamiért megunták és most rá sem hederítenek egymásra..

Van ötletetek mitől lehet ez a fáradság, esetleg hogy Ti mivel foglaljátok le a cicátokat?

Mert roppant módon aggódok hogy nem érzi jól magát és el kell majd ajándékoznom egy kertes házba :(



2012. nov. 13. 15:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
31%

Ne vicceljetek már, komolyan. Tudom hogy ezen az oldalon az a felfogás dívik hogy be kell zárni a macskát mert szerintetek nekik az a jó, de valójában nem. Biztos van egy-két rossz tapasztalat is, de ha a gazdi felelős és nem a falusi állattartási kultúrát követi akkor NEM igaz az hogy 1-2 évig fog élni a macska. Rengeteg ismerősömnek van kinti-benti macskája és mindegyik él még vagy szép kort ért meg, ha pedig nem akkor az valamilyen betegség miatt volt. Elismerem hogy rejt veszélyeket a kinti lét és vannak veszélyesebb, kockázatosabb környékek ahol tényleg nem jó kiengedni őket, de pl nálunk biztos hogy hatalmas élménytől fosztanám meg ha korlátoznám őket. A macska a nagyobb kockázatok mellet is boldogabb ha kint lehet a természetes környezetében, és nekem ez nagyon fontos.

A vitát én lezártnak tekintem, nem ide tartozik.

2012. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Mecse ***** válasza:
88%

Én egy szóval nem mondtam hogy 1-2 évig fog élni egy kinti macska.


Egy szót sem szóltam a veszélyekről vagy betegségekről ami a kinti macskákat fenyegeti, de még az élettartamról sem az előző hozzászólásomban (az azelőttiben igen), csakis az alapvető jogáról az embernek ahhoz hogy a saját területén az legyen amit (!!!) Ő (!!!) szeretne hogy ott legyen, nem pedig a szomszéd vadászsólyma, vagy macskája, vagy bébi gyilkos bálnája. Nem gondolnám hogyha szerinted a szomszédod telkén jól nézne ki 5 platánfa akkor átugrod a kerítést és elülteted oda neki mert hé, miért ne.


Igazán nem is értem mit olyan nehéz ezen megérteni, de mindegy is most már.


Egyetértek, a beszélgetésnek (mert előre bocsátottam hogy nem veszekszem ill. vitatkozom) vége.


Örvendtem.

2012. nov. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

Komolyan nem akarok vitázni, tényleg, de amit itt a te kis külvilágtól hermetikusan elzárt kertedről írsz, az meg ne haragudj, de nagyon nevetséges. Én pl nem szeretném hogy a kertemben lakjanak nyestek, pelék de sajnos ők nem ismerik az illemkódexet meg a törvényeket és engedélyt sem kértek csak beköltöztek, na bumm, most mi lesz. Ugyanígy nem hallgatnak rám a kertbe bemászó rókák, kóbormacskák, kutyák sem. Most menjek nekik lángszóróval mert nincs joguk ott lenni?

Én nem tudom téged milyen fából faragtak de nekem eddig még nem jutott eszembe a kertemen átsétáló macskákra rákiabálni hogy menj el mert megsérted a jogaimat, valahogy engem nem zavar, inkább megetetem az éhes szájakat... De nem vagyunk egyformák. Értékelem az állat szeretetedet (na meg a jogérzékenységedet, szakmabeliként örülnék ha több ilyen ember lenne), de nagyon csúnya túlzásokba esel.

2012. nov. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ja és a beszélgetésnek egyoldalúan véget vetni tapintatlanság, azt csak királyok engedhetik meg maguknak.:)

Maximum a részedről tekintheted befejezettnek, részemről semmiképp.

2012. nov. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Mecse ***** válasza:

Te voltál az aki lezártad a "vitát" olvasd vissza, ezt tudom javasolni. Ezért írtam sz@rkasztikusan hogy "örvendtem", mert csak nagyképű emberek zárják le az eszmecserét egyoldalúan. Megadtam a lehetőséget hogy békében legyen vége azzal hogy odatettem azt hogy "egyetértek".


Én mára végeztem mert ennek semmi értelme, teljesen olyan mintha nem is olvasnád amit írok nekem meg így is rohadt egy napom volt, ez csak még rosszabbá teszi.

