Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások, miért lehet ez?

Macskások, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Van egy kandúr cicánk,kiskorában találtuk, kb 5-6 hónapos lehet most.Kedves,bújós,de nagyon élénk cica.

Viszont van egy elég nagy gond vele....Az egyik szobába állandóan bepiszkít.Ha bemegy,vagy az ülőgarnitúrára,vagy az ágyra piszkít.Van hogy odapisil,van hogy odakakál. Már sokszor megtette.De csak abban a szobában. Miért lehet ez?Hogyan lehetne leszoktatni erről az igen kellemetlen szokásról?


2010. szept. 30. 10:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Vagy azt a helyet nézte ki magának vécézésre, vagy csak a területét jelöli meg. Lehet kapni állatkereskedésben olyan sprayt, aminek a szaga elriasztja a macskákat, azt használd, és akkor nem fog oda járkálni a macska.
2010. szept. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Vidd el kiivartalanítani.

Nem rég voltam én is cicámmal,és pont ezeket kérdezgette állatorvos,hogy jelölget-e..meg spriccelget,szaga van-e.

Ivarérett lett.:)

2010. szept. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem,hogy sajnos nincs ajtó azon a szobán...Nem tudjuk kizárni onnan.

Az ötletet köszönöm,majd megpróbáljuk.

2010. szept. 30. 10:25
 4/20 anonim ***** válasza:

Azt olvastam erről,hogy érzi a gazdája "szagát" ..és ezért.

De az ivartalanítással is lehet segíteni,de,ha régóta csinálja,akkor lehet nem fog leszokni róla.

2010. szept. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nemsokára ivartalanítva lesz.

De nem tudom,hogy jelölgetés e... Már elég régóta csinálja ezt,nem mostanság kezdte,úgy tudom

2010. szept. 30. 10:26
 6/20 anonim ***** válasza:

6hónapos korig lehet ivartalanítani.

Jelölgetni én se láttam,még ki is röhögtem dokit,h mi az-a jelölgetés :)

Na de nem árt neki.

2010. szept. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Miért addig lehetne?Sose hallottam még erről...
2010. szept. 30. 10:31
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
Ez baromság! Nagyobb korában is lehet ivartalanítani! Sajnos nekem a lány macskám csinálja ezt! Az a spray meg egyáltalán nem hatásos! Ne bízz nagyon érdemleges tanácsban, mert én már sokszor kértem segítséget ezügyben, de még egyik sem jött be! Ja! És az enyém ivartalanítva van.
2010. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,hogy ha már 1 éves korában viszed el orvoshoz,akkor a rossz szokásai továbbra is megmaradnak. Böngészőben sok mindent leírnak az ivartalanítás előnyeiről.:)
2010. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nincs az ivartalanításra szabály, hogy meddig lehet.

De a legjobb, amíg nem ivarérett és nem dolgoznak a hormonok.

Az ivartalanítás a legjobb megoldás.

A mi macskánk még éjszaka is felkelt hogy engedjük ki, mert nem akar bent pisilni.

2010. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!