Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicák összeszoktatása?

Cicák összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónap körüli kandúrom aki bent lakik (még nincs ivartalanítva de lesz mindenképp) holnap érkezik hozzánk egy másik 5 hónap körüli szintén kandúr cica(ő is majd ivartalanítva lesz) Bent fog lakni ő is.

Hogy kezdjem el az összeszoktatásukat?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 16. 20:17
 1/9 Mecse ***** válasza:
100%

Majdnem ugyanebben a helyzetben vagyok, csak nekem egy majdnem 10 hós kandúrkám van és egy hét múlva érkezik egy 3 és fél hónapos nőstény babacica, szóval már a szemem kiszáradt annyit olvastam a témában hogyan a legjobb, stb., még azon felül amit már tudok.


Azt fogom ide leírni aminek szerintem értelme is van, illetve ahogyan én is fogom csinálni.


Először ne engedd össze őket, tehát ne hajítsd be az új cicát a régihez, az túl nagy falat úgy.


Ha macskahordozóban érkezik az új állat, akkor az remek, tedd le a cicahordozót a szoba közepére (nagyon fontos hogy a te cicád lehessen szabadon, ő a rangidős effektíve, neki kell hogy "előnye" legyen az új macsekkal szemben). Hagyd hogy körbeszaglássza a hordozót. Lesz fújkálás valószínűleg, de az teljesen természetes.


Amennyiben nem próbálják szétkarmolni egymást hordozón keresztül, az tényleg nagyon jó, akkor kinyithatod a hordozót és hagyhatod hogy "lejátsszák" a kis dominancia-harcaikat, hogy "megkóstolgassák" egymást. Lehet hogy lesz egy-két pofon, fújás fújással, de ez nem gond.


Ha az agresszió olyan mértékű hogy látod hogyha kinyitnád a hordozót akkor valamelyikük esetleg komolyan megsérülne, akkor el kell szeparálni őket elsőre. Külön helyiségbe az új cicát, és a te cicádat oda még ne engedd be.


Hagyd hogy az ajtó alatt szagolgathassák egymást (külön jó ha van üvegajtós helyiséged hogy láthassák is egymást de ne mehessen ez át fizikai harcba). Vigyél be az új cica helyiségébe másik cica-szagú dolgokat és ezt tedd meg a mostani cicáddal is, így egy idő után "hozzászoknak" a másik szagának jelenlétéhez és már nem fognak akarni verekedni esetleg.


Akár el kell őket szeparálnod akár nem, az új cicus etetőjét elsőre ne tedd közel a már meglévő cicáéhoz, hadd étkezzenek békében, ne legyen morgás, ne legyen feszültség. Elkezdheted közelebb rakosgatni amint elkezdenek felengedni egymás irányába, ha látod hogy már játszani hívja egyik a másikat, ilyesmi.


Alomtálcát biztosíts külön az új cicának mindenképpen, ne kényszerítsd őket elsőre arra hogy egy alomtálcát használjanak, úgyis látni fogod ha jóban lesznek és elhagyhatod a másodikat, egyértelmű lesz.


A játék nagyon sokat tud segíteni fiatal macskák összeszokásánál, olyankor elfelejtkeznek arról hogy nem csípik egymást esetleg még, és a játékra koncentrálnak. Tehát játssz velük sokat, hogy gyarapodjon a pozitív élmények száma amelyek számukra egymáshoz köthetők.


Még mindketten fiatal cicák az nagyon jó, így én nem gondolom hogy ez különösebben horrorisztikus forgatókönyv lenne, szerintem simán fog menni a dolog, csak ne legyél türelmetlen és hagyj annyi időt nekik amennyi kell arra hogy felengedjenek.


Az ivartalaníttatás elengedhetetlen 2 kandúrnál, minél hamarabb jó lenne. Ne rizikózd meg hogy az ivarérés bekövetkezzen mert akkor viszont így hogy nem is együtt nőttek fel, nem fogják békében tűrni az együttélést.

2012. nov. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kb két hét mire teljesen összeszoknak. Addig napról napra közelebb merészkednek egymáshoz, elkezdenek kergetőzni, majd mikor utolérik egymást megy a fújás, morgás, de ez is napról napra csökkenni fog. Még mind a két macska elég fiatal, szerintem gyorsan fog menni az összeszokás.

Védd az újat ha a régit túl agresszívnak találod, mutasd meg a réginek, hogy az új nem egy játék vagy ellenség, neki is ugyanolyan jogai vannak a lakásban. De a régit se hanyagold el.

Az enyém a kicsinek elkapta a nyakát elölről, így ismerkedtek, először megijedtem, de megtudtam, hogy ez teljesen természetes.

Nálam közös alom volt, nem volt gond.

Bátorítani kell az újat, régit kicsit helyretenni néha.

Jó macskázást :)

2012. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:
55%

Én azonnal ivartalanítanám a 7 hónapos cicát, mert komoly terület harcok várhatóak, mivel már ivarérett a nagy cica!


Nálunk 2 lány cica van, ivartalanítva! Amikor megjött a kicsi, akkor rögtön kijött a hordozóból, körbeszaglászták egymást, és a kicsi elindult felfedező útra, a nagy cica pedig messziről figyelte. A 10 cm-es beltávnál komoly fújások voltak. Aztán ez elcsitult, de ez két hónapba telt! Mostmár 4 hónap eltelte után, puszi pajtások lettek!

2012. nov. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Velem ez történt meg,h kb 10hós cicámhoz érekezett a tesója...akit 1. alkalommal,amikor behoztuk nagyon fújt és bántott,sőt féltékeny lett és nem is lehetett kézbe venni.De most, 1 hét eltelte után már játszanak...és nagyon szeretik egymást...

bár a nagy sokkal nagyobb,ezért láthatóan csak gyengéden játszik vele...

ám a picur,az már nem hagyja nyugodni a nagyot,ha egy helyen vannak :)

2012. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat sok tippet adtatok, bár még mindig tartok tőle hogy mi lesz


Sajnos a nagyfiút legelőbb egy hónap múlva tudjuk ivartalaníttatni, most legelőször is szeretném beoltatni az új cicát.


Sajnos nincs cicahordozónk.



úúúúúúúúúúú

Majd holnap megírom hogy miként fogadták egymást, ha érdekel titeket.

2012. nov. 16. 21:54
 6/9 Mecse ***** válasza:
Én kíváncsi leszek, persze írd meg!
2012. nov. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

bocsánat úúúúúúúúú betűkért úgy látom a kandúrkámnak nem tettszik az ötlet rálépett a billentyűzetre és el is küldte a kommentet :D :D :D

Itt alszik elletem és közben néha rásétál a billentyűzetre :D :D :D :D :D

2012. nov. 16. 22:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egy éves ivartalan kandúrom mellé hoztam annak idején egy 8 hetes kislányt.

Semmi extra nem volt. Az első pár napban a nagy fújt a kicsire, de a 4. nap már mosdatta, meg együtt aludtak.

Egy nagyon fontos szabály van! A régi cicával sokkal többet törődj mint eddig, meg mint a kicsivel. Éreznie kell hogy ő ugyan olyan fontos mint eddig, és nem veszi el a helyét az új cica, különben utálni fogja.

2012. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Semmi extra nem volt ma, kerülte az új macsekot, egyszer fújtak csak egymása.Most meg felszívódott valahol a lakásban, próbálok törődni vele jobban nem hanyagolom el


Az új cica nem evett és nem is ivott ma csak belefeküdt az alom álcába azóta (délelőtt 11 óta ott van)

2012. nov. 17. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!