2012. nov. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell visszaolvasnom, tudom mit írtam. Azt, hogy ÉN lezártnak tekintem, az nem egyenlő azzal hogy a "beszélgetésnek vége". Ha részedről zársz le egy vitát azzal teret adsz a másik félnek hogy még kifejtse amit akar, maximum te már nem teszel hozzá újabb érveket és ellenérveket.

Megadtad a lehetőséget?:D És te beszélsz nagyképű emberekről? Jó hogy nem megengeded hogy meghunyászkodjak...

2012. nov. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Mecse ***** válasza:
100%

Látod, ezért nem szeretek ilyenekbe interneten belebonyolódni, mert mindig csak még több feszültséget generál. Semmiféle magas lóról beszélés nem volt az előző hozzászólásomban, pusztán elmagyaráztam miért írtam amit írtam. A hangsúlyozást ill. hanghordozást nem tudod neten hozzáképzelni.


Nem mentem át személyeskedésbe. Te voltál az aki nevetségesnek nevezted a véleményemet arról hogy a kertnek zártnak kellene lennie, illetve kezdted el találgatni hogy engem milyen fából faragtak. Ugyanolyanból amilyenből téged, mindketten emberek vagyunk és egyikünk sem több sem kevesebb a másiknál. Viszont ezek szerint elmosolyodtál rajta, az remek, örülök neki, a mosolygás remek dolog.


Nem arról van szó hogy a szúnyogot meg a vakondkákat fogom lángszóróval irtani, nem szükséges kiforgatni a szavaimat. A tények közlése végett semmit nem irtok, és a szüleim sem öltek meg / bántottak egyetlen állatot sem, ilyenről szó sem volt. Itt valakinek a választott házi állatáról beszélünk.


Én el tudom fogadni és tiszteletben tartom hogy neked az a véleményed hogy a cicáknak jobb odakint illetve ha ki IS mehetnek, annak ellenére hogy én nem így gondolom, nem fogom ledugni a torkodon (vagy megpróbálni ezt tenni) a véleményemet.


Pusztán rámutattam hogy van ahol ez hatalmas gondokat tud okozni, és hogy ezeket el kellene kerülni, mert embertársaink is fontosak ideális esetben, és nemcsak az állatoknak, de az embereknek SEM akarunk rosszat, ha már majdhogynem azonos földdarabkán élünk, és osztozunk egy kerítésen.


Mondok egy példát neked hogy megvilágítsam mire gondolok (azokon felül amiket már említettem); én panel lakásban lakom, iker-erkélyem van a szomszédaimmal. Ők egy idősebb házaspár, a lányuk velük él, ő mentálisan sérült, és retteg az állatoktól. Ezért amikor cicám lett, megkértek rá külön, hogy ne tegyem macskabiztossá az erkélyemet és hogy egyáltalán ne engedjem ki a cicát mert a lányukra nagyon rossz hatással van, és ő pedig nagyon szeret az erkélyen ücsörögni amikor süt a nap.


Mondtam hogy rendben. Ennyiről szól a dolog, erről beszélek, nem tudhatod hogy a szomszédaid mondjuk miért nem örülnek a cicának. Igen, mielőtt felhívnád rá a figyelmem, ez elég "extrém" példa volt. Volt több is a korábbi linkekben amik nem extrémek (sajnos).


Nem hermetikusan lezárt kertekről van szó, csak arról hogy igen, a napos csibéket például hadd tartsák már a kedves szüleim odakint a saját telkükön kerítéssel körülvéve, anélkül hogy a szomszéd cicái passzióból (jól táplált cicák, csak borzasztó ápolatlanok), játékból megöljék őket.


Van olyan hogy 2 ember nem ért egyet, attól még nem kell addig civakodni amíg az egyik "meg nem hunyászkodik" ahogyan te fogalmaztál.


Nyilvánvaló hogy egyikünk sem fog. Azért akartam minél hamarabb véget vetni erről a társalgásnak mert abszolút teleszemeteltük (miattam, ezt elismerem hogy én hoztam fel, tehát az én hozzászólásaimat lehetne töröltetni moderátorral) a kérdező kérdését.


Én szívesen beszélgetek veled erről privátban ha akarod, illetve ha mások véleménye érdekel akkor nyiss ennek egy új kérdést, csak ez így elég szörnyen elment más irányba.


Legyen szép napod. (semmi gúnyos vagy sz*rkasztikus nem volt az egész írományomban, szóval kérlek ne gondold hogy igen, teljesen békés hangvételben íródott)

2012. nov. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló vagyok.


Én nem szeretnék állást foglalni, de azért elmondom a véleményem. Ki ki "építse be magába" mint hasznos információt, vagy ne.


Mi egy 2 szobás lakásban lakunk a cicánkkal. Friss még a dolog. Most van nálunk harmadik hete. Nagyon jól érzi magát, sokat játszunk vele, sok játéka van (csörgős, bolyhos, fa, mindenféle) jókat eszik, alszik, van kaparófája, macskafüve, van egy akváriumunk halakkal, amit előszeretettel nézeget, plusz az ablak párkány is kedvenc ücsörgős hely... Sokat dorombol, hízeleg. Biztos vagyok benne hogy boldog. Ugyanakkor abban is biztos vagyok hogy szívesen kimenne a lakásból szaglászni egyet, madarászni vagy mit tudom én... :) Az hogy az ablakban ül, egyértelmű jele annak hogy érdekli a kinti lét és talán vágyik arra hogy kimenjen. (Azért csak talán, mert *) Ezért úgy döntöttem hogy tavasszal hám segítségével kiviszem sétálni. Hátha bejön.

Bár a cicák nem nagyon szeretik, azért megpróbálom.

Azt akarom hogy boldog legyen, jól érezze magát.


Másik:

Barátnőmnek egy éven belül (idén) egymást követően két kismacskája pusztult el. Ők kertes házban laknak. Egyik sem érte meg a fél éves kort. Az egyiket, feltehetőleg a szomszéd mérgezte meg -pont azért, amiről itt beszéltek- mert nem szerette hogy a macska átmászkál hozzá, odapiszkít, és a galambjaira is veszélyt jelentett. A másikat egy kutya kapta el. Véresen találtak rá jó néhány utcával odébb.

Szegény barátnőmet ez nagyon megviselte, és mondta hogy nem tart többé macskát, mert fél hogy újra elveszíti őket.

Volt még macskájuk gyerekkorában is, de a maximum életkoruk 4-5 év volt. Durván fele annyi mint egy lakásban tartott macskának. Még kevesebb is...


Szóval ennyi. A kertben tartott macska rengeteg veszélynek van kitéve. Ez nem kérdés. Az viszont hogy hol lakunk pontot tesz annak a kérdésnek a végére hogy "hol lakjon a macska?". Lakásban is jó neki, semmi baja nem lesz, hisz háziasítása remekük sikerült. Nem unatkozik, nem lesz depressziós ha a gazdái kellő figyelmet fordítanak rá, illetve ha van egy ablak ahol nézelődhet kifele. Ugyanakkor kertben is jól érzi magát, sokkal szabadabbnak érezheti magát, ősi ösztöneit jobban kiélheti. (De azzal számolni kell hogy egyszer csak nem jön haza...)


* Régebben volt egy másik cicám, aki lakásban élt, és amikor levittem a ház elé, hogy kicsit sétáljon, mászkáljon oda ült a lépcsőház bejárata elé és keservesen nyávogott hogy engedjem vissza. Kinyitottam az ajtót és rohant fel a lakás ajtajához... Higyjétek el, egy kiskorától fogva lakásban tartott cica "irtózik" attól hogy fizikailag kint legyen az utcán, mivel nem szokta meg, fél... Nincs szüksége rá hogy kint legyen. Az ő otthona, és élettere a lakás. És igen, egy lakás kicsi terület, de ez még nem jár kéz a kézben azzal hogy ez a macskának kínzás, rossz. Mint mondtam, ha kellően figyelünk rájuk akkor nagyon boldog és HOSSZÚ életük lehet lakásban.


Nem utolsó szempont a hosszú életkor.


Csak ezt akartam.


Én teljesen megértem azt a válaszolót, akit zavar hogy átmászkálnak hozzá más cicák. Az embereknek sokkal jobban kéne figyelni ezekre a dolgokra. Egy macskabiztos kerítés megépítése lehet hogy költséges, de

1. nem kapja el a kutya, nem kap el betegséget, nem mérgezik meg, nem csalják el más emberek, stb

2. A szomszédokat sem zavarja jelenlétével.


Mindegy hogy lakásban van e vagy kertben, vagy kinti benti a lényeg, hogy figyeljünk rájuk és ne hagyjuk hogy napokra elmászkáljanak... Én legalábbis nem bírnám ki hogy napokra eltűnjön. (Igaznak tartom azt is, hogy a bent tartott cica-ember kapcsolat sokkal szorosabb.)

2012. nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Nem lep meg amit írsz, ezen az oldalon ez az álláspont, sajnos manapság annyira jót akarnak az állatoknak azzal hogy a széltől is óvják hogy nem jönnek rá hogy nem tesznek vele jót. Mérlegre kell tenni mindenkinek magában az érveket, ellenérveket a kinti-benti tartásról és úgy dönteni. Valótlannak tartom továbbra is azt hogy egy kijáró macskával nem lehet olyan szoros a kapcsolatod, ezt bizonyíthatom hogy nem igaz. A veszélyekkel én is tisztában vagyok azért is írtam többször is hogy több dologtól függ hogy kiengedhető-e egy adott környéken a macska vagy sem. Én is alaposan körülnéztem annak idején a környéken, megismerkedtem az emberekkel az utcában, megnéztem kinek milyen kutyája van, beadattam a macskáknak minden lehetséges oltást, chipeztettem őket stb.

Kedves Mecse! A veled való vitára visszatérve, több dologban is egyet értünk. Tényleg nem szerencsés az interneten való beszélgetés mert a non-verbális kommunikációs jelek nem érvényesülnek és könnyű félreérteni egymást. Egyet értünk abban is hogy nincs abban semmi rossza ha két ember nem ért egyet valamiben és véleményt cserélnek erről a dologról. Tényleg nem túl szerencsés hogy ezt pont itt tettük meg, de ha valakit zavar akkor töröltetheti a hsz-eket, nekem eszembe se jutott modihoz fordulni hogy töröltessem a tiédet.

Én a megnyilvánulásaidból azt szűrtem le hogy intelligens ember vagy, csak más a véleményünk egy bizonyos dologról. Nem akartam személyeskedni én sem azzal hogy nevetségesnek tituláltam a zárt kert elméletedet, vagyis nem az elméletet hanem amikor alapvető jogként hoztad fel hogy a kertedben csak az lehessen amit akarsz. Én egy ideje vidéken élek ezért engedtem meg magamnak hogy nevessek ezen, mert én tudom hogy ez kivitelezhetetlen, hacsak nem építesz katonai erődítményt a kerted helyére.

Nem tudom hogy szeretnél-e a kérdésről tovább beszélgetni még de ha van még mondanivalód ezzel kapcsolatban akkor szívesen fogadom a privi üzit.:)

További szép napot kívánok én is! És még annyit szeretnék hozzátenni hogy fölösleges hogy egy rossz napodat még rosszabbá tegye egy ilyen csip-csup vitácska egy idegennel a gyakorikérdések oldalán. Ne vedd magadra túlságosan azt amit fölösleges.;)

2012. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
a kinti benti cicakérdéshez: nálunk van egy cica, kb. 20 éves. ő leginkább kint van,és még csak nincs is gazdája, illetve egész pontosan az egész ház a gazdája...a volt szomszédunké volt, ők elköltöztek, a cica nem akart menni (más cicájuk is volt, mind ment, ő is, de visszajött). azóta a nyolclakásos sorházból négyen is "befogadták", gyakorlatilag senkinél nem lakik, de bejöhet, ha akar, és négyen próbálják etetni. de nem nagyon eszik. nagyon okos cica, annak ellenére, hogy kinti, már húsz éves. hol nálunk tanyázik, hol az egyik szomszédnál, hol a másiknál:) de tényleg volt, hogy egy idióta elkezdte szerintem mérgezni a cicákat, akkor tűntek el cicák a környékről, nem is egy, a mienk is, meg a kölykei, pedig csak kb. 2 éves volt. de egy másik meg szintén ott volt 9 évig.
2012. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!